Таг: кражба

1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ
ВО ВОЗ УКРАДЕНА ТОРБА КОЈА СОДРЖЕЛА БЕЗБЕДНОСНИ ПЛАНОВИ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ПАРИЗ

ВО ВОЗ УКРАДЕНА ТОРБА КОЈА СОДРЖЕЛА БЕЗБЕДНОСНИ ПЛАНОВИ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ПАРИЗ

Торба во која биле лаптоп и два УСБ стика кои содржеле безбедносни планови за Олимписките игри во Париз е украдена од воз на железничката станица Гард ...
ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРЕДАДЕ ДОКАЗИТЕ ЗА КРАЖБА НА ИЗБОРИТЕ ВО БЕЛГРАД И НАЈАВИ ШТРАЈК СО ГЛАД ДО НИВНО ПОНИШТУВАЊЕ

ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРЕДАДЕ ДОКАЗИТЕ ЗА КРАЖБА НА ИЗБОРИТЕ ВО БЕЛГРАД И НАЈАВИ ШТРАЈК СО ГЛАД ДО НИВНО ПОНИШТУВАЊЕ

Српските опозициски лидери Мирослав Алексиќ и Маринка Тепиќ објавија дека почнуваат штрајк со глад кој ќе трае до поништувањето на резултатите од вчер ...
ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА РАЗБИ БАНДА НА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ КРАДЕЛЕ ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ОД ТУРИСТИ НА ХАЛКИДИКИ

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА РАЗБИ БАНДА НА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ КРАДЕЛЕ ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ОД ТУРИСТИ НА ХАЛКИДИКИ

Разбиена е банда на македонски државјани кои краделе луксузни автомобили што им припаѓале на туристи во грчкиот регион Халкидики , соопшти грчката пол ...
ЛИДЕРОТ НА НОРВЕШКАТА ЛЕВИЦА ДАДЕ ОСТАВКА ОТКАКО БЕШЕ СНИМЕН КАКО КРАДЕ ЛУСУЗНИ ОЧИЛА ВО ФРИ-ШОП

ЛИДЕРОТ НА НОРВЕШКАТА ЛЕВИЦА ДАДЕ ОСТАВКА ОТКАКО БЕШЕ СНИМЕН КАКО КРАДЕ ЛУСУЗНИ ОЧИЛА ВО ФРИ-ШОП

Лидерот на норвешката Црвена партија, Бјернар Мокснес, поднесе оставка откако бил снимен како краде луксузни очила на аеродромот во Осло. Мокснес, чиј ...
УАПСЕНИ 18 ЛИЦА, ОД КОИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ, ЗА ШВЕРЦ НА УКРАДЕНИ ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ОД ЕВРОПА

УАПСЕНИ 18 ЛИЦА, ОД КОИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ, ЗА ШВЕРЦ НА УКРАДЕНИ ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ОД ЕВРОПА

Скопското обвинителство отвори истрага за криумчарење луксузни автомобили со 20-мина осомничени, од кои петмина се вработени во МВР. Обвинителството с ...
АВСТРИСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИ ДВАЈЦА ГЕРМАНЦИ СО 14 ЧЕРЕПИ УКРАДЕНИ ОД ЦРКОВНА КОСТУРНИЦА

АВСТРИСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИ ДВАЈЦА ГЕРМАНЦИ СО 14 ЧЕРЕПИ УКРАДЕНИ ОД ЦРКОВНА КОСТУРНИЦА

Австриската полиција фати двајца Германци со 14 черепи украдени од црковна костурница во јужниот дел на земјата. Тие ѝ рекле на полицијата дека ги укр ...
КРАЖБАТА НА МОНИТОР ОД БУГАРСКИОТ КУЛТУРЕН ИНСТИТУТ Е НАПАД НА БУГАРСКАТА ДРЖАВА, СПОРЕД ТАМОШНИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ МИЛКОВ

КРАЖБАТА НА МОНИТОР ОД БУГАРСКИОТ КУЛТУРЕН ИНСТИТУТ Е НАПАД НА БУГАРСКАТА ДРЖАВА, СПОРЕД ТАМОШНИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ МИЛКОВ

По кражбата на монитор од бугарскиот културен институт во Скопје, бугарскиот министер за надворешни работи Николај Милков рече дека тоа е напад на буг ...
УКРАДЕНИ 54 СООБРАЌАЈНИ ЗНАЦИ ВО ПРИЛЕПСКО, ОД „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ ВЕЛАТ НИЕДЕН НЕ Е НАЈДЕН

УКРАДЕНИ 54 СООБРАЌАЈНИ ЗНАЦИ ВО ПРИЛЕПСКО, ОД „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ ВЕЛАТ НИЕДЕН НЕ Е НАЈДЕН

Масовно исчезнуваат сообраќајните знаци од магистралните и регионалните патишта во Прилепско. Во последните четири месеци украдени се 54 знаци на пати ...
УАПСЕНИ КРАДЦИ КОИ ИСЕКЛЕ ГРАФИТ НА БАНКСИ ОД ЅИД НА ЗГРАДА ВО УКРАИНА

УАПСЕНИ КРАДЦИ КОИ ИСЕКЛЕ ГРАФИТ НА БАНКСИ ОД ЅИД НА ЗГРАДА ВО УКРАИНА

Мурал од светски познатиот графити-уметник Банкси остана неоштетен откако неколкумина се обиделе да го украдат од ѕид на разурната зграда во Украина. ...
АЛБАНИЈА ЌЕ ВРАТИ 21 ИКОНА КОИ БЕА УКРАДЕНИ ПРЕД 9 ГОДИНИ ОД СТРУШКО

АЛБАНИЈА ЌЕ ВРАТИ 21 ИКОНА КОИ БЕА УКРАДЕНИ ПРЕД 9 ГОДИНИ ОД СТРУШКО

Украдените икони од струшко пронајдени во Албанија по девет години се враќаат во земјава. Заврши процесот на реституција со кој 21 вредна икона и црко ...
1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ