Таг: Мила Царовска

1 2 3 4 5 17 30 / 163 НАПИСИ
УПИСИТЕ НА ПРВАЧИЊАТА ЌЕ БИДАТ И ОНЛАЈН ОД МАЈ, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

УПИСИТЕ НА ПРВАЧИЊАТА ЌЕ БИДАТ И ОНЛАЈН ОД МАЈ, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

Запишувањето на децата во прво одделение во мај ќе може да се направи и електронски, најави денеска министерката за образование и наука Мила Царовска. ...
ВО АПРИЛ ПОЧНУВА ОБУКАТА НА ТРЕНЕРИ ЗА ОБРАЗОВНИ АСИСТЕНТИ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

ВО АПРИЛ ПОЧНУВА ОБУКАТА НА ТРЕНЕРИ ЗА ОБРАЗОВНИ АСИСТЕНТИ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

Во април ќе почне тренингот за тренери за образовни асистенти, кои понатаму треба да ја спроведат обуката на образовните асистенти кои ќе бидат селект ...
НЕ СЕ ПЛАНИРА ЗАТВОРАЊЕ НА УЧИЛИШТАТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

НЕ СЕ ПЛАНИРА ЗАТВОРАЊЕ НА УЧИЛИШТАТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

Не се планираат нови мерки за училиштата засега, рече денес министерката за образование и наука Мила Царовска, одговарајќи на новинарско прашање дали ...
85 ОТСТО ОД КОМПАНИИТЕ САКААТ ДА ПРИМАТ УЧЕНИЦИ НА ПРАКТИЧНА НАСТАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

85 ОТСТО ОД КОМПАНИИТЕ САКААТ ДА ПРИМАТ УЧЕНИЦИ НА ПРАКТИЧНА НАСТАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Осумдесет и пет отсто од компаниите во земјава се подготвени да примаат ученици на практична настава, вели министерката за образование и наука Мила Ца ...
БОГДАНОВИЌ СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА ВО ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“

БОГДАНОВИЌ СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА ВО ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ кој тврдеше дека тој не одлучува дали во основното училиште „Киро Глигоров“ ќе има приватна гимназиј ...
КИНЕСКИ КОПНЕЖ

КИНЕСКИ КОПНЕЖ

Работава е, или ЕУ или смрт. ...
НЕ СМЕЕМЕ ДА ГУБИМЕ ГОДИНИ, РЕЧЕ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ПРВАТА ЈАВНА РАСПРАВА ЗА РЕФОРМИТЕ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО

НЕ СМЕЕМЕ ДА ГУБИМЕ ГОДИНИ, РЕЧЕ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ПРВАТА ЈАВНА РАСПРАВА ЗА РЕФОРМИТЕ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО

Доцнат реформите во образовaнието и затоа е неопходно да се донесе новата концепција за основно образование, рекоа денес во Собранието премиерот Зоран ...
ДАМЈАН ОД ШТИП НЕ ДОБИ НАГРАДА ЗА ПРВО МЕСТО ОТИ БИЛ ОСНОВЕЦ, АМА НАГРАДА НЕМА НИ ЗА ВТОРОПЛАСИРАНИОТ СРЕДНОШКОЛЕЦ НА МАТЕМАТИЧКИОТ НАТПРЕВАР ЗАШТО НЕ БИЛ ПРВ

ДАМЈАН ОД ШТИП НЕ ДОБИ НАГРАДА ЗА ПРВО МЕСТО ОТИ БИЛ ОСНОВЕЦ, АМА НАГРАДА НЕМА НИ ЗА ВТОРОПЛАСИРАНИОТ СРЕДНОШКОЛЕЦ НА МАТЕМАТИЧКИОТ НАТПРЕВАР ЗАШТО НЕ БИЛ ПРВ

Дамјан Давков, ученик во основното училиште „Ванчо Прке“ од Штип, кој на Државното првенство по математика го освои првото место во конкуренција на уч ...
ДРЖАВНАТА МАТУРА ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ, ПОМЕСТУВАЊЕТО ЌЕ НАПРАВИ ПРОБЛЕМ ПРИ УПИС НА ФАКУЛТЕТ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

ДРЖАВНАТА МАТУРА ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ, ПОМЕСТУВАЊЕТО ЌЕ НАПРАВИ ПРОБЛЕМ ПРИ УПИС НА ФАКУЛТЕТ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Министерката за образование и наука Мила Царовска вели дека државната матура ќе се спроведе, дека матурантите имаат право да го изразат незадоволствот ...
СТРАШНО ПОЛИТИЗИРАЊЕ Е ШПЕКУЛАЦИЈАТА ЗА УКИНУВАЊЕ НА ГРУПАТА ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК НА ФИЛОЛОШКИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

СТРАШНО ПОЛИТИЗИРАЊЕ Е ШПЕКУЛАЦИЈАТА ЗА УКИНУВАЊЕ НА ГРУПАТА ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК НА ФИЛОЛОШКИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Министерката за образование и наука Мила Царовска вели дека ниту се размислувало ниту се размислува за укинување на групата на македонскиот јазик на Ф ...
1 2 3 4 5 17 30 / 163 НАПИСИ