Таг: куќи

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
ОПШТИНА АЕРОДРОМ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ГЕНОЦИДОТ НА НАСЕЛБАТА, ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ЛИСИЧЕ В СРЕДА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ НОВИОТ ПЛАН ЗА ОБЛАКОДЕРИ

ОПШТИНА АЕРОДРОМ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ГЕНОЦИДОТ НА НАСЕЛБАТА, ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПСКО ЛИСИЧЕ В СРЕДА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ НОВИОТ ПЛАН ЗА ОБЛАКОДЕРИ

Жителите на скопската населба Лисиче в среда ќе протестираат против новиот Детален урбанистички план (ДУП) за нивната населба, кој го подготвува Општи ...
ВО ЕДЕН ДЕН ИЗГОРЕА ДВЕ КУЌИ ВО ТЕТОВСКО ПОРАДИ НЕИСЧИСТЕНИ ОЏАЦИ

ВО ЕДЕН ДЕН ИЗГОРЕА ДВЕ КУЌИ ВО ТЕТОВСКО ПОРАДИ НЕИСЧИСТЕНИ ОЏАЦИ

Во Тетовскиот регион во пожар изгореа два куќи. Едната беше целосно пеплосана, а кај втората изгоре покривот. И во двата случаи немаше жртви ниту повр ...
РОМИТЕ ОД БИТОЛСКИ БАИР ЌЕ МОЖЕ ДА ГИ РЕНОВИРААТ ДОМОВИТЕ ПРЕКУ ПОСЕБЕН ФОНД, НО САМО АКО НЕ СЕ ДИВОГРАДБИ

РОМИТЕ ОД БИТОЛСКИ БАИР ЌЕ МОЖЕ ДА ГИ РЕНОВИРААТ ДОМОВИТЕ ПРЕКУ ПОСЕБЕН ФОНД, НО САМО АКО НЕ СЕ ДИВОГРАДБИ

Жителите од ромската населба Баир во Битола, каде условите за живот се лоши, во септември годинава ќе може да аплицираат до Фондот за реновирање на до ...
БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“, ИМЕНУВАН ПО СОРАБОТНИКОТ НА ФАШИСТИТЕ, Е ОТВОРЕН ВО НЕКОГАШНИОТ ЕВРЕЈСКИ КВАРТ ВО БИТОЛА

БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“, ИМЕНУВАН ПО СОРАБОТНИКОТ НА ФАШИСТИТЕ, Е ОТВОРЕН ВО НЕКОГАШНИОТ ЕВРЕЈСКИ КВАРТ ВО БИТОЛА

Бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“, кој носи име на личност во историјата препознаена како соработник на фашистите, е сместен на улица Рузвелтова во Бит ...
ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНА ПОСТАПКА И ЗА ПЛАНОТ ЗА ЖДАНЕЦ, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ СЕ ЦРТААТ ОБЈЕКТИ И УЛИЦА ВО ДВОРОВИ И СЕ УНИШТУВА ЗЕЛЕНИЛО

ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНА ПОСТАПКА И ЗА ПЛАНОТ ЗА ЖДАНЕЦ, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ СЕ ЦРТААТ ОБЈЕКТИ И УЛИЦА ВО ДВОРОВИ И СЕ УНИШТУВА ЗЕЛЕНИЛО

Општина Карпош ја почна постапката за носење на уште Детален урбанистички план, со кој според граѓаните ќе се уништи хуманото живеење во населбите Коз ...
ДВЕ КУЌИ ИЗГОРЕА, А ЕДНО ЛИЦЕ Е ПОВРЕДЕНО ВО ПОЖАР ВО ТЕТОВО

ДВЕ КУЌИ ИЗГОРЕА, А ЕДНО ЛИЦЕ Е ПОВРЕДЕНО ВО ПОЖАР ВО ТЕТОВО

Во пожар кој синоќа изби во тетовската населба Колтук изгореа две куќи, а повредено е и едно лице кое е префрлено во Клиничката болница во Тетово. Бла ...
ПОЧНА ОБНОВАТА НА СТАРИТЕ ШТИПСКИ КУЌИ КОИ ПРОПАЃААТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

ПОЧНА ОБНОВАТА НА СТАРИТЕ ШТИПСКИ КУЌИ КОИ ПРОПАЃААТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Во Штип денеска почна ревитализација на старите и напуштени куќи во центарот, кои досега не можеа да се обновуваат. За почеток, во фаза е обнова само ...
СЕ УРИВААТ 26 КУЌИ ВО СКОПСКА КЕРАМИДНИЦА, ОД ВКУПНО 100 НА ТРАСАТА ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА БУЛЕВАРОТ АСНОМ ОД АЕРОДРОМ КОН ГАЗИ БАБА

СЕ УРИВААТ 26 КУЌИ ВО СКОПСКА КЕРАМИДНИЦА, ОД ВКУПНО 100 НА ТРАСАТА ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА БУЛЕВАРОТ АСНОМ ОД АЕРОДРОМ КОН ГАЗИ БАБА

Екипи на Град Скопје почнаа со уривање на првите куќи и објекти кои се наоѓаат на трасата за продолжување на булеварот АСНОМ преку новиот мост во Аеро ...
ВО ЗЕЛЕНИЛОТО НАД ЕЗЕРО ТРЕСКА ВО САРАЈ СЕ ГРАДИ ЕЛИТНА НАСЕЛБА СО 142 КУЌИ

ВО ЗЕЛЕНИЛОТО НАД ЕЗЕРО ТРЕСКА ВО САРАЈ СЕ ГРАДИ ЕЛИТНА НАСЕЛБА СО 142 КУЌИ

Во Општина Сарај, во брдото над автопатот Скопје-Тетово и езерото Треска, се гради нова елитна населба. Денеска инвеститорите, премиерот Зоран Заев, м ...
ОГРОМЕН ПОРОЈ ОД КАЛ ОДНЕСЕ 80 КУЌИ ВО ЈАПОНИЈА, СЕ ТРАГА ПО НАЈМАЛКУ 19 ЛУЃЕ

ОГРОМЕН ПОРОЈ ОД КАЛ ОДНЕСЕ 80 КУЌИ ВО ЈАПОНИЈА, СЕ ТРАГА ПО НАЈМАЛКУ 19 ЛУЃЕ

Огромен порој од кал и одрони се втурна во куќите во град западно од Токио по обилните дождови, при што исчезнаа најмалку 19 лица, соопштија властите. ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ