Таг: коронавирус

1 286 287 288 289 290 325 2880 / 3241 НАПИСИ
СИТЕ ШТО БЕГААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ОДАТ ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН НА СВОЈ ТРОШОК, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

СИТЕ ШТО БЕГААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ОДАТ ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН НА СВОЈ ТРОШОК, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Сите што не ја почитуваат мерката за самоизолација заради заштита од коронавирусот да бидат спроведени во државен карантин и против нив да биде поведе ...
ПРВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД КАВАДАРЦИ, ВКУПНО 76 ВО ЗЕМЈАВА

ПРВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД КАВАДАРЦИ, ВКУПНО 76 ВО ЗЕМЈАВА

Попладнево се дијагностицирани 6 лица позитивни на коронавирус, и со ова вкупната бројка на регистрирани пациенти позитивни на коронавирус во земјата ...
НАЈГОЛЕМИТЕ САЛИ ВО ЗАГРЕБ И СОФИЈА СЕ ПРЕТВОРААТ ВО БОЛНИЦИ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

НАЈГОЛЕМИТЕ САЛИ ВО ЗАГРЕБ И СОФИЈА СЕ ПРЕТВОРААТ ВО БОЛНИЦИ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Најголемите концертно-спортски сали во Загреб и Софија се трансформираат во привремени болници, додека Хрватска и Бугарија очекуваат зголемување на бр ...
ВЕНКОЈАВЛЕНИЕ

ВЕНКОЈАВЛЕНИЕ

1 Не сум некој што се разбира многу во економија. Ама знам дека доаѓа крај на месецот и кај и да е, ќе треба да се исплати плата. Во моментов, можеби ...
НОВИ 627 МРТВИ ОД КОВИД-19 ВО ИТАЛИЈА, ЗА 30 ДЕНА ПОЧИНАЛЕ 4.032 ЛУЃЕ

НОВИ 627 МРТВИ ОД КОВИД-19 ВО ИТАЛИЈА, ЗА 30 ДЕНА ПОЧИНАЛЕ 4.032 ЛУЃЕ

Италија го бележи најсмртоносниот ден досега откако во последните 24 часа починаа дури 627 луѓе од коронавирусот. Ова е убедливо најголемата бројка за ...
ПРЕСТАНЕТЕ СО „КОРОНА ЗАБАВИТЕ“ ИЛИ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ КАРАНТИН, СЕ ЗАКАНИ ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

ПРЕСТАНЕТЕ СО „КОРОНА ЗАБАВИТЕ“ ИЛИ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ КАРАНТИН, СЕ ЗАКАНИ ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

Германија ќе им нареди на своите 83 милиони жители да седат дома ако овој викенд не се однесуваат одговорно. Шефицата на кабинетот на Ангела Меркел ...
СЕ ДЕЗИНФИЦИРААТ ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ ВО КУМАНОВО

СЕ ДЕЗИНФИЦИРААТ ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ ВО КУМАНОВО

Екипите на ЈП „Чистота и зеленило“ од Куманово интензивно работат на дезинфекција на јавните површини во градот, каде фреквенцијата на луѓе е голема и ...
ЛЕКАР ОД КАВАДАРЕЧКАТА ОПШТА БОЛНИЦА ЈА НАПУШТИЛ ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА КОРОНАВИРУС И СИ ОДЕЛ НА РАБОТА, ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ 4.500 ЕВРА

ЛЕКАР ОД КАВАДАРЕЧКАТА ОПШТА БОЛНИЦА ЈА НАПУШТИЛ ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА КОРОНАВИРУС И СИ ОДЕЛ НА РАБОТА, ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ 4.500 ЕВРА

Јавното обвинителство Кавадарци побара на лекар од Општата болница во Кавадарци судот да му изрече парична казна од 4.500 евра зашто место во изолациј ...
ЛИЦАТА КОИ БЕА ВО КОНТАКТ СО БОЛНАТА ДОКТОРКА ОД КОЖНА КЛИНИКА НЕМААТ СИМПТОМИ, НО СИТЕ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЛИЦАТА КОИ БЕА ВО КОНТАКТ СО БОЛНАТА ДОКТОРКА ОД КОЖНА КЛИНИКА НЕМААТ СИМПТОМИ, НО СИТЕ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Сите лица кои биле во контакт со поранешната директорка на Клиниката за кожни болести која е заболена од коронавирус ќе бидат тестирани во понеделник ...
ИМА ДОВОЛНО РЕСПИРАТОРНИ МАШИНИ, НЕ Е ВРЕМЕ ЗА СЕНЗАЦИОНАЛИЗАМ И ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ИМА ДОВОЛНО РЕСПИРАТОРНИ МАШИНИ, НЕ Е ВРЕМЕ ЗА СЕНЗАЦИОНАЛИЗАМ И ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Во овој момент имаме доволен број респираторни машини, рече министерот за здравство Венко Филипче. Тој кажа дека набавката на респираторните машини е ...
1 286 287 288 289 290 325 2880 / 3241 НАПИСИ