Таг: коронавирус

1 287 288 289 290 291 322 2890 / 3216 НАПИСИ
КОРОНАВИРУСОТ Е НАЈГОЛЕМИОТ ПРЕДИЗВИК ЗА СИТЕ НАС ПО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ

КОРОНАВИРУСОТ Е НАЈГОЛЕМИОТ ПРЕДИЗВИК ЗА СИТЕ НАС ПО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ

Канцеларката Ангела Меркел ги повика Германците да ја признаат големината на опасноста од коронавирусот и да дадат свој придонес во борбата против нег ...
СО 11 НОВИ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАИ, ВО ЗЕМЈАВА ИМА 42 ЛИЦА ЗАБОЛЕНИ СО КОРОНАВИРУС

СО 11 НОВИ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАИ, ВО ЗЕМЈАВА ИМА 42 ЛИЦА ЗАБОЛЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Во средата вкупно се регистрирани 11 нови случаи со коронавирус, со што бројката на заболени од вирусот во земјата, до 21 часот, изнесуваше 42 лица, о ...
СЕ КОНТРОЛИРААТ ВЛЕЗОВИТЕ ВО БИТОЛА, ГРАЃАНИТЕ ДА КОРИСТАТ САМО ЛИЦЕНЦИРАНИ ТАКСИСТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

СЕ КОНТРОЛИРААТ ВЛЕЗОВИТЕ ВО БИТОЛА, ГРАЃАНИТЕ ДА КОРИСТАТ САМО ЛИЦЕНЦИРАНИ ТАКСИСТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

Инспекторите од Општина Битола деновиве вршат засилени контроли на такси превозниците со цел граѓаните да се возат со лиценцирани, а не со диви превоз ...
РЕКОРДНИ 475 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН ВО ИТАЛИЈА, ВКУПНО 2.978

РЕКОРДНИ 475 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН ВО ИТАЛИЈА, ВКУПНО 2.978

Италија го имаше најсмртносниот ден од појавата од коронавирусот откако во последните 24 часа починале 475 луѓе, од кои 319 во северниот регион Ломбар ...
СЕ ЗАТВОРА АМЕРИКАНСКО-КАНАДСКАТА ГРАНИЦА

СЕ ЗАТВОРА АМЕРИКАНСКО-КАНАДСКАТА ГРАНИЦА

Претседателот на САД Доналд Трамп и премиерот на Канада Џастин Трудо договорија затворање на американско-канадската граница за сите несуштински патува ...
СЕ ТЕСТИРААТ 30 ЛИЦА ЗА КОРОНАВИРУС, НАЈМНОГУ ОД ДЕБАР

СЕ ТЕСТИРААТ 30 ЛИЦА ЗА КОРОНАВИРУС, НАЈМНОГУ ОД ДЕБАР

Во моментов се тестираат 30 лица за коронавирус, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за едно лице од Куманово, две  од Скопје и ...
ПОКАНЕТИТЕ СТРАНКИ МОРА ДА ДОАЃААТ ВО СУД, НА ШАЛТЕР ЌЕ ИМ СЕ КАЖУВА ДАЛИ НИВНОТО РОЧИШТЕ ЌЕ СЕ ОДЛОЖИ И ЗА КОГА

ПОКАНЕТИТЕ СТРАНКИ МОРА ДА ДОАЃААТ ВО СУД, НА ШАЛТЕР ЌЕ ИМ СЕ КАЖУВА ДАЛИ НИВНОТО РОЧИШТЕ ЌЕ СЕ ОДЛОЖИ И ЗА КОГА

Најголемиот суд во земјава, Основниот суд Скопје 1 во следниот период ќе продолжи со судење само на итните и неодложни предмети. т.е. притворските и п ...
УШТЕ ТРИ ЛИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА И ПЛАСНИЦА ЈА НАПУШТИЛЕ САМОИЗОЛАЦИЈАТА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ДА БИДАТ КАЗНЕТИ 2.000 ЕВРА

УШТЕ ТРИ ЛИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА И ПЛАСНИЦА ЈА НАПУШТИЛЕ САМОИЗОЛАЦИЈАТА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ДА БИДАТ КАЗНЕТИ 2.000 ЕВРА

Само што техничкиот премиер Оливер Спасовски кажа дека Владата бара од претседателот Стево Пендаровски да прогласи вонредна состојба, која нема да зна ...
НАД 200.000 ЗАРАЗЕНИ И 8.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЕВРОПА СЕ ЗАТВОРИ И СОЗДАДЕ ХАОС НА ГРАНИЦИТЕ

НАД 200.000 ЗАРАЗЕНИ И 8.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЕВРОПА СЕ ЗАТВОРИ И СОЗДАДЕ ХАОС НА ГРАНИЦИТЕ

Бројката заразени со коронавирусот на светско ниво надмина 200.000, додека Европската Унија почна да враќа луѓе кои не се нејзини државјани откако вче ...
СЕКОЈ ШТО ЌЕ САКА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ДРЖАВАТА ДА ПОТПИШЕ ИЗЈАВА ДЕКА ТРИ МЕСЕЦА НЕМА ДА СЕ ВРАЌА, КАЖА СПАСОВСКИ

СЕКОЈ ШТО ЌЕ САКА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ДРЖАВАТА ДА ПОТПИШЕ ИЗЈАВА ДЕКА ТРИ МЕСЕЦА НЕМА ДА СЕ ВРАЌА, КАЖА СПАСОВСКИ

Премиерот Оливер Спасовски уште еднаш апелираше граѓаните да не патуваат и рече дека секој што ќе сака да излезе ќе треба да потпише изјава дека три м ...
1 287 288 289 290 291 322 2890 / 3216 НАПИСИ