Таг: Месут Озил

КИНЕСКИ ФАНОВИ ПАЛАТ ДРЕСОВИ НА АРСЕНАЛ ПО КОМЕНТАРИТЕ НА МЕСУТ ОЗИЛ ЗА ТРЕТМАНОТ НА УЈГУРИТЕ

КИНЕСКИ ФАНОВИ ПАЛАТ ДРЕСОВИ НА АРСЕНАЛ ПО КОМЕНТАРИТЕ НА МЕСУТ ОЗИЛ ЗА ТРЕТМАНОТ НА УЈГУРИТЕ

Кинески фанови запалија дресови на Арсенал и го повикаа клубот да го отпушти Месут Озил откако тој јавно ја критикуваше Кина за третманот на муслимани ...
СЕ ОЖЕНИ ФУДБАЛЕРОТ МЕСУТ ОЗИЛ И ГО ВИКНА ЕРДОГАН ДА МУ БИДЕ КУМ

СЕ ОЖЕНИ ФУДБАЛЕРОТ МЕСУТ ОЗИЛ И ГО ВИКНА ЕРДОГАН ДА МУ БИДЕ КУМ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган беше кум на свадбата на поранешниот германски репрезентативец Месут Озил, што се одржа во луксузен хотел во Ис ...
МЕСУТ ОЗИЛ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ САКА ДА ИГРА ЗА ГЕРМАНИЈА

МЕСУТ ОЗИЛ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ САКА ДА ИГРА ЗА ГЕРМАНИЈА

Месут Озил објави дека веќе не сака да игра за репрезентацијата на Германија, откако се соочи со жестоки критики од јавноста не само за слабата игра н ...
ГЕРМАНИЈА БЕСНА ШТО ФУДБАЛСКИ ЅВЕЗДИ СЕ СЛИКАЛЕ СО ЕРДОГАН

ГЕРМАНИЈА БЕСНА ШТО ФУДБАЛСКИ ЅВЕЗДИ СЕ СЛИКАЛЕ СО ЕРДОГАН

Германската фудбалска федерација (ДФБ) ги искритикува репрезентативците Месут Озил и Илкај Гундоган откако тие се сликаа со турскиот претседател Реџеп ...
ОЗИЛ И ПОГБА ГИ ПЛАТИЈА ОПЕРАЦИИТЕ НА 22 ДЕЦА

ОЗИЛ И ПОГБА ГИ ПЛАТИЈА ОПЕРАЦИИТЕ НА 22 ДЕЦА

Германскиот фудбалер Месут Озил и Французинот Пол Погба се здружија за време на Европското првенство во Франција за да соберат средства за операциите ...
5 / 5 НАПИСИ