Таг: Лидија Неделкова

1 2 3 436 / 36 НАПИСИ
ЈАНЕВА ЈА ПРОЗВА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА И ЗА СЛУЧАЈОТ СО ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

ЈАНЕВА ЈА ПРОЗВА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА И ЗА СЛУЧАЈОТ СО ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева уште еднаш ги прозва Врховниот суд и Судскиот совет затоа што се одолговлекуваат процесите кои можат да п ...
ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ СЕ РАСПРЕДЕЛЕНИ ЕЛЕКТРОНСКИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ

Предметот за нарачаните насилства во Општина Центар и за нарачаните шамари за градоначалникот Андреј Жерновски, каде прво и второобвинети се експремие ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА Е ПРОТИВ СПЕЦИЈАЛЕН СУД ЗА СЈО

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВРХОВНИОТ СУД ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА Е ПРОТИВ СПЕЦИЈАЛЕН СУД ЗА СЈО

Претседателката на Врховниот суд Лидија Неделкова изјави дека е против формирање на специјален суд во Основниот суд Скопје 1, кој би ги третирал случа ...
ДОВЕРБАТА ВО СУДСТВОТО Е НА СТАКЛЕНИ НОЗЕ, РЕЧЕ НЕДЕЛКОВА ОД ГОВОРНИЦА НА ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ

ДОВЕРБАТА ВО СУДСТВОТО Е НА СТАКЛЕНИ НОЗЕ, РЕЧЕ НЕДЕЛКОВА ОД ГОВОРНИЦА НА ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ

Место во свечената сала на Врховниот суд, која е окупирана од Владата и дадена на користење на Основниот суд Скопје 1, претседателката на ...
СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

Големата свечена сала во Врховниот суд, која Владата им ја одзеде на врховните судии и на претседателката Лидија Неделкова, претседателот на Основниот ...
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
1 2 3 436 / 36 НАПИСИ