Таг: коронавирус

1 288 289 290 291 292 324 2900 / 3238 НАПИСИ
НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ПИКНИК, ПОЛИЦИЈАТА ГИ БРКА ГРУПИТЕ ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ПИКНИК, ПОЛИЦИЈАТА ГИ БРКА ГРУПИТЕ ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

Полицијата денеска патролира низ Градскиот парк во Скопје и ги брка групите кои се собираат. Според препораките и мерките на Владата за да се спречи п ...
СИ МАВНАА ПО НЕКОЈА И ПОМИНА, РАСКАЖУВААТ СОСЕДИТЕ НА ФАМИЛИЈАТА ШТО СЕ ИСТЕПАА ПОРАДИ САМОИЗОЛАЦИЈА

СИ МАВНАА ПО НЕКОЈА И ПОМИНА, РАСКАЖУВААТ СОСЕДИТЕ НА ФАМИЛИЈАТА ШТО СЕ ИСТЕПАА ПОРАДИ САМОИЗОЛАЦИЈА

Ни стравот од смртоносниот коронавирус не ја запре меѓусоседската расправија и тепачка што вчера на пладне се случила во битолската периферна населба ...
ДОСЕГА СЕ НАПРАВЕНИ 258 ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНАВИРУС, НЕ ТРЕБА ДА СЕ БРЗА СО ТЕСТИРАЊА, ВЕЛАТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

ДОСЕГА СЕ НАПРАВЕНИ 258 ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНАВИРУС, НЕ ТРЕБА ДА СЕ БРЗА СО ТЕСТИРАЊА, ВЕЛАТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

Директорот на Институтот за јавно здравја Шабан Мемети кажа дека досега се направени 258 тестови за коронавирус, дека има доволно реагенси и нема потр ...
ВО ШПАНИЈА РЕКОРДНИ 209 ПОЧИНАТИ ВО ЕДЕН ДЕН ОД КОРОНАВИРУСОТ

ВО ШПАНИЈА РЕКОРДНИ 209 ПОЧИНАТИ ВО ЕДЕН ДЕН ОД КОРОНАВИРУСОТ

Шпанските власти објавија дека во последните 24 часа во земјата починале 209 луѓе од коронавирусот, што е нов црн рекорд во еден ден. Вкупната бројка ...
ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ, ДИК СО ЖДРЕПКА ЌЕ ГИ ИЗВЛЕКУВА РЕДНИТЕ БРОЕВИ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ

ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ, ДИК СО ЖДРЕПКА ЌЕ ГИ ИЗВЛЕКУВА РЕДНИТЕ БРОЕВИ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ

Државната изборна комисија на денешната седница, ќе ги разгледува и ќе одлучува по поднесени листи на кандидати за пратеници во Собранието на Републик ...
НАСКОРО ЌЕ ПОЧУВСТВУВАТЕ ДЕКА ЕУ Е СО ВАС, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР МИХАИЛ РОТ

НАСКОРО ЌЕ ПОЧУВСТВУВАТЕ ДЕКА ЕУ Е СО ВАС, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР МИХАИЛ РОТ

Се надевам наскоро ќе почувствувате дека Европската унија е со вас, кажа германскиот државен министер за Европа Михаел Рот, по виртуелната работна сре ...
ТРАМП СЕ НАРЕЧЕ СЕБЕСИ ВОЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ И НАЈАВИ ТОТАЛНА ПОБЕДА НАД КОРОНАВИРУСОТ

ТРАМП СЕ НАРЕЧЕ СЕБЕСИ ВОЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ И НАЈАВИ ТОТАЛНА ПОБЕДА НАД КОРОНАВИРУСОТ

Доналд Трамп се опиша себеси како „воен претседател“ и вети дека САД ќе остварат целосна победа над коронавирусот. Тој ги оживеа мерките од времето на ...
НЕМА НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НЕМА НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Нема нови заблени со коронавирус во земјава до овој момент, соопшти Министерството за здравство. Доцна синоќа, во рамките на поширокиот скрининг на жи ...
НАД 99% ОД ЖРТВИТЕ НА КОВИД-19 ВО ИТАЛИЈА ВЕЌЕ ИМАЛЕ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

НАД 99% ОД ЖРТВИТЕ НА КОВИД-19 ВО ИТАЛИЈА ВЕЌЕ ИМАЛЕ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

Повеќе од 99% од жртвите на коронавирусот во Италија се луѓе кои веќе имале некоја медицинска состојба, покажа истражување спроведено од националните ...
ВРЕМЕНО УКИНАТИ БЕСПЛАТНИТЕ БИЛЕТИ ЗА ВОЗ ЗА МЛАДИТЕ, УЧЕНИЦИТЕ, СТУДЕНТИТЕ И ПЕНЗИОНЕРИТЕ

ВРЕМЕНО УКИНАТИ БЕСПЛАТНИТЕ БИЛЕТИ ЗА ВОЗ ЗА МЛАДИТЕ, УЧЕНИЦИТЕ, СТУДЕНТИТЕ И ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Од денес, не важат бесплатните патувања во внатрешниот железнички патнички сообраќај за пензионерите и младите. Ова е времена одлука, додека трае криз ...
1 288 289 290 291 292 324 2900 / 3238 НАПИСИ