Таг: коронавирус

1 295 296 297 298 299 324 2970 / 3238 НАПИСИ
ВО ШПАНИЈА УШТЕ 1.500 НОВОЗАРАЗЕНИ, ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС НЕМА КОРОНАВИРУС

ВО ШПАНИЈА УШТЕ 1.500 НОВОЗАРАЗЕНИ, ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС НЕМА КОРОНАВИРУС

Шпанија пријави уште 1.500 новозаразени со коронавирусот, истиот ден кога земјата беше ставена во целосен карантин. Вкупната бројка заразени сега изне ...
ГРАЃАНИТЕ ЃУБРЕТО ДА ГО ФРЛААТ ВО КЕСИ И ДА НЕ БАРААТ БЕСПЛАТНА ХРАНА ОД ЦРВЕН КРСТ, АПЕЛИРАШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕБАР ДУКА

ГРАЃАНИТЕ ЃУБРЕТО ДА ГО ФРЛААТ ВО КЕСИ И ДА НЕ БАРААТ БЕСПЛАТНА ХРАНА ОД ЦРВЕН КРСТ, АПЕЛИРАШЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕБАР ДУКА

Во Дебар маркетите и аптеките редовно се снабдуваат со храна и лекови, апелирам граѓаните да останат дома со цел да го спречиме понатамошното ширење н ...
ОД КИНА ОЧЕКУВАМЕ 200 РЕСПИРАТОРИ, ВО ТЕК Е НАБАВКА НА 50, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

ОД КИНА ОЧЕКУВАМЕ 200 РЕСПИРАТОРИ, ВО ТЕК Е НАБАВКА НА 50, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Двеста респиратори се очекува да бидат донирани од Кина, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. „Во тек е набавка на 50 респиратори, кои оч ...
ЗАСЕГА НИТУ ЕДЕН ОД ТИЕ ШТО СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА НЕ ПРИЈАВИЛ СИМПТОМИ

ЗАСЕГА НИТУ ЕДЕН ОД ТИЕ ШТО СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА НЕ ПРИЈАВИЛ СИМПТОМИ

Ниту едно од лицата кои се ставени во изолација поради контакти со заболената докторка, поранешна директорка на Клиниката за кожни болести, засега не ...
ШТИПСКАТА БАЊА КЕЖОВИЦА ВРЕМЕНО ГО УКИНУВА БЕСПЛАТНОТО КАПЕЊЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

ШТИПСКАТА БАЊА КЕЖОВИЦА ВРЕМЕНО ГО УКИНУВА БЕСПЛАТНОТО КАПЕЊЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Додека траат мерките за заштита од коронавирусот бањата Кежовица во Штип го редуцира своето работење, а од утре времено го укинува и бесплатното капењ ...
ХОЛАНЃАНИТЕ НАГРНАА ПО МАРИХУАНА ПРЕД ЗАТВОРАЊЕТО НА КОФИ-ШОПОВИТЕ И РЕСТОРАНИТЕ НА ТРИ НЕДЕЛИ

ХОЛАНЃАНИТЕ НАГРНАА ПО МАРИХУАНА ПРЕД ЗАТВОРАЊЕТО НА КОФИ-ШОПОВИТЕ И РЕСТОРАНИТЕ НА ТРИ НЕДЕЛИ

И Холандија денеска ги затвори сите училишта во земјата поради ширењето на коронавирусот, но новите рестриктивни мерки на владата ќе го погодат и она ...
МИЦКОСКИ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

МИЦКОСКИ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара да се одложат предвремените парламентрани избори поради коронавирусот. Мицкоски преку статус на својот ...
ПРВАТА ПАЦИЕНТКА СО КОРОНАВИРУС ОЗДРАВЕНА ОДИ НА ДОМАШНО ЛЕКУВАЊЕ, СЕ ТЕСТИРААТ ТРИ ЛИЦА ОД ДЕБАР

ПРВАТА ПАЦИЕНТКА СО КОРОНАВИРУС ОЗДРАВЕНА ОДИ НА ДОМАШНО ЛЕКУВАЊЕ, СЕ ТЕСТИРААТ ТРИ ЛИЦА ОД ДЕБАР

Првата пациентка која беше заболена со коронавирус денеска заминува на домашно лекување, соопшти Министерството за здравство. Таа по вторпат била тест ...
БЕРЛИН ПОТВРДИ ДЕКА ТРАМП САКА ДА КУПИ ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА КОЈА РАЗВИВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ

БЕРЛИН ПОТВРДИ ДЕКА ТРАМП САКА ДА КУПИ ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА КОЈА РАЗВИВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ

Администрацијата на Доналд Трамп понудила „огромна сума пари“ за ексклузивно да ја добие вакцината против коронавирусот што ја развива една германска ...
АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕСКА СО НАМАЛЕН ВОЗЕН РЕД, „ВОДОВОД“ НЕМА ДА ИСКЛУЧУВА ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ

АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕСКА СО НАМАЛЕН ВОЗЕН РЕД, „ВОДОВОД“ НЕМА ДА ИСКЛУЧУВА ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ

Од денеска, автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници ќе возат според саботниот возен ред односно автобуси ќе има поретко. Оваа одлука од пре ...
1 295 296 297 298 299 324 2970 / 3238 НАПИСИ