Таг: коронавирус

1 283 284 285 286 287 328 2850 / 3280 НАПИСИ
МОБИЛНИ ТИМОВИ ЌЕ ЗЕМААТ БРИСЕВИ ЗА КОРОНАВИРУС ОД ДОМА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

МОБИЛНИ ТИМОВИ ЌЕ ЗЕМААТ БРИСЕВИ ЗА КОРОНАВИРУС ОД ДОМА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Мобилни тимови ќе ги тестираат граѓаните дома поради големиот број пријави и закажани термини преку матичните лекари. Министерот за здрaвство Венко Фи ...
ИНДИЈА СТАВИ ВО КАРАНТИН 1,3 МИЛИЈАРДИ ЛУЃЕ ДО 21 АПРИЛ

ИНДИЈА СТАВИ ВО КАРАНТИН 1,3 МИЛИЈАРДИ ЛУЃЕ ДО 21 АПРИЛ

Индија, втората најнаселена држава на светот со 1,3 милијарди жители, е ставена во национален карантин за да се спречи ширењето на коронавирусот. Рест ...
СЕ УКИНУВА ПРЕВОЗОТ ОД И ДО КУМАНОВО И СЕ ЗАТВОРААТ ПРОДАВНИЦИТЕ ВО ПОЛУЗАТВОРЕНИ ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

СЕ УКИНУВА ПРЕВОЗОТ ОД И ДО КУМАНОВО И СЕ ЗАТВОРААТ ПРОДАВНИЦИТЕ ВО ПОЛУЗАТВОРЕНИ ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Се укинува меѓуградскиот превоз од и до Куманово, се укинува градскиот превоз и се затвораат сите продавници кои се наоѓаат во полузатворените трговск ...
ДОКТОРКА ОД КУМАНОВО E ЕДНА ОД ПЕТТЕ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ОПШТИНАТА

ДОКТОРКА ОД КУМАНОВО E ЕДНА ОД ПЕТТЕ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ОПШТИНАТА

Докторка-анестезиолог е една од петте новозаразени од коронавирусот во изминатите 24 часа во Куманово. Докторката информацијата за својата болест ја с ...
НАРОДНАТА КУЈНА ВО ТЕТОВО ЌЕ РАБОТИ САМО ВО ПОНЕДЕЛНИК И ЌЕ ДЕЛИ ХРАНА ЗА ЦЕЛА НЕДЕЛА

НАРОДНАТА КУЈНА ВО ТЕТОВО ЌЕ РАБОТИ САМО ВО ПОНЕДЕЛНИК И ЌЕ ДЕЛИ ХРАНА ЗА ЦЕЛА НЕДЕЛА

Согласно препораките на Владата, народната кујна во Тетово почна да дели храна само во понеделник, во количина за цела недела. Кујната во која досе ...
УЧЕНИЦИТЕ ОД УТРЕ ЌЕ УЧАТ ПРЕКУ Е-УЧИЛНИЦА, А ОЦЕНУВАЊЕТО ДОПРВА ЌЕ ГО УТВРДИМЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ АДЕМИ

УЧЕНИЦИТЕ ОД УТРЕ ЌЕ УЧАТ ПРЕКУ Е-УЧИЛНИЦА, А ОЦЕНУВАЊЕТО ДОПРВА ЌЕ ГО УТВРДИМЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ АДЕМИ

Министерот за образование и наука Арбер Адеми најави дека во соработка со УНИЦЕФ и Бирото за развој за образование се подготвува прва национална веб-п ...
„АЛКАЛОИД“ ДОНИРА 200.000 ЕВРА ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ И ГИ НАМАЛУВА ЦЕНИТЕ НА 158 СВОИ ПРОИЗВОДИ

„АЛКАЛОИД“ ДОНИРА 200.000 ЕВРА ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ И ГИ НАМАЛУВА ЦЕНИТЕ НА 158 СВОИ ПРОИЗВОДИ

„Алкалоид АД Скопје“ донира 12.300.000 денари (200.000 евра) на наменската донаторска сметка на Министерството за здравство, отворена за справување со ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ЌЕ ЗАКАЖУВААТ ЗЕМАЊЕ БРИС САМО АКО ПОСТОЈАТ СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС, ЈАВУВАЊЕ САМО НА ТЕЛЕФОН, НЕ И ОДЕЊЕ ВО ОРДИНАЦИЈА

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ЌЕ ЗАКАЖУВААТ ЗЕМАЊЕ БРИС САМО АКО ПОСТОЈАТ СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС, ЈАВУВАЊЕ САМО НА ТЕЛЕФОН, НЕ И ОДЕЊЕ ВО ОРДИНАЦИЈА

Закажувањето на земање брисеви за коронавирус од вчера се врши и преку матичните лекари. Оние кои имаат некој од следните симптоми: сува кашлица, висо ...
МАЖ ОД АРИЗОНА ПОЧИНАЛ ОТКАКО ИСПИЛ СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ АКВАРИУМИ ЛЕКУВАЈЌИ СЕ ОД КОРОНАВИРУС

МАЖ ОД АРИЗОНА ПОЧИНАЛ ОТКАКО ИСПИЛ СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ АКВАРИУМИ ЛЕКУВАЈЌИ СЕ ОД КОРОНАВИРУС

Маж од Аризона почина, а неговата сопруга е во критична состојба откако двајцата испиле хлорохин, наводно обидувајќи се да се излекуваат од коронавиру ...
ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ОДЛОЖЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА

ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ОДЛОЖЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА

Олимписките и Параолимписките игри во Токио ќе бидат одложени за една година, се согласија организаторите. Тие требаше да почнат на 24 јули, но изм ...
1 283 284 285 286 287 328 2850 / 3280 НАПИСИ