Таг: летови

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
„КВАНТАС“ ЌЕ ПЛАТИ КАЗНА ОД 66 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗАШТО ПРОДАЛ ИЛЈАДНИЦИ КАРТИ ЗА ВЕЌЕ ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИ

„КВАНТАС“ ЌЕ ПЛАТИ КАЗНА ОД 66 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗАШТО ПРОДАЛ ИЛЈАДНИЦИ КАРТИ ЗА ВЕЌЕ ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИ

Најголемиот австралиски авиопревозник „Квантас“ се согласи да плати казна од 66 милиони долари откако беше обвинет дека продал илјадници карти за лето ...
„ВИЗ ЕР“ ПОЧНА СО ЛЕТОВИ ОД СКОПЈЕ ДО САЛЦБУРГ

„ВИЗ ЕР“ ПОЧНА СО ЛЕТОВИ ОД СКОПЈЕ ДО САЛЦБУРГ

Унгарската авиокомпанија „Виз ер“ од први април почна да лета од Скопје до австрискиот град Салцбург. Летови ќе има три пати во неделата односно во по ...
„ЕЈЏИАН“ ВОВЕДУВА СЕЗОНСКИ ЛЕТ СКОПЈЕ-КРФ ОД 1 ЈУНИ

„ЕЈЏИАН“ ВОВЕДУВА СЕЗОНСКИ ЛЕТ СКОПЈЕ-КРФ ОД 1 ЈУНИ

Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс“ од 1 јуни ќе почне сезонски да лета од Скопје до островот Крф. Со авиони АТР-72, „Ејџиан“ преку регионалниот ...
ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИТЕ СКОПЈЕ-ВИЕНА НА 28 И 29 МАРТ ПОРАДИ ШТРАЈКОТ ВО „АУСТРИЈАН ЕРЛАЈНС“

ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИТЕ СКОПЈЕ-ВИЕНА НА 28 И 29 МАРТ ПОРАДИ ШТРАЈКОТ ВО „АУСТРИЈАН ЕРЛАЈНС“

Денеска и утре нема да има летови Скопје-Виена откако кабинскиот персонал на „Аустријан ерлајнс“ (АУА) го почна претходно најавениот дводневен штрајк ...
„ВИЗЕР“ ЌЕ ГИ СУСПЕНДИРА ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ЗА БОЛОЊА И ЛУКСЕМБУРГ, ЌЕ ИМА НАМАЛУВАЊЕ И НА ДРУГИ ЛЕТОВИ

„ВИЗЕР“ ЌЕ ГИ СУСПЕНДИРА ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ЗА БОЛОЊА И ЛУКСЕМБУРГ, ЌЕ ИМА НАМАЛУВАЊЕ И НА ДРУГИ ЛЕТОВИ

„Визер“ ќе ги укине летовите Скопје-Луксембург и Скопје-Болоња од средината на јануари до средината март, како дел од намалување на капацитетот на мре ...
АМЕРИКАНСКА АВИОКОМПАНИЈА КАЗНЕТА СО 140 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ

АМЕРИКАНСКА АВИОКОМПАНИЈА КАЗНЕТА СО 140 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ОТКАЖАНИ ЛЕТОВИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ

„Саутвест Ерлајнс“ е казнета со рекордни 140 милиони долари од американското министерство за транспорт поради откажани летови за празниците во 2022 го ...
СО СУБВЕНЦИИ „ВИЗЕР“ ЌЕ ЛЕТА ОД СКОПЈЕ ЗА ЉУБЉАНА, ШТУТГАРТ, ЛУКСЕМБУРГ И САЛЦБУРГ ОД 1 НОЕМВРИ, „ЛУФТХАНЗА“ ЗА ФРАНКФУРТ ОД 23 АПРИЛ

СО СУБВЕНЦИИ „ВИЗЕР“ ЌЕ ЛЕТА ОД СКОПЈЕ ЗА ЉУБЉАНА, ШТУТГАРТ, ЛУКСЕМБУРГ И САЛЦБУРГ ОД 1 НОЕМВРИ, „ЛУФТХАНЗА“ ЗА ФРАНКФУРТ ОД 23 АПРИЛ

Авиокомпанијата „Визер“ ќе воведе четири нови авиолинии од Меѓународниот аеродром Скопје од 1 ноември. Од 23 април, пак, авиокомпанијата „Луфтханза“ ќ ...
ПОД МРАЗ СЕ 200 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ, ДОСЕГА 19 ЖРТВИ

ПОД МРАЗ СЕ 200 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ, ДОСЕГА 19 ЖРТВИ

Околу 200 милиони Американци го чувствуваат ледениот стисок на огромната зимска бура, во која досега има најмалку 19 смртни случаи пред празничниот ви ...
ЗАВРШИ РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ПИСТАТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОД НЕДЕЛА ЛЕТОВИ ПРЕКУ ЦЕЛ ДЕН

ЗАВРШИ РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ПИСТАТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОД НЕДЕЛА ЛЕТОВИ ПРЕКУ ЦЕЛ ДЕН

Заврши реконструкцијата на пистата на Меѓународниот аеродром Скопје. Како што информираа од ТАВ Македонија градежните работи се завршени и од утре од ...
РУСИТЕ ЈА КОРИСТАТ „ЕР СРБИЈА“ ДА ЈА ИЗБЕГНАТ ЗАБРАНАТА ЗА ЛЕТОВИ НА ЕУ

РУСИТЕ ЈА КОРИСТАТ „ЕР СРБИЈА“ ДА ЈА ИЗБЕГНАТ ЗАБРАНАТА ЗА ЛЕТОВИ НА ЕУ

Српската национална авиокомпанија „Ер Србија“ ги удвои директните летови на линијата Москва-Белград на 15 неделно за да се справи со рапидно зголемена ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ