Таг: коронавирус

1 289 290 291 292 293 306 2910 / 3056 НАПИСИ
НЕМА ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУС АКО КРИЕТЕ КАДЕ СТЕ ПАТУВАЛЕ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

НЕМА ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУС АКО КРИЕТЕ КАДЕ СТЕ ПАТУВАЛЕ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче денеска апелираше граѓаните при влез во земјава на властите и медицинските лица да им кажуваат точни информации ...
ЗАТВОРЕНИ БОЛНИЧКОТО КОЖНО ОДДЕЛЕНИЕ И АМБУЛАНТАТА ВО ШТИП ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ЗАТВОРЕНИ БОЛНИЧКОТО КОЖНО ОДДЕЛЕНИЕ И АМБУЛАНТАТА ВО ШТИП ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Кожното одделение при Клиничката болница во Штип од вчера е со катанци на врата, затоа што минатата недела доктори од одделението присуствувале на дер ...
И БАРСЕЛОНА ОДЛУЧИ ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ

И БАРСЕЛОНА ОДЛУЧИ ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ

Барселона објави дека мечот од Лигата на шампионите со Наполи, закажан за 18 март, ќе го игра зад затворени врати на „Камп ноу“ поради грижите околу к ...
СИТЕ ШТО ВЛЕГУВААТ ВО ИЗРАЕЛ ЌЕ ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

СИТЕ ШТО ВЛЕГУВААТ ВО ИЗРАЕЛ ЌЕ ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

Сите што влегуваат во Израел ќе мора да поминат 14 дена во домашна изолација, објави вчера премиерот Бенјамин Нетанјаху. Оваа мерка стапи на сила сино ...
ЗАРАЗЕНАТА ДИРЕКТОРКА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЗАСЕГА МОЖЕ ДА ДОБИЕ САМО ЈАВНА ОПОМЕНА, ВЕЛИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

ЗАРАЗЕНАТА ДИРЕКТОРКА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЗАСЕГА МОЖЕ ДА ДОБИЕ САМО ЈАВНА ОПОМЕНА, ВЕЛИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Директорката на Клиниката за кожни болести, која е заразена со коронавирус засега може да добие само јавна опомена, како највисока казна, без да се че ...
СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА НА СЕДУММИНАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ФИЛИПЧЕ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ НОВИ МЕРКИ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА

СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА НА СЕДУММИНАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ФИЛИПЧЕ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ НОВИ МЕРКИ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА

Стабилна е состојбата на сите седум пациенти заразени со коронавирус и се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопје, објави Министерството за ...
КОРОНАВИРУСОТ ПРЕДИЗВИКА ХАОС ВО ЗАТВОРИТЕ НИЗ ИТАЛИЈА, ШЕСТ ЗАТВОРЕНИЦИ УБИЕНИ, НАД 50 ИЗБЕГАЛЕ

КОРОНАВИРУСОТ ПРЕДИЗВИКА ХАОС ВО ЗАТВОРИТЕ НИЗ ИТАЛИЈА, ШЕСТ ЗАТВОРЕНИЦИ УБИЕНИ, НАД 50 ИЗБЕГАЛЕ

Италијанските власти се мачат да воспостават ред во затворите низ земјата откако во нередите поврзани со ширењето на коронавирусот беа убиени шестмина ...
ОТКАЖАНИ И ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ДО РИМ, ВИЗЕР ГИ СУСПЕНДИРАШЕ СИТЕ ЛИНИИ ЗА ИТАЛИЈА

ОТКАЖАНИ И ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ДО РИМ, ВИЗЕР ГИ СУСПЕНДИРАШЕ СИТЕ ЛИНИИ ЗА ИТАЛИЈА

Визер ги откажа и летовите од Скопје за Рим, Чампино, откако со одлука на италијанската влада цела земја е ставена во изолација за да се спречи ширење ...
НАД 4.000 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА ДЕКА СИМПТОМИТЕ СЕ ПОЈАВУВААТ ПОСЛЕ ПЕТ ДЕНА

НАД 4.000 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА ДЕКА СИМПТОМИТЕ СЕ ПОЈАВУВААТ ПОСЛЕ ПЕТ ДЕНА

Бројката починати од коронавирусот надмина 4.000 на светско ниво, додека во Италија стапи на сила карантин на територијата на целата земја. Научниц ...
СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Македонија има седум пациенти заразени со коронавирус, 193 лица се во домашна изолација и затворена е Клиниката за кожни болести во Скопје, се последн ...
1 289 290 291 292 293 306 2910 / 3056 НАПИСИ