Таг: коронавирус

1 285 286 287 288 289 325 2870 / 3243 НАПИСИ
МЕРКЕЛ ПАЗАРЕЛА САПУН, ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И ВИНО ОТКАКО ПОБАРА ОД ГЕРМАНЦИТЕ СОЦИЈАЛНО ДА СЕ ДИСТАНЦИРААТ

МЕРКЕЛ ПАЗАРЕЛА САПУН, ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И ВИНО ОТКАКО ПОБАРА ОД ГЕРМАНЦИТЕ СОЦИЈАЛНО ДА СЕ ДИСТАНЦИРААТ

Германската канцеларка Ангела Меркел викендов беше забележана од репортерите на весникот Билд како купува основни продукти во нејзиниот локален суперм ...
ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 6 ЧАСОТ

ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 6 ЧАСОТ

Од утре (22 март) се воведува полициски час во земјавата, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со оваа мерка која вечерва била усвоена на вл ...
ИТАЛИЈА ЗАБЕЛЕЖА НОВ ЦРН РЕКОРД СО 793 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ЕДЕН ДЕН

ИТАЛИЈА ЗАБЕЛЕЖА НОВ ЦРН РЕКОРД СО 793 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ЕДЕН ДЕН

Катастрофалната ситуација во Италија и натаму продолжува откако во последните 24 часа починале дури 793 луѓе, што е убедливо најголема бројка мртви во ...
БЕСПЛАТНА ЛИНИЈА 0800 002 03 ЗА КОРОНАВИРУСОТ, МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ВО СИСТЕМОТ ЗА ЗАКАЖУВАЊЕ ЕВЕНТУАЛНО ТЕСТИРАЊЕ

БЕСПЛАТНА ЛИНИЈА 0800 002 03 ЗА КОРОНАВИРУСОТ, МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ВО СИСТЕМОТ ЗА ЗАКАЖУВАЊЕ ЕВЕНТУАЛНО ТЕСТИРАЊЕ

Од денеска е во функција кол-центарот на телефонот 0800 002 03 во Здравствениот дом во Скопје за пријавување на сомнителни случаи за КОВИД-19 со цел д ...
СПРЕМИВМЕ 500 БОЛНИЧКИ КРЕВЕТИ, НО ВЕРУВАМ ДЕКА СО ЗАОСТРУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ НЕМА ДА ИМА ПОТРЕБА ДА ПРЕНАМЕНУВАМЕ СПОРТСКИ САЛИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

СПРЕМИВМЕ 500 БОЛНИЧКИ КРЕВЕТИ, НО ВЕРУВАМ ДЕКА СО ЗАОСТРУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ НЕМА ДА ИМА ПОТРЕБА ДА ПРЕНАМЕНУВАМЕ СПОРТСКИ САЛИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Ќе се обезбедат повеќе од 500 болнички кревети во периодот кој следи, со оглед на порастот на бројката на заболени од коронавирус, која до 12 часот де ...
ПОНИШТЕН ТЕНДЕРОТ ЗА НАБАВКА НА РЕСПИРАТОРИ, НИТУ ЕДНА ФИРМА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ДОСТАВИ ПО ИТНА ПОСТАПКА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ПОНИШТЕН ТЕНДЕРОТ ЗА НАБАВКА НА РЕСПИРАТОРИ, НИТУ ЕДНА ФИРМА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ДОСТАВИ ПО ИТНА ПОСТАПКА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерството за здравство ќе го поништи тендерот за набавка на респираторни машини бидејќи не можат да се достават по итна постапка. Министерот Венк ...
НОВИ 9 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС СЕ ИСКАЧИ НА 85

НОВИ 9 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС СЕ ИСКАЧИ НА 85

Регистрирани се 9 нови случаи на коронавирус во земјата, соопшти Министерството за здравство. Со ова бројката на дијагностицирани пациенти со КОВИД ...
ХРВАТСКА ГО ЗАПИРА И ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ХРВАТСКА ГО ЗАПИРА И ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Хрватска од утре го запира целиот јавен превоз во земјата, во обидите да се спречи ширењето на коронавирусот. Властите денеска објавија дека во зем ...
ГО ДЕЗИНФИЦИРАМЕ СКОПЈЕ, НО ТОА НЕ ЗНАЧИ ГРАЃАНИТЕ СЕГА ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПРОШЕТКА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ГО ДЕЗИНФИЦИРАМЕ СКОПЈЕ, НО ТОА НЕ ЗНАЧИ ГРАЃАНИТЕ СЕГА ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПРОШЕТКА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Екипи и механизација на јавните претпријатија на Град Скопје заедно со Бригадата за противпожарна заштита денеска го дезинфицираат Скопје. Со средства ...
НАШИ ГРАЃАНИ ВО ИСТАНБУЛ ОДБИЈА ДА СЕ ВРАТАТ СО ХУМАНИТАРЕН ЛЕТ КОГА ИМ КАЖАВМЕ ДЕКА ЌЕ БИДАТ ВО КАРАНТИН, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

НАШИ ГРАЃАНИ ВО ИСТАНБУЛ ОДБИЈА ДА СЕ ВРАТАТ СО ХУМАНИТАРЕН ЛЕТ КОГА ИМ КАЖАВМЕ ДЕКА ЌЕ БИДАТ ВО КАРАНТИН, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

Околу 2.300 македонски граѓани кои се наоѓаат надвор од земјава побарале враќање во Македонија откако се затворени границите и Меѓународниот аеродром ...
1 285 286 287 288 289 325 2870 / 3243 НАПИСИ