Таг: Милано

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ИМАМЕ КУЛТУРА БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАКЦИНИТЕ – МИЛАНСКА СКАЛА ЈА ОТВОРИ СЕЗОНАТА СО 12-МИНУТНИ ОВАЦИИ ЗА „МАГБЕТ“

ИМАМЕ КУЛТУРА БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАКЦИНИТЕ – МИЛАНСКА СКАЛА ЈА ОТВОРИ СЕЗОНАТА СО 12-МИНУТНИ ОВАЦИИ ЗА „МАГБЕТ“

Дванаесетминутни овации синоќа го означија почетокот на новата оперска сезона на миланска Скала, со премиерата на „Магбет“ од Џузепе Верди. Стотици го ...
ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ МИЛАНСКА СКАЛА ПОЧНА СО КОНЦЕРТИ, ПУБЛИКАТА СЕДИ НА БАЛКОНИТЕ

ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ МИЛАНСКА СКАЛА ПОЧНА СО КОНЦЕРТИ, ПУБЛИКАТА СЕДИ НА БАЛКОНИТЕ

Миланска Скала од синоќа повторно е отворена за настани и публика, откако седум месеци беше затворена поради ковид пандемијата. Седиштата од салонот с ...
ГО ПРЕГРНАВМЕ РАНЕТОТО СРЦЕ НА ЗЕМЈАТА – ВЕЛИГДЕНСКИ КОНЦЕРТ НА БОЧЕЛИ ВО МИЛАНСКАТА КАТЕДРАЛА

ГО ПРЕГРНАВМЕ РАНЕТОТО СРЦЕ НА ЗЕМЈАТА – ВЕЛИГДЕНСКИ КОНЦЕРТ НА БОЧЕЛИ ВО МИЛАНСКАТА КАТЕДРАЛА

„Аве Марија“, „Санта Марија“ беа дел од песните кои славниот италијански тенор Андреа Бочели ги изведе вечерва во познатата миланска катедрала Дуомо. ...
ВИЗЕР ГИ ОТКАЖА ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЗА МИЛАНО И ТРЕВИЗО ДО 3 АПРИЛ

ВИЗЕР ГИ ОТКАЖА ЛЕТОВИТЕ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЗА МИЛАНО И ТРЕВИЗО ДО 3 АПРИЛ

Визер го откажа денешниот лет од Скопје за Тревизо (Венеција) по декретот на италијанската Влада со кој цела Ломбардија и 14 други северни провинции с ...
ДВЕ ГОДИНИ ОДВОЈУВАВМЕ ОДРЕДЕНИ СРЕДСТВА СО ГОСПОЃАТА ЗА ДА ПОЧНЕ БОКИ 13 ДА КУПУВА ОПРЕМА ЗА ТЕЛЕВИЗИЈАТА, СВЕДОЧИ СОПРУГОТ НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ НА „РЕКЕТ“

ДВЕ ГОДИНИ ОДВОЈУВАВМЕ ОДРЕДЕНИ СРЕДСТВА СО ГОСПОЃАТА ЗА ДА ПОЧНЕ БОКИ 13 ДА КУПУВА ОПРЕМА ЗА ТЕЛЕВИЗИЈАТА, СВЕДОЧИ СОПРУГОТ НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ НА „РЕКЕТ“

Александар Радуловиќ од Белград, музички продуцент и композитор, сопруг на познатата текстопистка Марина Туцаковиќ, сведочеше на предлог на првообвине ...
ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ ПОПОЛНУВААТ ПРАШАЛНИК УШТЕ ВО АВИОНИТЕ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ ПОПОЛНУВААТ ПРАШАЛНИК УШТЕ ВО АВИОНИТЕ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Патниците кои од денес ќе доаѓаат во земјава со авионите на „Визер“ од Милано и Тревизо на аеродромите во Скопје и во Охрид ќе пополнуваат здравствена ...
НЕМА КОРОНАВИРУС И ТРЕТОТО ЛИЦЕ КОЕ ДОШЛО НА ТЕСТИРАЊЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

НЕМА КОРОНАВИРУС И ТРЕТОТО ЛИЦЕ КОЕ ДОШЛО НА ТЕСТИРАЊЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Ниту третoто лице кое синоќа околу 22 часот дошло на Клиниката за инфективни болести, не е заболено од коронавирусот, потврди министерот за здравство ...
ЕДНО ЛИЦЕ, ИТАЛИЈАНСКИ ДРЖАВЈАНИН, СЕ ТЕСТИРА НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ ЗА КОРОНАВИРУС

ЕДНО ЛИЦЕ, ИТАЛИЈАНСКИ ДРЖАВЈАНИН, СЕ ТЕСТИРА НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ ЗА КОРОНАВИРУС

Министерството за здравство соопшти дека во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на коронавирус на едно лице со симптоми на гр ...
МИЛАНСКА СКАЛА ЈА ОТВОРИ СЕЗОНАТА ПРВО СО АПЛАУЗ КОН ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАТАРЕЛА, ПА СО ПРЕМИЕРА НА „ТОСКА“

МИЛАНСКА СКАЛА ЈА ОТВОРИ СЕЗОНАТА ПРВО СО АПЛАУЗ КОН ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАТАРЕЛА, ПА СО ПРЕМИЕРА НА „ТОСКА“

Гала отворањето на сезоната на миланска Скала, со премиерата на „Тоска“ од Пучини со руската оперска ѕвезда Ана Нетребко и диригентот Рикардо Чаили, п ...
МИЛАНО И КОРТИНА ЈА ДОБИЈА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО 2026

МИЛАНО И КОРТИНА ЈА ДОБИЈА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО 2026

Милано и Кортина д‘Ампецо се избрани за домаќини на Зимските олимписки игри во 2026 година. Меѓународниот олимписки комитет ѝ даде предност на италија ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ