Таг: Лига на шампиони

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРЕМЕСТЕНО ОД РУСИЈА ВО ПАРИЗ

ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРЕМЕСТЕНО ОД РУСИЈА ВО ПАРИЗ

Санкт Петербург ја изгуби организацијата на финалето на Лигата на шампионите поради руската инвазија на Украина. УЕФА соопшти дека мечот ќе се игра на ...
ВАРДАР ГО ПОБЕДИ ЕВРОПСКИОТ ВИЦЕПРВАК АЛБОРГ И СЀ УШТЕ Е БЕЗ ПОРАЗ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВАРДАР ГО ПОБЕДИ ЕВРОПСКИОТ ВИЦЕПРВАК АЛБОРГ И СЀ УШТЕ Е БЕЗ ПОРАЗ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Вардар остана една од ретките непоразени екипи во новата сезона од Лигата на шампионите откако во „Јане Сандански“ го совлада актуелниот европски вице ...
ТИМ ОД НЕПРИЗНАТАТА ДРЖАВА ТРАНСНИСТРИЈА, КОЈА ВАЖИ ЗА ШВЕРЦЕРСКИ РАЈ, ВЕЧЕРВА ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ТИМ ОД НЕПРИЗНАТАТА ДРЖАВА ТРАНСНИСТРИЈА, КОЈА ВАЖИ ЗА ШВЕРЦЕРСКИ РАЈ, ВЕЧЕРВА ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Српот и чеканот и огромната статуа на Ленин и натаму гордо стојат во Тираспол, но вечерва, тој ќе направи голем чекор кон модерниот свет, кога локални ...
РК ВАРДАР МОРА ДА ПЛАТИ МИЛИОН ЕВРА АКО САКА ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

РК ВАРДАР МОРА ДА ПЛАТИ МИЛИОН ЕВРА АКО САКА ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Двократниот европски првак Вардар ќе мора да плати еден милион евра ако сака следната сезона да настапува во Лигата на шампионите, објави Европската р ...
ЧЕЛСИ ПО ВТОРПАТ ЈА ОСВОИ ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

ЧЕЛСИ ПО ВТОРПАТ ЈА ОСВОИ ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Челси ја освои Лигата на шампиони по вторпат откако го победи Манчестер сити со 1:0 во финалето во Порто. Каи Хаверц беше стрелец на одлучувачкиот гол ...
12 ФУДБАЛСКИ КЛУБА ОБЈАВИЈА ФОРМИРАЊЕ НА ЕВРОПСКА СУПЕРЛИГА, УЕФА И ФИФА СЕ ЗАКАНИЈА СО ЖЕСТОКИ САНКЦИИ

12 ФУДБАЛСКИ КЛУБА ОБЈАВИЈА ФОРМИРАЊЕ НА ЕВРОПСКА СУПЕРЛИГА, УЕФА И ФИФА СЕ ЗАКАНИЈА СО ЖЕСТОКИ САНКЦИИ

Дванаесет фудбалски гиганти објавија формирање на Европска Суперлига (ЕСЛ), што предизвика голем потрес во светот на фудбалот, при што УЕФА и ФИФА се ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПСЖ И ИСТАНБУЛ ГО НАПУШТИЈА ТЕРЕНОТ ПОРАДИ РАСИСТИЧКИ ИСПАД НА ЧЕТВРТИОТ СУДИЈА, И ЕРДОГАН ГО ОСУДИ ИНЦИДЕНТОТ

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПСЖ И ИСТАНБУЛ ГО НАПУШТИЈА ТЕРЕНОТ ПОРАДИ РАСИСТИЧКИ ИСПАД НА ЧЕТВРТИОТ СУДИЈА, И ЕРДОГАН ГО ОСУДИ ИНЦИДЕНТОТ

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен и Истанбул денеска ќе го доиграат својот натпревар од Лигата на шампионите откако синоќа го напуштија теренот поради ра ...
БАЕРН ПО ШЕСТИ ПАТ СТАНА ЕВРОПСКИ ПРВАК, ДО ТИТУЛАТА СТИГНА СО МАКСИМАЛНИ 11 ПОБЕДИ

БАЕРН ПО ШЕСТИ ПАТ СТАНА ЕВРОПСКИ ПРВАК, ДО ТИТУЛАТА СТИГНА СО МАКСИМАЛНИ 11 ПОБЕДИ

Баерн го совлада Пари Сен-Жермен со 1:0 во финалето на Лигата на шампионите во Лисабон и по шести пат ја освои титулата европски првак, израмнувајќи с ...
МЕЧОТ АТАЛАНТА-ВАЛЕНСИЈА БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БЕРГАМО

МЕЧОТ АТАЛАНТА-ВАЛЕНСИЈА БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БЕРГАМО

Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори верува дека натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и Валенсија довел до масовното ширење на коронав ...
УЕФА ЈА ПРЕКИНА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ, ВО ВТОРНИК ЌЕ СЕ ДИСКУТИРА ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

УЕФА ЈА ПРЕКИНА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ, ВО ВТОРНИК ЌЕ СЕ ДИСКУТИРА ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

УЕФА донесе одлука да се прекине натпреварувањето во Лигата на шампионите и Лига Европа поради кризата со коронавирусот. Мечевите што требаше да се ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ