Таг: Мајкл Коен

ТРАМП Е РАСИСТ И ИЗМАМНИК, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ БИВШ ЛИЧЕН АДВОКАТ ПРЕД КОНГРЕСОТ

ТРАМП Е РАСИСТ И ИЗМАМНИК, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ БИВШ ЛИЧЕН АДВОКАТ ПРЕД КОНГРЕСОТ

Мајкл Коен, поранешниот личен адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, кажа пред Конгресот дека Трамп е расист и измамник, кој однапред знае ...
БИВШИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП МАЈКЛ КОЕН СЕ СОГЛАСИ ЈАВНО ДА СВЕДОЧИ ПРЕД КОНГРЕСОТ

БИВШИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП МАЈКЛ КОЕН СЕ СОГЛАСИ ЈАВНО ДА СВЕДОЧИ ПРЕД КОНГРЕСОТ

Долгогодишниот адвокат и соработник на Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека ја прифатил поканата од висок претставник на демократите да сведочи јавно ...
БИВШИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП МАЈКЛ КОЕН ОСУДЕН НА ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР

БИВШИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП МАЈКЛ КОЕН ОСУДЕН НА ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР

Мајкл Коен, бившиот адвокат на Доналд Трамп за кого своевремено кажа дека е подготвен да прими куршум, е осуден на три години затвор, откако се изјасн ...
АКО МИ НАПРАВАТ ИМПИЧМЕНТ, ЌЕ СЕ УРНЕ ЕКОНОМИЈАТА, ВЕЛИ ТРАМП

АКО МИ НАПРАВАТ ИМПИЧМЕНТ, ЌЕ СЕ УРНЕ ЕКОНОМИЈАТА, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп предупреди дека американската економија ќе претрпи големи штети доколку против него се покрене постапката за импичмент. „Ако ми направат ...
АДВОКАТОТ МАЈКЛ КОЕН ПРИЗНА ДЕКА СО НЕЛЕГАЛНИ ИСПЛАТИ ГИ ЗАМОЛЧУВАЛ ЉУБОВНИЦИТЕ НА ТРАМП

АДВОКАТОТ МАЈКЛ КОЕН ПРИЗНА ДЕКА СО НЕЛЕГАЛНИ ИСПЛАТИ ГИ ЗАМОЛЧУВАЛ ЉУБОВНИЦИТЕ НА ТРАМП

Мајкл Коен, поранешниот адвокат на Доналд Трамп, во судот во Њујорк се изјасни како виновен за кршење на законите за финансирање кампања, што се смета ...
ТРАМП ТАЈНО СНИМЕН КАКО ДОГОВАРА ИСПЛАТА НА МОДЕЛ НА „ПЛЕЈБОЈ“ СО КОЈА ИМАЛ АФЕРА

ТРАМП ТАЈНО СНИМЕН КАКО ДОГОВАРА ИСПЛАТА НА МОДЕЛ НА „ПЛЕЈБОЈ“ СО КОЈА ИМАЛ АФЕРА

Доналд Трамп бил тајно снимен два месеца пред изборите во 2016 година како договара можна исплата на поранешен модел на „Плејбој“, која тврди дека има ...
ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА МУ ГИ ВРАТИЛ ПАРИТЕ НА СВОЈОТ АДВОКАТ, НО НЕМАЛ СЕКС СО ПОРНОАКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА МУ ГИ ВРАТИЛ ПАРИТЕ НА СВОЈОТ АДВОКАТ, НО НЕМАЛ СЕКС СО ПОРНОАКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

Доналд Трамп ја смени приказната и призна дека му ги вратил парите на својот адвокат Мајкл Коен, што тој ѝ ги исплатил на порноактерката Сторми Даниел ...
ТРАМП МУ ВРАТИЛ НА НЕГОВИОТ АДВОКАТ 130.000 ДОЛАРИ СО КОИ БИЛ КУПЕН МОЛКОТ НА ПОРНО АКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

ТРАМП МУ ВРАТИЛ НА НЕГОВИОТ АДВОКАТ 130.000 ДОЛАРИ СО КОИ БИЛ КУПЕН МОЛКОТ НА ПОРНО АКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

Доналд Трамп лично му дал на својот адвокат 130.000 долари, со кои претходно било купено молчењето на порноактерката Сторми Даниелс дека имале секс, и ...
ФБИ УПАДНА ВО КАНЦЕЛАРИИТЕ НА ЛИЧНИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП

ФБИ УПАДНА ВО КАНЦЕЛАРИИТЕ НА ЛИЧНИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП

ФБИ изврши претрес во канцелариите на Мајкл Коен, долгогодишниот личен адвокат на Доналд Трамп. Бирото дејствувало по налог на специјалниот советни ...
9 / 9 НАПИСИ