Таг: Милано

1 212 / 12 НАПИСИ
БРАЗИЛСКИОТ ФУДБАЛЕР РОБИЊО ОСУДЕН НА ДЕВЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

БРАЗИЛСКИОТ ФУДБАЛЕР РОБИЊО ОСУДЕН НА ДЕВЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

Судот во Милано го осуди поранешниот бразилски фудбалски репрезентативец Робињо на девет години затвор за сексуален напад. Инцидентот за кој Робињо ...
ВАНДАЛИ ГИ УНИШТИЈА ПАРКОВИТЕ УРЕДЕНИ СО ЗЕЛЕНАТА АКЦИЈА ВО СТРУМИЦА

ВАНДАЛИ ГИ УНИШТИЈА ПАРКОВИТЕ УРЕДЕНИ СО ЗЕЛЕНАТА АКЦИЈА ВО СТРУМИЦА

Граѓански активисти и средношколци предводени од еколошкото друштво „Планетум“ од Струмица лани уредија 12 мини јавни површини во градот и населените ...
1 212 / 12 НАПИСИ