Таг: крстосница

ЌЕ СЕ ИЗДИГНЕ КРСТОСНИЦАТА ЗА ДА СЕ УСПОРИ ВОЗЕЊЕТО НА УЛИЦАТА ВО ВЕЛЕС КАДЕ ПИЈАН ВОЗАЧ ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

ЌЕ СЕ ИЗДИГНЕ КРСТОСНИЦАТА ЗА ДА СЕ УСПОРИ ВОЗЕЊЕТО НА УЛИЦАТА ВО ВЕЛЕС КАДЕ ПИЈАН ВОЗАЧ ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

Велешани реагираа дека на улицата Борис Трајковски треба да се постават легнати полицајци, бидејќи но неа брзо се вози. На оваа улица во саботата вече ...
ШТИП ДОБИ НОВА ВАЖНА РАСКРСНИЦА, А ДЕЛЧЕВО НОВ ПАТ ДО СЕЛАТА ТРАБОТИВИШТЕ И РАЗЛОВЦИ

ШТИП ДОБИ НОВА ВАЖНА РАСКРСНИЦА, А ДЕЛЧЕВО НОВ ПАТ ДО СЕЛАТА ТРАБОТИВИШТЕ И РАЗЛОВЦИ

Старата, ризична и тесна крстосница во штипската населба Сењак, на која што се случија голем број сообраќајни несреќи, целосно е реконструирана и прош ...
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА БУЛЕВАРОТ 8 СЕПТЕМВРИ, КРСТОСНИЦАТА КАЈ МОМИН ПОТОК ЌЕ ПОЧНЕ ДА СЕ ГРАДИ НАПРОЛЕТ

ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА БУЛЕВАРОТ 8 СЕПТЕМВРИ, КРСТОСНИЦАТА КАЈ МОМИН ПОТОК ЌЕ ПОЧНЕ ДА СЕ ГРАДИ НАПРОЛЕТ

Град Скопје денеска почна со реконструкција на булеварот 8 Септември, на потегот од булеварот Илинден до улицата Скупи. Во текот на градежните работи ...
ДВЕ ЗАБРЗАНИ КОЛИ УДРИЈА ПЕШАК ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ТЕШКО Е ПОВРЕДЕН

ДВЕ ЗАБРЗАНИ КОЛИ УДРИЈА ПЕШАК ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ТЕШКО Е ПОВРЕДЕН

Во сообраќајна несреќа вечерва во центарот на Скопје, на крстосницата помеѓу Партизански одреди и Климент Охридски, беше прегазен и тешко повреден пеш ...
КРИВИЧНА ЗА КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОТИ ПУШТИЛ КРСТОСНИЦА БЕЗ ДОЗВОЛА

КРИВИЧНА ЗА КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОТИ ПУШТИЛ КРСТОСНИЦА БЕЗ ДОЗВОЛА

Градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски доби кривични пријави за злоупотреба на службена положба и овластување затоа што пуштил во употреба реко ...
5 / 5 НАПИСИ