Таг: коронавирус

1 291 292 293 294 295 325 2930 / 3241 НАПИСИ
ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО СРБИЈА

ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО СРБИЈА

Српскиот претседател Александар Вучиќ воведе полициски час во земјата откако со досегашните мерки против ширењето на коронавирусот не била постигната ...
МОРА ДА ПОМИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ДА ТЕСТИРАМЕ, ИНАКУ ТЕСТОТ ЌЕ БИДЕ ЛАЖНО НЕГАТИВЕН И ЛУЃЕТО ЌЕ СЕ ОХРАБРАТ ДА ИЗЛЕЗАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

МОРА ДА ПОМИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ДА ТЕСТИРАМЕ, ИНАКУ ТЕСТОТ ЌЕ БИДЕ ЛАЖНО НЕГАТИВЕН И ЛУЃЕТО ЌЕ СЕ ОХРАБРАТ ДА ИЗЛЕЗАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека не се тестираат наеднаш многу граѓани, конкретно за жителите на Дебар, од каде има 25 лица заразени со ...
ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЈА ЗАТВОРИ СВОЈАТА ГРАНИЦА НА 30 ДЕНА

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЈА ЗАТВОРИ СВОЈАТА ГРАНИЦА НА 30 ДЕНА

Европската Унија донесе одлука да ги затвори своите граници на 30 дена среде пандемијата на коронавирусот. Мерката ќе се примени на 26-те земји членки ...
СЕДЕТЕ ДОМА ЗА ДА ГИ ЗАШТИТИТЕ И ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, НИ ТРЕБААТ И ЌЕ НИ ТРЕБААТ И ВО ИДНИНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

СЕДЕТЕ ДОМА ЗА ДА ГИ ЗАШТИТИТЕ И ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, НИ ТРЕБААТ И ЌЕ НИ ТРЕБААТ И ВО ИДНИНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче уште еднаш ги повика граѓаните строго да ја почитуваат препораката „Седете дома!“ за да можат да учествуваат во ...
ТРАМП ПЛАНИРА ДА ИМ ИСПРАЌА ЧЕКОВИ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ЗА ДА ЈА УБЛАЖИ ЕКОНОМСКАТА КРИЗА

ТРАМП ПЛАНИРА ДА ИМ ИСПРАЌА ЧЕКОВИ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ЗА ДА ЈА УБЛАЖИ ЕКОНОМСКАТА КРИЗА

Американскиот секретар за финансии Стивен Мначин изјави дека владата планира да им праќа пари на граѓаните со цел да се ублажи економската криза преди ...
СЕ ТЕСТИРААТ ПАТНИЦИ СО СИМПТОМИ ОД АВИОН ОД БРИСЕЛ КОЈ ПОПЛАДНЕВО СЛЕТА ВО СКОПЈЕ, ОСТАНАТИТЕ СЕ ЗАДРЖАНИ НА АЕРОДРОМОТ

СЕ ТЕСТИРААТ ПАТНИЦИ СО СИМПТОМИ ОД АВИОН ОД БРИСЕЛ КОЈ ПОПЛАДНЕВО СЛЕТА ВО СКОПЈЕ, ОСТАНАТИТЕ СЕ ЗАДРЖАНИ НА АЕРОДРОМОТ

Се тестираат патници кои денеска во 18.10 часот слетале во Скопје со авион на компанијата „Визер“ од Брисел. Како што кажа министерот за здравство Вен ...
ВО ИТАЛИЈА НОВИ 345 ПОЧИНАТИ И 3.526 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

ВО ИТАЛИЈА НОВИ 345 ПОЧИНАТИ И 3.526 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Во Италија во последните 24 часа починале 345 луѓе од коронавирусот, со што трет ден по ред во земјата има над 300 мртви. Вкупната бројка починати ...
ПЕТ НОВИ СЛУЧАИ, БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ПОРАСНА НА 31

ПЕТ НОВИ СЛУЧАИ, БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ПОРАСНА НА 31

Пет нови случаи се позитивни за коронавирус, со што вкупната бројка на заразени во државава стигна до 31, соопшти Министерството за здравство. Попладн ...
ПАЦИЕНТИТЕ ШТО ПРИМААТ ХЕМОТЕРАПИЈА ДА ПРОДОЛЖАТ ДА ДОАЃААТ ВО ЗАКАЖАНИТЕ ТЕРМИНИ, СЕ ОДЛОЖУВААТ РЕДОВНИТЕ ПРЕГЛЕДИ

ПАЦИЕНТИТЕ ШТО ПРИМААТ ХЕМОТЕРАПИЈА ДА ПРОДОЛЖАТ ДА ДОАЃААТ ВО ЗАКАЖАНИТЕ ТЕРМИНИ, СЕ ОДЛОЖУВААТ РЕДОВНИТЕ ПРЕГЛЕДИ

Клиника за радиотерапија и онкологија во Скопје соопшти дека пациентите што примаат хемотерапија и имунотерапија во овој период со ширење на коронавир ...
ПОГРЕБИТЕ ДА СЕ ВРШАТ ВО НАЈТЕСЕН КРУГ, А АКО ПРОДОЛЖАТ ВЕРСКИТЕ СОБИРАЊА ЌЕ БАРАМ НАЧИН ДА СЕ ЗАБРАНАТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ПОГРЕБИТЕ ДА СЕ ВРШАТ ВО НАЈТЕСЕН КРУГ, А АКО ПРОДОЛЖАТ ВЕРСКИТЕ СОБИРАЊА ЌЕ БАРАМ НАЧИН ДА СЕ ЗАБРАНАТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче апелираше до сите граѓани погребите да се прават во најтесниот круг на семејствата во периодов на ширење на коро ...
1 291 292 293 294 295 325 2930 / 3241 НАПИСИ