Таг: Лаура Кодрута Ковеси

1 2 10 / 11 НАПИСИ
БИВШАТА СПЕЦИЈАЛНА ОБВИНИТЕЛКА НА РОМАНИЈА СТАНА ПРВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА, РОМАНИЈА ГЛАСАШЕ ПРОТИВ

БИВШАТА СПЕЦИЈАЛНА ОБВИНИТЕЛКА НА РОМАНИЈА СТАНА ПРВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА, РОМАНИЈА ГЛАСАШЕ ПРОТИВ

Поранешната специјална обвинителка на Романија Лаура Ковеси ќе биде првиот јавен обвинител на Европската Унија, откако на денешното тајно гласање доби ...
РОМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЈА РАЗРЕШИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЛАУРА КОВЕСИ

РОМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЈА РАЗРЕШИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЛАУРА КОВЕСИ

Романската Специјалната обвинителка Лаура Кодрута Ковеси од денеска не го води Специјалното јавно обвинителство (ДНА) чиј што имаше голем успех во бор ...
РОМАНИЈА СУДИ 1.300 ФУНКЦИОНЕРИ ЗА КОРУПЦИЈА ОД 260 МИЛИОНИ ЕВРА

РОМАНИЈА СУДИ 1.300 ФУНКЦИОНЕРИ ЗА КОРУПЦИЈА ОД 260 МИЛИОНИ ЕВРА

Романската Специјална обвинителка изјави дека лани скоро 1.300 функционери се дадени на суд во случаи за корупција за штета што достигнува над 260 мил ...
УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА РОМАНСКИОТ ВИЦЕГУВЕРНЕР НА ЦЕНТРАЛНАТА БАНКА

УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА РОМАНСКИОТ ВИЦЕГУВЕРНЕР НА ЦЕНТРАЛНАТА БАНКА

Романската полиција денеска го уапси вицегувернерот на Централната банка, Богдан Олтенау, во рамки на истрагата за корупција што ја спроведува Национа ...
КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

За едната велат дека има камшик. За другата велат дека собира скалпови. Едната е Катица Јанева од Македонија. Другата е Лаура Кодрута Ковеси од Романи ...
ЈАНЕВА: ДОКАЗИТЕ КАЖУВААТ ДЕКА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ И ПРАТЕНИЦИТЕ И УСТАВНИ СУДИИ СЕ НЕЛЕГИТИМНИ

ЈАНЕВА: ДОКАЗИТЕ КАЖУВААТ ДЕКА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ И ПРАТЕНИЦИТЕ И УСТАВНИ СУДИИ СЕ НЕЛЕГИТИМНИ

Скопје, 22 март, 2016 (META) - Oд доказите што Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги има за случајот „Титаник“, произлегува дека самиот избор на п ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

Скопје, 22 март, 2016 - (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Сите поканети гости се појавија на конференцијата на тема „Ефективна борба против корупцијата на високо ни ...
ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Романската специјална обвинителка Лаура Кодрута Ковеси денеска и порачала на специјалната обвинителка Катица ...
ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016, (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Државниот јавен обвинител Марко Зврлевски сепак ќе присуствува на утрешната конференцијата за антикорупција ...
ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе ја избегне средбата со романската главна обвинителка во Националниот ди ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ