Таг: Марко Зврлевски

1 2 3 13 10 / 127 НАПИСИ
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

1 Како можеше за четири години Зоран Заев од изјавата: „Да не дозволиме ова зло никогаш  да се повтори!“, да дојде до дереџе да изјави: „Нема да дозво ...
СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ГО РАЗРЕШУВА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД

СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ГО РАЗРЕШУВА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, на денешната седница на Судскиот совет ќе биде ставен на дневен ...
ВАНГЕЛОВСКИ, КАРАЏОВСКИ И ШТЕРИЕВ СО ГОДИНИ ЗЕМАЛЕ ПАУШАЛ ОД ПО 10.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО ШТО НЕ ИМ СЛЕДУВА ОД АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ

ВАНГЕЛОВСКИ, КАРАЏОВСКИ И ШТЕРИЕВ СО ГОДИНИ ЗЕМАЛЕ ПАУШАЛ ОД ПО 10.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО ШТО НЕ ИМ СЛЕДУВА ОД АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ

Актуелните претседатели на Судскиот совет Зоран Караџовски и на Врховниот суд Јово Вангеловски, како членови по функција во Управниот одбор (УО) на Ак ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ ЃЕШКОВСКА, ЦВЕТАНОВСКИ И БИКОВСКИ ЌЕ ОДГОВАРААТ ОТИ ЈА РАСЦЕПКАЛЕ ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ И ГО ОДВОИЛЕ СЕЛА ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД

ОБВИНИТЕЛИТЕ ЃЕШКОВСКА, ЦВЕТАНОВСКИ И БИКОВСКИ ЌЕ ОДГОВАРААТ ОТИ ЈА РАСЦЕПКАЛЕ ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ И ГО ОДВОИЛЕ СЕЛА ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД

Место да отворат сеопфатна истрага за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, поранешната шефица на Скопското обвинителство Гордана Ѓешко ...
ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

ПРОСВЕТЛЕНА ПУБЛИКА

1 Да нѐ оставеа да се порадувавме на животот барем една недела.Три дена радост, четвртиот – освестување. И контакт со реалноста. Пари нема. Завршиј ...
РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

Поранешниот Јавен обвинител на Македонија Марко Зврлевски, кого парламентарното мнозинство го разреши на 17 август годинава, поднел барање за апанажа, ...
ВМРО-ДПМНЕ СО РЕПЛИКИ И КОНТРАРЕПЛИКИ ЌЕ ГО БЛОКИРА И ИЗБОРОТ НА НОВ ОБВИНИТЕЛ

ВМРО-ДПМНЕ СО РЕПЛИКИ И КОНТРАРЕПЛИКИ ЌЕ ГО БЛОКИРА И ИЗБОРОТ НА НОВ ОБВИНИТЕЛ

Денеска продолжува собраниската седница на која што се расправа за распишување оглас за именување на државен јавен обвинител. Како и при разрешувањето ...
ПРЕКИНАТА РАСПРАВАТА ЗА РАСПИШУВАЊЕ ОГЛАС ЗА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, ПРОДОЛЖЕНИЕТО ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

ПРЕКИНАТА РАСПРАВАТА ЗА РАСПИШУВАЊЕ ОГЛАС ЗА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, ПРОДОЛЖЕНИЕТО ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

Претседателот на Собранието Талат Џафери попладнево ја прекина собраниската седница и продолжението го закажа за в среда во 11 часот. Пратениците дене ...
ЛИЛЈАНА СПАСОВСКА В.Д. ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, АНЕВСКИ ПОДНЕЛ ОСТАВКА ОД СЕМЕЈНИ ПРИЧИНИ

ЛИЛЈАНА СПАСОВСКА В.Д. ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, АНЕВСКИ ПОДНЕЛ ОСТАВКА ОД СЕМЕЈНИ ПРИЧИНИ

Петар Аневски вели дека поднел оставка на претседателската функција во Советот на јавни обвинители од лични и семејни причини, но останува член на Сов ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ АНЕВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ АНЕВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Претседателот на Советот на јавни обвинители, Петар Аневски, си поднесе оставка од функцијата, објави „Алсат М“ пред денешната седница на Советот на к ...
1 2 3 13 10 / 127 НАПИСИ