Таг: лидерска средба

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
МИЦКОСКИ ПОБЕГНА ОД РАЗГОВОРИ ВО ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ЗА ОТКАЖАНА ЛИДЕРСКА СРЕДБА

МИЦКОСКИ ПОБЕГНА ОД РАЗГОВОРИ ВО ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ЗА ОТКАЖАНА ЛИДЕРСКА СРЕДБА

Владата го обвини претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека избегал од разговори во интерес на граѓаните и на државата, откако лидерот на оп ...
ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ОТКАЖАНА ОТИ МИЦКОСКИ НЕ ДОАЃА

ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ОТКАЖАНА ОТИ МИЦКОСКИ НЕ ДОАЃА

Лидерската средба, која што премиерот Зоран Заев ја закажана за денеска, нема да се одржи бидејќи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја од ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА ИСПОЛНУВАМ ЖЕЛБИ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА БАРАЊЕТО НА МИЦКОСКИ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

НЕМАМ НАМЕРА ДА ИСПОЛНУВАМ ЖЕЛБИ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА БАРАЊЕТО НА МИЦКОСКИ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Премиерот Зоран Заев и денеска кажа дека предвремени парламентарни избори како што бара лидерот на  опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема да ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА КАЖЕ ДАЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА Е ЗЛОУПОТРЕБЕНА ИЛИ ИНВОЛВИРАНА ВО ПРОЦЕСОТ, KАЖА ЗАЕВ ЗА РЕКЕТАРСКИОТ СЛУЧАЈ СО БОКИ 13

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА КАЖЕ ДАЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА Е ЗЛОУПОТРЕБЕНА ИЛИ ИНВОЛВИРАНА ВО ПРОЦЕСОТ, KАЖА ЗАЕВ ЗА РЕКЕТАРСКИОТ СЛУЧАЈ СО БОКИ 13

Премиерот Зоран Заев побара Јавното обвинителството да каже дали специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е вмешана во случајот со Бојан Јовановск ...
МИЦКОСКИ ЈА ОДБИ ПОКАНАТА НА ЗАЕВ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА И ПОБАРА ПРИТВОР ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА

МИЦКОСКИ ЈА ОДБИ ПОКАНАТА НА ЗАЕВ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА И ПОБАРА ПРИТВОР ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја одби поканата на премиерот Зоран Заев да учествува на лидерска средба во петок, на која би се ...
ЗАЕВ ГО ПОКАНИ МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА В ПЕТОК ЗА СЈО, ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК И ЗА ПОПИСОТ

ЗАЕВ ГО ПОКАНИ МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА В ПЕТОК ЗА СЈО, ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК И ЗА ПОПИСОТ

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на лидерска средба в петок во Клубот на пратеници ...
АКО ТРЕБА ЌЕ ИМА И ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ОТИ ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГО ЗАТВОРА ИЗВЕШТАЈОТ НА 29 МАЈ, РЕЧЕ ЗАЕВ

АКО ТРЕБА ЌЕ ИМА И ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ОТИ ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГО ЗАТВОРА ИЗВЕШТАЈОТ НА 29 МАЈ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев најави дека ако е потребно ќе има и лидерска средба со опозициската ВМРО-ДПМНЕ за да се најде решение за Законот за јавно обвинит ...
МИЦКОСКИ ПРОТИВ ЈАНЕВА ДА ОСТАНЕ ВО СЈО, ЗАЕВ НЕ ОТСТАПУВА

МИЦКОСКИ ПРОТИВ ЈАНЕВА ДА ОСТАНЕ ВО СЈО, ЗАЕВ НЕ ОТСТАПУВА

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на лидерската средба што заврши доцна ноќва се договорија да се формираат работни груп ...
ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

1 Кога ја видоа Катица Јанева дека џвака мастика додека дава изјава дека некој можеби ќе се спаси, оние што секогаш имаат  големи очекувања од сите, с ...
ОТКАКО ДУИ Е НА ВЛАСТ, ОБВИНИТЕЛ НЕМА ВЛЕЗЕНО КАЈ НИВНИ МИНИСТЕР И ДИРЕКТОР, СЕ ПРОБЛЕМАТИЗИРА ПОДДРШКАТА ЗА СЈО

ОТКАКО ДУИ Е НА ВЛАСТ, ОБВИНИТЕЛ НЕМА ВЛЕЗЕНО КАЈ НИВНИ МИНИСТЕР И ДИРЕКТОР, СЕ ПРОБЛЕМАТИЗИРА ПОДДРШКАТА ЗА СЈО

Поддршката од ДУИ за СЈО да може во иднина да влегува и да врши истраги за висок криминал и кај нивни министри и директори, се проблематизира. Само не ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ