Таг: кривично дело

АСАНЖ ОДБИЛ ДА ПАТУВА ВО САД, ПА ЌЕ БИДЕ ОСУДЕН НА ПАЦИФИЧКИ ОСТРОВ, ПРЕД ДА СЕ ВРАТИ ВО АВСТРАЛИЈА

АСАНЖ ОДБИЛ ДА ПАТУВА ВО САД, ПА ЌЕ БИДЕ ОСУДЕН НА ПАЦИФИЧКИ ОСТРОВ, ПРЕД ДА СЕ ВРАТИ ВО АВСТРАЛИЈА

Џулијан Асанж одбил да патува во САД за финализирање на спогодбата со американските власти, па тој утре ќе биде сослушан и осуден во судот на пацифичк ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ДАДЕ ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ЗАГРОЗЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ И ДЕКА БИЛ ПОВРЕДЕН КОНТРОЛОР НА ЛЕТ, КАЖА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО НЕМА ПРИТВОР ЗА НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ДАДЕ ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ЗАГРОЗЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ И ДЕКА БИЛ ПОВРЕДЕН КОНТРОЛОР НА ЛЕТ, КАЖА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО НЕМА ПРИТВОР ЗА НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека Основоното јавно овинителство не доставило докази дека бил загрозен воздушниот сообраќај на 4 јануари, кога ...
18-ГОДИШНИК УКРАЛ КОЛА И ВОЗЕЈЌИ БРЗО И БЕЗ ДОЗВОЛА НА 30 АВГУСТ ПРЕГАЗИ ДЕВОЈКА ВО СКОПЈЕ И ИЗБЕГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

18-ГОДИШНИК УКРАЛ КОЛА И ВОЗЕЈЌИ БРЗО И БЕЗ ДОЗВОЛА НА 30 АВГУСТ ПРЕГАЗИ ДЕВОЈКА ВО СКОПЈЕ И ИЗБЕГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство Скопје бара притвор за 18-годишен скопјанец, кој на 30 август со украдена кола прегази девојка во Скопје која почина од ...
АРАЧИНОВЕЦ СО НОЖ ИЗБОДЕЛ ДВЕ ЛИЦА КОИ МУ РЕАГИРАЛЕ ОТИ СО АВТОМОБИЛ ВОЗЕЛ ПО ПЛОЧНИКОТ КАЈ ТЦ „БИСЕР“ ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА АЕРОДРОМ

АРАЧИНОВЕЦ СО НОЖ ИЗБОДЕЛ ДВЕ ЛИЦА КОИ МУ РЕАГИРАЛЕ ОТИ СО АВТОМОБИЛ ВОЗЕЛ ПО ПЛОЧНИКОТ КАЈ ТЦ „БИСЕР“ ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА АЕРОДРОМ

Арачиновец со нож избодел две лица кои му укажале дека не смее да вози по плочникот во ТЦ „Бисер“ во Аеродром, кој е пешачка зона. Како што стои во со ...
ВО ВЕЛЕС Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА КРИВИЧНИТЕ ДЕЛА, А МАЛ Е ПРОЦЕНТОТ НА ОТКРИЕНИТЕ СТОРИТЕЛИ

ВО ВЕЛЕС Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА КРИВИЧНИТЕ ДЕЛА, А МАЛ Е ПРОЦЕНТОТ НА ОТКРИЕНИТЕ СТОРИТЕЛИ

Лани е забележан раст на бројот на кривични дела на подрачјето на Велес, 631 наспроти 571 во 2020, што е зголемување од 11 отсто. Најголем дел, 76 отс ...
КРИВИЧНО ДЕЛО Е МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА СЕ БОРАТ ВО УКРАИНА, НА РУСКА ИЛИ НА УКРАИНСКА СТРАНА

КРИВИЧНО ДЕЛО Е МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА СЕ БОРАТ ВО УКРАИНА, НА РУСКА ИЛИ НА УКРАИНСКА СТРАНА

Ако македонски државјани заминат како доброволци да се борат на руска или на украинска страна во актуелната војна со инвазијата на Русија во Украина, ...
ТРЕБА ЛИ НЕКОМУ ДОМА ДА МУ СЕ СЛУЧИ КОРОНАВИРУС, ЗА ДА СЕ ПРЕСТАНЕ СО ПОЛИТИКАНСТВО, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

ТРЕБА ЛИ НЕКОМУ ДОМА ДА МУ СЕ СЛУЧИ КОРОНАВИРУС, ЗА ДА СЕ ПРЕСТАНЕ СО ПОЛИТИКАНСТВО, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

Со фотошопирање и вметнување на друг текст и користење на исти фонтови на букви како што користи Владата во објаснување на мерките за справување со кр ...
ПРВ РАСПИТ КАЈ ОБВИНИТЕЛ НА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО ДО СМРТ НА МОМЧЕТО ВО АВТОКОМАНДА

ПРВ РАСПИТ КАЈ ОБВИНИТЕЛ НА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО ДО СМРТ НА МОМЧЕТО ВО АВТОКОМАНДА

На однапред договорен термин во Скопското обвинителство, за насилство со тешки телесни повреди врз Никола Саздовски кој подоцна почина од повредите, д ...
ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА ЗА ДЕВЕТМИНА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, САМО ДВАЈЦА ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА ЗА ДЕВЕТМИНА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, САМО ДВАЈЦА ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство (ОЈО) денеска поднесе обвинителен предлог против деветмина учесници во нападот во Собранието на 27 април, соопшти Јавнот ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

Оновното јавно обвинителство Скопје не кажува дали истражува обид за убиство или далеку полесно кривично дело - учество во толпа, за завчерашниот напа ...
10 / 10 НАПИСИ