Таг: Македонски народен театар

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ИНСПЕКТОРИ НА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВЛЕГОА ВО МНТ ВО ИСТРАГА ЗА РАБОТЕЊЕТО НА ЕКСДИРЕКТОРОТ ПРОЈКОВСКИ

ИНСПЕКТОРИ НА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВЛЕГОА ВО МНТ ВО ИСТРАГА ЗА РАБОТЕЊЕТО НА ЕКСДИРЕКТОРОТ ПРОЈКОВСКИ

Инспектори од одделот за организиран криминал од Министерството за внатрешни работи по налог на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство, мина ...
ЌЕ БИДАМ СОВЕТНИК ЗА СЀ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ВИСАР ВИШКА ЗА НОВАТА ФУНКЦИЈА ВО КАБИНЕТОТ НА МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА

ЌЕ БИДАМ СОВЕТНИК ЗА СЀ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ВИСАР ВИШКА ЗА НОВАТА ФУНКЦИЈА ВО КАБИНЕТОТ НА МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА

Актерот од Македонскиот народен театар (МНТ) Висар Вишка стана советник на новиот министер за култура Асаф Адеми. „Ќе го советувам за сè“, ни рече ...
БЕЛГРАДСКИТЕ АКТЕРИ СО ВОЗБУДА ГО ЧЕКААТ СЕКОЕ ВРАЌАЊЕ НА УНКО, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ АКТЕР БРАНКО ЦВЕЈИЌ

БЕЛГРАДСКИТЕ АКТЕРИ СО ВОЗБУДА ГО ЧЕКААТ СЕКОЕ ВРАЌАЊЕ НА УНКО, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ АКТЕР БРАНКО ЦВЕЈИЌ

Легендата на српските претстави, филмови и ТВ-серии, актерот Бранко Цвејиќ, деновиве е во Скопје заедно со колегите од Југословенско драмско позориште ...
НЕЛА ВИТОШЕВИЌ ЌЕ РЕЖИРА РЕКОРДНИ 4 ПРЕТСТАВИ ЗА 4,8 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

НЕЛА ВИТОШЕВИЌ ЌЕ РЕЖИРА РЕКОРДНИ 4 ПРЕТСТАВИ ЗА 4,8 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Режисерката Нела Витошевиќ доби најмногу проекти во драмската дејност за 2018 и годинава ќе режира во четири национални театри, а претставите вкупно ч ...
ПУБЛИКАТА СЕ РАСТАЖИ ШТО ЗАВРШИ ТЕАТАРСКИОТ ПРАЗНИК НА ИВАН ПОПОВСКИ ВО СКОПЈЕ

ПУБЛИКАТА СЕ РАСТАЖИ ШТО ЗАВРШИ ТЕАТАРСКИОТ ПРАЗНИК НА ИВАН ПОПОВСКИ ВО СКОПЈЕ

Благодарна и тажна публика излезе синоќа од Македонскиот народен театар (МНТ), на последната изведба од фестивалот „Иван се враќа дома“, посветен на т ...
КОЈ ДОЦНИ НА ПРЕТСТАВА НЕМА НИ ДА ЈА ГЛЕДА, НАЈАВИ НОВИОТ ДИРЕКТОР НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ

КОЈ ДОЦНИ НА ПРЕТСТАВА НЕМА НИ ДА ЈА ГЛЕДА, НАЈАВИ НОВИОТ ДИРЕКТОР НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ

Од септември кога почнува новата театарска сезона во Македонскиот народен театар (МНТ) вратите за влез на публиката ќе се затвораат во 20 часот. Тогаш ...
ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

Првата вечер на 16. „Офф фест“ беше посветена на музичкиот балкански котел во кој Истокот и Западот вријат, а протагонисти беа, т.н крал на севдахот, ...
СКРИЕНИОТ КОНДОВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД „РЕПУБЛИКАТА ВО ПЛАМЕН“ ВО МНТ

СКРИЕНИОТ КОНДОВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД „РЕПУБЛИКАТА ВО ПЛАМЕН“ ВО МНТ

Скриениот Кондовски, еден сосема поинаков Кондовски е исправен пред нас. Скопјанец со печати по одраните колена од Пајкомаалската калдрма, со куфери п ...
ПРОТЕЧЕ ТАВАНОТ ОД ЗЛАТНИОТ МНТ ВРЕДЕН 40 МИЛИОНИ ЕВРА

ПРОТЕЧЕ ТАВАНОТ ОД ЗЛАТНИОТ МНТ ВРЕДЕН 40 МИЛИОНИ ЕВРА

Протече таванот од новата зграда на Македонскиот народен театар во Скопје. Хаваријата се случила во фоајето под терасата што гледа кон Музејот на холо ...
ЗЛАТНИОТ МНТ ОД 40 МИЛИОНИ ЕВРА ПО 4 ГОДИНИ ДОБИ БИФЕ ЗА ГЛУМЦИТЕ

ЗЛАТНИОТ МНТ ОД 40 МИЛИОНИ ЕВРА ПО 4 ГОДИНИ ДОБИ БИФЕ ЗА ГЛУМЦИТЕ

Глумците од Македонскиот народен театар неделава се пресреќни зашто конечно добија бифе, кое е од интерен карактер зашто е на вториот кат од зградата. ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ