Таг: марихуана

1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ
НА „БОГОРОДИЦА“ ЗАПЛЕНЕТ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА СПРЕМНА ЗА ПРОДАЖБА ВО ТУРЦИЈА

НА „БОГОРОДИЦА“ ЗАПЛЕНЕТ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА СПРЕМНА ЗА ПРОДАЖБА ВО ТУРЦИЈА

Пола тон марихуана проценета на над милион евра, во камион-фрижидер запленија одделите за организиран криминал и за криминалистичка полиција на гранич ...
ПРВИ ПРОБЛЕМИ ПО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА – СНЕМА МАРИХУАНА ВО НЕКОИ ДЕЛОВИ ОД КАНАДА

ПРВИ ПРОБЛЕМИ ПО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА – СНЕМА МАРИХУАНА ВО НЕКОИ ДЕЛОВИ ОД КАНАДА

Откако Канада во средата стана втората држава во светот која целосно ја легализираше марихуаната, некои делови од земјата се соочија со првиот голем п ...
МАРИХУАНАТА СТАНА ЛЕГАЛНА ВО КАНАДА, КАНАЃАНИТЕ СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ВО РЕДИЦИ ДА СЕ ОТВОРАТ ПРОДАВНИЦИТЕ

МАРИХУАНАТА СТАНА ЛЕГАЛНА ВО КАНАДА, КАНАЃАНИТЕ СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ВО РЕДИЦИ ДА СЕ ОТВОРАТ ПРОДАВНИЦИТЕ

Канада од денеска е втората држава на светот во која легално може да се купи марихуана. Првата купопродажба беше остварена на полноќ по локално вре ...
СЀ ПОВЕЌЕ МАЛОЛЕТНИЦИ ДИЛААТ И КОРИСТАТ ДРОГА ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЖБИ НЕМААТ ДОВОЛНО КАДАР ЗА ПОМОШ И ПРЕВЕНЦИЈА

СЀ ПОВЕЌЕ МАЛОЛЕТНИЦИ ДИЛААТ И КОРИСТАТ ДРОГА ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЖБИ НЕМААТ ДОВОЛНО КАДАР ЗА ПОМОШ И ПРЕВЕНЦИЈА

Во полициските акции спроведени овој месец во тетовско и гостиварско, приведени се 70 лица кои продавале или користеле  опојни дроги. Полицијата вели ...
ОСУМ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРКОТ ФАТЕН СО 309 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА ВО ВРЕЌИ СО ОРИЗ НА „БОГОРОДИЦА“

ОСУМ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРКОТ ФАТЕН СО 309 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА ВО ВРЕЌИ СО ОРИЗ НА „БОГОРОДИЦА“

Гркот Евангелос Паскалидис (37) доби 8 и пол години затвор затоа што беше фатен како пренесува 309,5 килограми марихуана. Тој беше прогласен за винове ...
КАНАДА СТАНА ВТОРА ДРЖАВА НА СВЕТОТ КОЈА ЦЕЛОСНО ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ МАРИХУАНАТА

КАНАДА СТАНА ВТОРА ДРЖАВА НА СВЕТОТ КОЈА ЦЕЛОСНО ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ МАРИХУАНАТА

Канадскиот парламент го усвои законот со кој се легализира рекреативната употреба на марихуана во земјата. Законот ја помина и последната пречка, о ...
КАНАДА УТРЕ СТАНУВА ПРВА БОГАТА ДРЖАВА КОЈА ЦЕЛОСНО ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

КАНАДА УТРЕ СТАНУВА ПРВА БОГАТА ДРЖАВА КОЈА ЦЕЛОСНО ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

Кога „Канопи гроут“ пред четири години ја отвори првата фабрика за канабис во стар погон за производство на чоколадо, го направи тоа затоа што предвид ...
АРГЕНТИНСКИ ПОЛИЦАЈЦИ СУСПЕНДИРАНИ ОТКАКО ТВРДЕЛЕ ДЕКА ГЛУВЦИ ИЗЕЛЕ 540 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

АРГЕНТИНСКИ ПОЛИЦАЈЦИ СУСПЕНДИРАНИ ОТКАКО ТВРДЕЛЕ ДЕКА ГЛУВЦИ ИЗЕЛЕ 540 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

Осуммина аргентински полицајци биле суспендирани, откако обвиниле глувци за исчезната дрога. Истрагата утврдила дека недостигаат 540 килограми мари ...
МАЈК ТАЈСОН КУПИ РАНЧ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДА ОДГЛЕДУВА МАРИХУАНА

МАЈК ТАЈСОН КУПИ РАНЧ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДА ОДГЛЕДУВА МАРИХУАНА

Боксерската легенда Мајк Тајсон објави дека влегува во бизнисот со марихуаната, само ден откако нејзината рекреативна употреба беше легализирана во Ка ...
ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ СЛАВЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД НОВА ГОДИНА, МАРИХУАНАТА ПОЧНА ЛЕГАЛНО ДА СЕ ПРОДАВА

ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ СЛАВЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД НОВА ГОДИНА, МАРИХУАНАТА ПОЧНА ЛЕГАЛНО ДА СЕ ПРОДАВА

Една минута по полноќ, Ник Хјуз славеше повеќе од нова година: тој го имаше првиот муштерија кој легално можеше да си купи марихуана, откако Калифорни ...
1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ