Таг: коронавирус

1 292 293 294 295 296 306 2940 / 3056 НАПИСИ
СЕ УРНА ХОТЕЛ-КАРАНТИН ЗА КОРОНАВИРУС ВО КИНА, 70 ЗАТРУПАНИ

СЕ УРНА ХОТЕЛ-КАРАНТИН ЗА КОРОНАВИРУС ВО КИНА, 70 ЗАТРУПАНИ

Најмалку 70 луѓе се затрупани под урнатините на хотел кој служел како карантин за коронавирус, што денеска се урна во кинескиот град Куангжу во јужнат ...
ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ НЕМА КОРОНАВИРУС, НО ОСТАНУВА ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ НЕМА КОРОНАВИРУС, НО ОСТАНУВА ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

Шоферот на автобусот со кој на 27 февруари допатувале двајцата новозаболени пациенти од Дебар, нема коронавирус, информираа од Министерството за здрав ...
ЛИДЕРОТ НА ВЛАДЕЈАЧКАТА ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ВО ИТАЛИЈА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

ЛИДЕРОТ НА ВЛАДЕЈАЧКАТА ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ВО ИТАЛИЈА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Лидерот на владејачката Демократска партија во Италија соопшти бил позитивен на тестот за коронавирус. „Добро сум и ќе останам дома во наредните не ...
ДВАЈЦАТА ПАЦИЕНТИ СО КОРОНАВИРУС ОД ДЕБАР СЕ ПРЕФРЛЕНИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, НА 38 ЛИЦА СО КОИ ИМАЛЕ КОНТАКТ ИМ Е ПРЕПИШАНА ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

ДВАЈЦАТА ПАЦИЕНТИ СО КОРОНАВИРУС ОД ДЕБАР СЕ ПРЕФРЛЕНИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, НА 38 ЛИЦА СО КОИ ИМАЛЕ КОНТАКТ ИМ Е ПРЕПИШАНА ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

Двајцата заразени пациенти од Дебар со коронавирус, кои се заразиле при престој во Италија, од нивното место на живеење се хоспитализирани на Инфектив ...
ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА И СУДОВИТЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ШТО ДА СЕ ПРАВИ СО ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЗАРОБЕНИ НА КРУЗЕРОТ ПОКРАЈ САН ФРАНЦИСКО

ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА И СУДОВИТЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ШТО ДА СЕ ПРАВИ СО ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЗАРОБЕНИ НА КРУЗЕРОТ ПОКРАЈ САН ФРАНЦИСКО

Италија донесе одлука за затворање на сите судови до 31 мај како уште една мерка против ширењето на коронавирусот, од кој починаа 197 луѓе во земјата, ...
СОПРУЖНИЦИТЕ СО КОРОНАВИРУС ОД ИТАЛИЈА ПАТУВАЛЕ СО 40 ПАТНИЦИ, СИТЕ СЕ НАЈДЕНИ И ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ

СОПРУЖНИЦИТЕ СО КОРОНАВИРУС ОД ИТАЛИЈА ПАТУВАЛЕ СО 40 ПАТНИЦИ, СИТЕ СЕ НАЈДЕНИ И ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ

Сопружници од Дебар на возраст од 62 и 68 години се двајцата нови позитивни случаи на кооронавирус, кои вечерва ќе бидат пренесени на Инфективната кли ...
УШТЕ 49 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ГЕРМАНИЈА СТИГНА ДО 600 ЗАРАЗЕНИ

УШТЕ 49 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ГЕРМАНИЈА СТИГНА ДО 600 ЗАРАЗЕНИ

Уште 49 луѓе починаа од коронавирусот во Италија, со што вкупната бројка порасна на 197, објави специјалниот комесар Анџело Борели. Тој додаде и дека ...
ДВА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДЕНИ КАЈ СОПРУЖНИЦИ ОД ДЕБАР КОИ ДОШЛЕ ОД ИТАЛИЈА

ДВА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДЕНИ КАЈ СОПРУЖНИЦИ ОД ДЕБАР КОИ ДОШЛЕ ОД ИТАЛИЈА

Министерството за здравство објави дека денеска во попладневните часови, на коронавирус се тестирани двајца нови пациенти и нивните резултати се позит ...
ВЛАДАТА ЈА ПРОДОЛЖИ ДО 13 МАРТ МЕРКАТА ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ СОБИРИ И ЗА НАТПРЕВАРИ БЕЗ ПУБЛИКА

ВЛАДАТА ЈА ПРОДОЛЖИ ДО 13 МАРТ МЕРКАТА ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ СОБИРИ И ЗА НАТПРЕВАРИ БЕЗ ПУБЛИКА

До 13 март се продолжува препораката за ограничување на поголеми јавни собири и настани со гости од странство како и препораката спортските натпревари ...
14 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ГРЦИЈА, ВКУПНО СЕ 45

14 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ГРЦИЈА, ВКУПНО СЕ 45

Грчките власти денеска соопштија дека нови 14 луѓе се позитивни на тестот за коронавирус, по што вкупната бројка на потврдени случаи во земјата се иск ...
1 292 293 294 295 296 306 2940 / 3056 НАПИСИ