Таг: коронавирус

1 294 295 296 297 298 322 2960 / 3216 НАПИСИ
ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО СРБИЈА, ДО ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПРЕКРШАТ НАРЕДБИТЕ ЗА ИЗОЛАЦИЈА

ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО СРБИЈА, ДО ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПРЕКРШАТ НАРЕДБИТЕ ЗА ИЗОЛАЦИЈА

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва прогласи вонредна состојба во земјата поради ширењето на коронавирусот. „Србија денес е во војна с ...
ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО ПОЛИЦИЈА СИТЕ СОБИРИ КАДЕ БИЛО ВО ДРЖАВАТА, АПЕЛИРАШЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ И ПОБАРА ОД МЛАДИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО ПОЛИЦИЈА СИТЕ СОБИРИ КАДЕ БИЛО ВО ДРЖАВАТА, АПЕЛИРАШЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ И ПОБАРА ОД МЛАДИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

Премиерот Оливер Спасовски побара од граѓаните да ѝ помогнат на полицијата и да ги пријавуваат сите собири на поголеми групи каде било во државата, би ...
ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

Професорот по епидемиологија и поранешен министер за здравство д-р Драган Даниловски вели дека ако не даваат ефект досегашните мерки на Владата за спр ...
СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ ПОРАСНА НА 219

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ ПОРАСНА НА 219

Словенија од вечерва на полноќ ќе го забрани јавниот превоз, со цел да го спречи ширењето на коронавирусот. Владата им наметна ограничувања и на та ...
НЕГАТИВЕН Е И ПОВТОРЕНИОТ ТЕСТ НА ЛИЦЕТО ОД КОЧАНИ, ДЕНЕС НЕМА НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НЕГАТИВЕН Е И ПОВТОРЕНИОТ ТЕСТ НА ЛИЦЕТО ОД КОЧАНИ, ДЕНЕС НЕМА НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Негативен е и повторениот тест за коронавирус на лицето од Кочани, чиј брис пристигна преку Центарот за јавно здравје од Штип, соопшти Министерството ...
368 МРТВИ И РЕЧИСИ 3.000 НОВОЗАРАЗЕНИ – НАЈЦРН ДЕН ВО ИТАЛИЈА ДОСЕГА

368 МРТВИ И РЕЧИСИ 3.000 НОВОЗАРАЗЕНИ – НАЈЦРН ДЕН ВО ИТАЛИЈА ДОСЕГА

Дури 368 луѓе починаа од коронавирусот во Италија во последните 24 часа, што е убедливо најголема бројка во еден ден. Досегашниот црн рекорд беше оств ...
ГЕРМАНИЈА УТРЕ ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ, ВО ШПАНИЈА 97 ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

ГЕРМАНИЈА УТРЕ ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ, ВО ШПАНИЈА 97 ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

Германија утре во голем дел ќе ги затвори своите граници со Франција, Швајцарија и Австрија за да се спречи ширењето на коронавирусот. И други земј ...
НЕМААТ КОРОНАВИРУС СЕДУМТЕМИНА КОИ ДЕНЕС СЕ ТЕСТИРАА, ЌЕ СЕ ПОВТОРИ САМО ЕДЕН ТЕСТ НА ПАЦИЕНТ ОД КОЧАНИ

НЕМААТ КОРОНАВИРУС СЕДУМТЕМИНА КОИ ДЕНЕС СЕ ТЕСТИРАА, ЌЕ СЕ ПОВТОРИ САМО ЕДЕН ТЕСТ НА ПАЦИЕНТ ОД КОЧАНИ

Резултатите на седумтемина пациенти кои претпладнево се тестираа се негативни на коронавирус, а на едно лице тестот ќе се повтори,  соопшти Министерст ...
ВО ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ДЕЦА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

ВО ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ДЕЦА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Детската болница Козле ќе се подготви за во неа да бидат сместени ако евентуално има заразени деца со коронавирусот, кажа министерот за здравство Венк ...
ВО ДРЖАВАТА ИМА ОКОЛУ 120 РЕСПИРАТОРИ, ОД НИВ 90 ВО СКОПЈЕ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ВО ДРЖАВАТА ИМА ОКОЛУ 120 РЕСПИРАТОРИ, ОД НИВ 90 ВО СКОПЈЕ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција за состојбата со коронавирусот кажа дека во државата има 120 респиратори, а потоа ...
1 294 295 296 297 298 322 2960 / 3216 НАПИСИ