Таг: коронавирус

1 290 291 292 293 294 322 2920 / 3216 НАПИСИ
ГРАЃАНИ ВО ДЕБАР СИ СЕ ШЕТААТ ОКОЛУ ЕЗЕРОТО, ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ КАЗНУВА АКО НЕ СЕДИТЕ ДОМА, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДУКА

ГРАЃАНИ ВО ДЕБАР СИ СЕ ШЕТААТ ОКОЛУ ЕЗЕРОТО, ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ КАЗНУВА АКО НЕ СЕДИТЕ ДОМА, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДУКА

Градоначалникот на Општина Дебар Хекуран Дука денеска апелираше до сите жители да не излегуваат од своите домови со цел да се спречи понатамошно ширењ ...
ТРОЈЦА НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 26 ВО ЗЕМЈАВА

ТРОЈЦА НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 26 ВО ЗЕМЈАВА

Дваесет и шест лица вкупно се заболени од коронавирус во земјава, соопшти Министерството за здравство, додавајќи дека бројките се однесуваат за состој ...
„ФОЛКСВАГЕН“ ГИ ЗАТВОРА ФАБРИКИТЕ ВО ЕВРОПА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

„ФОЛКСВАГЕН“ ГИ ЗАТВОРА ФАБРИКИТЕ ВО ЕВРОПА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

„Фолксваген“ соопшти дека ќе ги затвори своите фабрики низ Европа на две недели поради неизвесната побарувачка на автомобили и делови среде ширењето н ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ВЕЛЕС ЌЕ СЕ ПРЕГЛЕДУВААТ ДОМА ЗА ДА НЕ ОДАТ ВО АМБУЛАНТИ

ЖИТЕЛИТЕ НА ВЕЛЕС ЌЕ СЕ ПРЕГЛЕДУВААТ ДОМА ЗА ДА НЕ ОДАТ ВО АМБУЛАНТИ

Црвениот крст на Велес од денеска започнува со бесплатни здравствени прегледи кои ќе се одвиваат во домовите на велешани. Активноста се реализира парт ...
ИЗРАЕЛ ЌЕ ГИ ШПИОНИРА СВОИТЕ ГРАЃАНИ ЗА ДА ОТКРИВА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

ИЗРАЕЛ ЌЕ ГИ ШПИОНИРА СВОИТЕ ГРАЃАНИ ЗА ДА ОТКРИВА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Израелската влада денеска одобри вонредни мерки за следење на луѓето за кои е потврдено или има сомнежи дека се заразени со коронавирусот. Тоа ќе се п ...
ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ ГИ ЗАТВОРИЈА ЦРКВИТЕ, ОТКАЖАНИ СЕ СИТЕ ВЕНЧАВКИ И КРШТЕВКИ, НА ПОГРЕБ САМО СЕМЕЈСТВОТО

ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ ГИ ЗАТВОРИЈА ЦРКВИТЕ, ОТКАЖАНИ СЕ СИТЕ ВЕНЧАВКИ И КРШТЕВКИ, НА ПОГРЕБ САМО СЕМЕЈСТВОТО

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на Твитер напиша дека сите религиозни активности се суспендирани поради епидемијата на коронавирус. „Со владина ...
ЕВРОПСКА КОМИСИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊА ВО РАМКИТЕ НА ШЕНГЕН ЗОНАТА

ЕВРОПСКА КОМИСИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊА ВО РАМКИТЕ НА ШЕНГЕН ЗОНАТА

Европска комисија планира да ги забрани сите несуштински патувања во рамките на Шенген зоната додека сѐ повеќе земји ги затвораат своите граници со це ...
23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

Нема потреба да се воведува вонредна состојба или кризна состојба во целата држава, но се затвораат сите гранични премини за странски државјани, а од ...
МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА ОД ОРТОПЕДИЈА КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД РИМ ВООПШТО НЕ ДОЈДЕ НА РАБОТА И СЕ САМОИЗОЛИРАЛА, ВЕЛИ РАКОВОДИТЕЛОТ НА КЛИНИКАТА ВИКТОР КАМНАР

МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА ОД ОРТОПЕДИЈА КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД РИМ ВООПШТО НЕ ДОЈДЕ НА РАБОТА И СЕ САМОИЗОЛИРАЛА, ВЕЛИ РАКОВОДИТЕЛОТ НА КЛИНИКАТА ВИКТОР КАМНАР

Медицинската сестра, која пред една недела се вратила од Рим преку Солун, веднаш се пријавила и не дошла на работа, велат од Клиниката за ортопедски б ...
ТРАМП НАЈАВИ РЕЦЕСИЈА ВО САД, КАНАДА И РУСИЈА СЕ ЗАТВОРААТ ЗА СТРАНЦИ

ТРАМП НАЈАВИ РЕЦЕСИЈА ВО САД, КАНАДА И РУСИЈА СЕ ЗАТВОРААТ ЗА СТРАНЦИ

Доналд Трамп вечерва предупреди дека САД би можеле да влезат во рецесија поради ширењето на коронавирусот. „Ова е како да се бориме против невидлив ...
1 290 291 292 293 294 322 2920 / 3216 НАПИСИ