Таг: Коста Крпач

1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ
СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ЧЕКА СЈО ДА МУ КАЖЕ ЗОШТО СЕ САМОУБИЛ КОСТА КРПАЧ

СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ЧЕКА СЈО ДА МУ КАЖЕ ЗОШТО СЕ САМОУБИЛ КОСТА КРПАЧ

Основното јавно обвинителство Скопје чека Специјалното обвинителство да му ги даде изјавите од сведокот, сега покојниот Коста Крпач, кои лица и во кој ...
ОПРЕМАТА ШТО Е НАБАВУВАНА ПРЕКУ ФИРМАТА НА КОСТА КРПАЧ НЕ Е УНИШТЕНА, ОБЈАВИ СЈО

ОПРЕМАТА ШТО Е НАБАВУВАНА ПРЕКУ ФИРМАТА НА КОСТА КРПАЧ НЕ Е УНИШТЕНА, ОБЈАВИ СЈО

Опремата што е набавена преку фирмата Финзи не е уништена, изјави специјалната јавна обвинителка Ленче Ристовска одговарајќи на прашања по повод денеш ...
СЈО СОМНИЧИ ЧЕТВОРИЦА ЗА НЕЗАКОНСКО КУПУВАЊЕ ПРИСЛУШНА ОПРЕМА ПРЕКУ ФИРМАТА НА ПОЧИНАТИОТ КОСТА КРПАЧ

СЈО СОМНИЧИ ЧЕТВОРИЦА ЗА НЕЗАКОНСКО КУПУВАЊЕ ПРИСЛУШНА ОПРЕМА ПРЕКУ ФИРМАТА НА ПОЧИНАТИОТ КОСТА КРПАЧ

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) покрена истражна постапка против три раководни лица од Управата за безбедност и контраразузнавање и едно раково ...
ТРИ МЕСЕЦИ ПО СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ ТРАЕ

ТРИ МЕСЕЦИ ПО СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ ТРАЕ

Точно три месеци поминаа од смртта на Коста Крпач, кој на 27 април беше пронајден мртов во својот стан во населбата Капиштец, со прострелна рана во гр ...
КОСТА КРПАЧ СЕ САМОУБИЛ, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

КОСТА КРПАЧ СЕ САМОУБИЛ, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Коста Крпач, кој на 27 април годинава беше пронајден мртов во неговиот стан во Капиштец, со прострелна рана во градите, извршил самоубиство, покажала ...
КАМБОВСКИ: КАТИЦА ИТНО ДА ГИ ВИКНЕ АБОЛИРАНИТЕ СВЕДОЦИ

КАМБОВСКИ: КАТИЦА ИТНО ДА ГИ ВИКНЕ АБОЛИРАНИТЕ СВЕДОЦИ

Сведоците на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) што останаа во милост на претседателот Ѓорге Иванов имаат обрска пред законот да сведочат и смеат ...
ШКАРИЌ: ИВАНОВ СО ПОДЛА ИГРА МУ ГИ ЗАРОБИ СВЕДОЦИТЕ НА СЈО

ШКАРИЌ: ИВАНОВ СО ПОДЛА ИГРА МУ ГИ ЗАРОБИ СВЕДОЦИТЕ НА СЈО

“Претседателот Ѓорге Иванов направи тешка манипулација и покажа врвна расипаност со најновата одлука да ја повлече аболицијата за само 22 граѓани, што ...
СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

Селективната аболиција на претседателот Ѓорге Иванов, потврдена со одлуката за  поништување на помилувањата за 22 политичари, не помина кај странските ...
ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

На претседателот Иванов законски му се овозможува да ја повлече одлуката за аболиција само за тие што тоа ќе го побараат од него. Ова е предвидено со ...
СОБРАНИЕТО ТРЕБА ДА ГИ ГЛАСА ЗАКОНИТЕ ШТО ГИ БАРАШЕ КАТИЦА  ЈАНЕВА

СОБРАНИЕТО ТРЕБА ДА ГИ ГЛАСА ЗАКОНИТЕ ШТО ГИ БАРАШЕ КАТИЦА ЈАНЕВА

Коста Крпач не бил причината поради која Специјалното јавно обвинителство барало измени во Законот за заштита на сведоци за да може да предлага и да б ...
1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ