Таг: коронавирус

1 296 297 298 299 300 325 2980 / 3241 НАПИСИ
ПРВАТА ПАЦИЕНТКА СО КОРОНАВИРУС ОЗДРАВЕНА ОДИ НА ДОМАШНО ЛЕКУВАЊЕ, СЕ ТЕСТИРААТ ТРИ ЛИЦА ОД ДЕБАР

ПРВАТА ПАЦИЕНТКА СО КОРОНАВИРУС ОЗДРАВЕНА ОДИ НА ДОМАШНО ЛЕКУВАЊЕ, СЕ ТЕСТИРААТ ТРИ ЛИЦА ОД ДЕБАР

Првата пациентка која беше заболена со коронавирус денеска заминува на домашно лекување, соопшти Министерството за здравство. Таа по вторпат била тест ...
БЕРЛИН ПОТВРДИ ДЕКА ТРАМП САКА ДА КУПИ ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА КОЈА РАЗВИВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ

БЕРЛИН ПОТВРДИ ДЕКА ТРАМП САКА ДА КУПИ ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА КОЈА РАЗВИВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ

Администрацијата на Доналд Трамп понудила „огромна сума пари“ за ексклузивно да ја добие вакцината против коронавирусот што ја развива една германска ...
АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕСКА СО НАМАЛЕН ВОЗЕН РЕД, „ВОДОВОД“ НЕМА ДА ИСКЛУЧУВА ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ

АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕСКА СО НАМАЛЕН ВОЗЕН РЕД, „ВОДОВОД“ НЕМА ДА ИСКЛУЧУВА ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ

Од денеска, автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници ќе возат според саботниот возен ред односно автобуси ќе има поретко. Оваа одлука од пре ...
ЕВРОПА ВЧЕРА ГО ИМАШЕ НАЈСМРТОНОСНИОТ ДЕН ОД ПОЈАВАТА НА КОВИД-19, И САД ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ

ЕВРОПА ВЧЕРА ГО ИМАШЕ НАЈСМРТОНОСНИОТ ДЕН ОД ПОЈАВАТА НА КОВИД-19, И САД ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ

Европа вчера го имаше најсмртоносниот ден од појавата на коронавирусот откако најголемите жаришта на ширењето на заразата забележаа рекорден број смрт ...
ПОЛИЦИЈАТА И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА ЗАТВОРИЈА 7 КАФУЛИЊА ВО ЧАИР, РАБОТЕЛЕ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ОД ВЛАДАТА

ПОЛИЦИЈАТА И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА ЗАТВОРИЈА 7 КАФУЛИЊА ВО ЧАИР, РАБОТЕЛЕ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ОД ВЛАДАТА

Седум кафулиња вечерва се затворени од Пазарната инспекција во скопски Чаир бидејќи не ја почитувале мерката на Владата да не работат, соопшти МВР. ...
ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО СРБИЈА, ДО ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПРЕКРШАТ НАРЕДБИТЕ ЗА ИЗОЛАЦИЈА

ВУЧИЌ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО СРБИЈА, ДО ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПРЕКРШАТ НАРЕДБИТЕ ЗА ИЗОЛАЦИЈА

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва прогласи вонредна состојба во земјата поради ширењето на коронавирусот. „Србија денес е во војна с ...
ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО ПОЛИЦИЈА СИТЕ СОБИРИ КАДЕ БИЛО ВО ДРЖАВАТА, АПЕЛИРАШЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ И ПОБАРА ОД МЛАДИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО ПОЛИЦИЈА СИТЕ СОБИРИ КАДЕ БИЛО ВО ДРЖАВАТА, АПЕЛИРАШЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ И ПОБАРА ОД МЛАДИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

Премиерот Оливер Спасовски побара од граѓаните да ѝ помогнат на полицијата и да ги пријавуваат сите собири на поголеми групи каде било во државата, би ...
ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

Професорот по епидемиологија и поранешен министер за здравство д-р Драган Даниловски вели дека ако не даваат ефект досегашните мерки на Владата за спр ...
СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ ПОРАСНА НА 219

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ ПОРАСНА НА 219

Словенија од вечерва на полноќ ќе го забрани јавниот превоз, со цел да го спречи ширењето на коронавирусот. Владата им наметна ограничувања и на та ...
НЕГАТИВЕН Е И ПОВТОРЕНИОТ ТЕСТ НА ЛИЦЕТО ОД КОЧАНИ, ДЕНЕС НЕМА НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НЕГАТИВЕН Е И ПОВТОРЕНИОТ ТЕСТ НА ЛИЦЕТО ОД КОЧАНИ, ДЕНЕС НЕМА НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Негативен е и повторениот тест за коронавирус на лицето од Кочани, чиј брис пристигна преку Центарот за јавно здравје од Штип, соопшти Министерството ...
1 296 297 298 299 300 325 2980 / 3241 НАПИСИ