ОЗИЛ И ПОГБА ГИ ПЛАТИЈА ОПЕРАЦИИТЕ НА 22 ДЕЦА

  ОЗИЛ И ПОГБА ГИ ПЛАТИЈА ОПЕРАЦИИТЕ НА 22 ДЕЦА

  Германскиот фудбалер Месут Озил и Французинот Пол Погба се здружија за време на Европското првенство во Франција за да соберат средства за операциите на 22 болни деца од Африка.
  Сите 22 операции поминаа успешно и двајцата фудбалери им се заблагодарија на сите што учествуваа во хуманитарната кампања „БигШу11“, којашто се одржува за време на шампионатот во Франција.
  „Медицинскиот тим успешно оперираше 22 деца. Горд сум што имав можност да помогнам“, соопшти Озил на Твитер.


  Погба, исто така, ја промовираше кампањата на Твитер.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари