Таг: Коста Крпач

1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ
СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ СТАНУВА МИСТЕРИЈА КАКО СМРТТА НА НИКОЛА МЛАДЕНОВ?

СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ СТАНУВА МИСТЕРИЈА КАКО СМРТТА НА НИКОЛА МЛАДЕНОВ?

Смртта на Коста Крпач останува мистерија иако минаа цели 20 дена откако тој беше пронајден мртов во својот дом во Капиштец, пред кој сè уште стои парк ...
ЈАНЕВА СПОДЕЛИЛА ИНФОРМАЦИИ ЗА КРПАЧ СО ЗВРЛЕВСКИ, НО ТОЈ ОДБИВА ДА СОРАБОТУВА СО СЈО

ЈАНЕВА СПОДЕЛИЛА ИНФОРМАЦИИ ЗА КРПАЧ СО ЗВРЛЕВСКИ, НО ТОЈ ОДБИВА ДА СОРАБОТУВА СО СЈО

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги сподели со Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје податоците кои можат да придонесат во расчистување на ...
СЈО: КРПАЧ НЕ БЕШЕ ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЈА БАРАВМЕ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

СЈО: КРПАЧ НЕ БЕШЕ ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЈА БАРАВМЕ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

Коста Крпач не бил причината поради која Специјалното јавно обвинителство барало измени во Законот за заштита на сведоци за да може да предлага и да б ...
ИВАНОВ СО ПОМИЛУВАЊАТА ЈА ВРАТИ МАКЕДОНИЈА НА КРИЗНАТА МАПА НА СВЕТОТ

ИВАНОВ СО ПОМИЛУВАЊАТА ЈА ВРАТИ МАКЕДОНИЈА НА КРИЗНАТА МАПА НА СВЕТОТ

Македонија се најде во друштво со Авганистан, Бангладеш, Гамбија, Ирак, Нагорно-Карабах (Азербејџан), Република Конго и Сирија како држави во кои се к ...
КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

За едната велат дека има камшик. За другата велат дека собира скалпови. Едната е Катица Јанева од Македонија. Другата е Лаура Кодрута Ковеси од Романи ...

СУДСКА КОНТРАРЕВОЛУЦИЈА

1 Кога еднаш ќе заврши оваа фаза на развојот на македонската држава во едно сум сигурен.  Историјата ќе го памети Ѓорге Иванов како претседател кој им ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ДА СЕ НАПРАВАТ НОВИ АНАЛИЗИ ЗА СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ДА СЕ НАПРАВАТ НОВИ АНАЛИЗИ ЗА СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ

Основното јавно обвинителство (ОЈО) и покрај завршената обдукција на Коста Крпач, доцна синоќа издало наредба за нови дополнителни анализи, пренесе 24 ...
КРПАЧ ГО СЛЕДЕЛЕ ОТКАКО ПОЧНАЛ СОРАБОТКА СО СЈО

КРПАЧ ГО СЛЕДЕЛЕ ОТКАКО ПОЧНАЛ СОРАБОТКА СО СЈО

Сите лица што биле снимени дека влегуваат во СЈО, а кои можеле со свое сведочење да станат потенцијална опасност за засегнатите од постапките на обвин ...
ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

Специјалното обвинителство ја истражувало и фирмата на покојниот Коста Крпач, кој вчера беше најден со прострелна рана во градите во својот стан, отка ...
СОБРАНИЕТО ГИ ОСТАВИ НЕЗАШТИТЕНИ ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

СОБРАНИЕТО ГИ ОСТАВИ НЕЗАШТИТЕНИ ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

Да имало Специјалното обвинителство закон за заштита на сведоци, ќе го вметнело сега починатиот сведок Коста Крпач во програмата за заштита на сведоци ...
1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ