Таг: кражба

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
72-ГОДИШЕН БУГАРИН МУ УКРАЛ ТОЧАК НА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛ СО КАМЕЊА И ШИПКА, ПОЛИЦИЈАТА ГО СОВЛАДАЛА

72-ГОДИШЕН БУГАРИН МУ УКРАЛ ТОЧАК НА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛ СО КАМЕЊА И ШИПКА, ПОЛИЦИЈАТА ГО СОВЛАДАЛА

Бугарскиот државјанин А. С. (72), со привремен престој во Скопје, уапсен е за разбојничка кражба на велосипед. Велосипедот Бугаринот го украл од пр ...
УАПСЕНИ КРАДЦИ И ПРЕПРОДАВАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

УАПСЕНИ КРАДЦИ И ПРЕПРОДАВАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Запленети се 26 украдени велосипеди, а уапсени се три лица кои ги краделе и препродавале. Во средата и четвртокот Единицата за внатрешни работи Карпош ...
ВЕЛЕШАНЕЦ УАПСЕН КРАДЕЈЌИ ОД КОЛА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ВЕЛЕШАНЕЦ УАПСЕН КРАДЕЈЌИ ОД КОЛА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Вчеравечер на приодот на Велес од правец на Градско, откриено е лице кое во време на полициски час поради коронавирусот насилно влегува и краде од авт ...
БРОНЗЕНИ СКУЛПТУРИ НА ДАЛИ УКРАДЕНИ ОД ШВЕДСКА ГАЛЕРИЈА

БРОНЗЕНИ СКУЛПТУРИ НА ДАЛИ УКРАДЕНИ ОД ШВЕДСКА ГАЛЕРИЈА

Шведската полиција соопшти дека најмалку двајца крадци украле предмети од уметничка галерија во Стокхолм, откако шведските медиуми објавија дека се ук ...
КРАДЕЦ БЕГАЈЌИ ПРЕД ГОНИТЕЛИТЕ СКОКНАЛ ВО ВАРДАР ДА СЕ СПАСИ, НО ПОЧНАЛ ДА СЕ ДАВИ ПА БАРАЛ ПОМОШ

КРАДЕЦ БЕГАЈЌИ ПРЕД ГОНИТЕЛИТЕ СКОКНАЛ ВО ВАРДАР ДА СЕ СПАСИ, НО ПОЧНАЛ ДА СЕ ДАВИ ПА БАРАЛ ПОМОШ

Крадец украл пари од месарница во центарот на Велес, а откако бил откриен бегајќи се фрлил во Вардар, па барал помош за да не се удави. Ова се случи в ...
ВО ОГРАДА НА ИТАЛИЈАНСКИ МУЗЕЈ НАЈДЕНА УКРАДЕНА СЛИКА НА КЛИМТ ОД ПРЕД 23 ГОДИНИ

ВО ОГРАДА НА ИТАЛИЈАНСКИ МУЗЕЈ НАЈДЕНА УКРАДЕНА СЛИКА НА КЛИМТ ОД ПРЕД 23 ГОДИНИ

Италијанската полиција почна истрага за уметничка слика за која се верува дека е од Густав Климт, украдена пред 23 години. Сликата била скриена во огр ...
ЛЕТОВО 15 ТУЖБИ ЗА КРАЖБИ НА ВОДА ВО БИТОЛА

ЛЕТОВО 15 ТУЖБИ ЗА КРАЖБИ НА ВОДА ВО БИТОЛА

Полицијата летово поднела 15 пријави за кражби на вода и покренати се осум судски постапки, соопштија од Јавното претпријатие „Водовод“ од Битола. Ова ...
НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ ОГРАБЕНА ДВА ПАТИ ЗА ДЕСЕТ ДЕНА, УКРАДЕНА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 3.700 ЕВРА

НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ ОГРАБЕНА ДВА ПАТИ ЗА ДЕСЕТ ДЕНА, УКРАДЕНА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 3.700 ЕВРА

Националната опера и балет (НОБ) два пати била ограбена во изминативе дeсет дена, потврди директорот Васо Ристов за САКАМДАКАЖАМ.МК. Крадецот или крад ...
ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ УКРАЛ БМВ ПРЕД ОЧИ НА ГАЗДИТЕ, ПА СЕ ТЕПАЛ СО ТРОЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОГА ГО ФАТИЛЕ

ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ УКРАЛ БМВ ПРЕД ОЧИ НА ГАЗДИТЕ, ПА СЕ ТЕПАЛ СО ТРОЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОГА ГО ФАТИЛЕ

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против 29-годишен скопјанец поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела Тешка кражба ...
УКРАДЕНИ ДВЕ КАМЕРИ СО КОИ СЕ СЛЕДЕШЕ РИСОТ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

УКРАДЕНИ ДВЕ КАМЕРИ СО КОИ СЕ СЛЕДЕШЕ РИСОТ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

Две камери кои беа поставени во националниот парк Марвово за да се следи движењето на балканскиот рис и на други животни се украдени од непознати стор ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ