Таг: Министерство за финансии

1 3 4 5 6 7 10 50 / 94 НАПИСИ
СЛУЖБАТА НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НЕМА КАПАЦИТЕТ ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ ПАРКИНГОТ И ЧИСТЕЊЕТО, ПОВАЖНО Е ДА Ѝ ГИ РЕШИМЕ ДОЛГОВИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

СЛУЖБАТА НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НЕМА КАПАЦИТЕТ ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ ПАРКИНГОТ И ЧИСТЕЊЕТО, ПОВАЖНО Е ДА Ѝ ГИ РЕШИМЕ ДОЛГОВИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Службата за заеднички работи на Клиничкиот центар, или Јавната установа од областа на здравството, нема капацитет да ги преземе сервисите за чистење н ...
ДАНОКОТ НА ДОБИВКА ЗА ИТ КОМПАНИИТЕ ДА СЕ НАМАЛИ ОД 10 НА 3 ОТСТО, ДОПРВА ЌЕ ДЕБАТИРАМЕ ЗА ПРАГОТ ЗА ПЕРСОНАЛЕЦОТ, КАЖА ЗАЕВ

ДАНОКОТ НА ДОБИВКА ЗА ИТ КОМПАНИИТЕ ДА СЕ НАМАЛИ ОД 10 НА 3 ОТСТО, ДОПРВА ЌЕ ДЕБАТИРАМЕ ЗА ПРАГОТ ЗА ПЕРСОНАЛЕЦОТ, КАЖА ЗАЕВ

Владата размислува за намалување на данокот на добивка за информатичките компании, кажа премиерот Зоран Заев, за да ги мотивираат големите компании од ...
ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ ЧЕКА СОГЛАСНОСТ ОД ТЕВДОВСКИ И МАНЧЕВСКИ ЗА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИТЕ АМБУЛАНТИ

ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ ЧЕКА СОГЛАСНОСТ ОД ТЕВДОВСКИ И МАНЧЕВСКИ ЗА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИТЕ АМБУЛАНТИ

Здравствен дом Скопје чека одобрение од Министерствата за финансии и за информатичко општество и администрација, за да може да ги преземе вработените ...
СИНДИКАТОТ НА КУЛТУРА ОБВИНУВА ЗА НЕЗАКОНСКИ ВРАБОТУВАЊА И УНАПРЕДУВАЊА, ЌЕ ГИ ОСПОРИ СИСТЕМАТИЗАЦИИТЕ

СИНДИКАТОТ НА КУЛТУРА ОБВИНУВА ЗА НЕЗАКОНСКИ ВРАБОТУВАЊА И УНАПРЕДУВАЊА, ЌЕ ГИ ОСПОРИ СИСТЕМАТИЗАЦИИТЕ

Синдикатот на култура на Македонија (СКРМ) реагира на бавното составување на новиот закон за култура и најавува дека ќе ги вложат сите напори и ќе ги ...
ПОЧНА ИСПЛАТАТА НА КРЕДИТОТ ЗА КАСАРНАТА, БИТОЛЧАНИ ЌЕ ГО ВРАЌААТ ДО 2030 ГОДИНА

ПОЧНА ИСПЛАТАТА НА КРЕДИТОТ ЗА КАСАРНАТА, БИТОЛЧАНИ ЌЕ ГО ВРАЌААТ ДО 2030 ГОДИНА

Новата локална власт во Битола годинава ќе го плаќа кредитот за инфраструктура во касарната што го подигна претходната локална самоуправа предводена о ...
ПРЕЗИДИУМОТ НА ЛЕВИЦА МУ ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА БРАНИМИР ЈОВАНОВИЌ

ПРЕЗИДИУМОТ НА ЛЕВИЦА МУ ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА БРАНИМИР ЈОВАНОВИЌ

Президиумот на Левица му изрече мерка замрзнување на членството на Бранимир Јовановиќ, соопшти партијата. За советникот на министерот за финансии Драг ...
НЕКА ДАДАТ ПАРИ И ВРАБОТУВАЊА, ЌЕ ОТВОРИМЕ И НЕВРОХИРУРГИЈА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „8 СЕПТЕМВРИ“

НЕКА ДАДАТ ПАРИ И ВРАБОТУВАЊА, ЌЕ ОТВОРИМЕ И НЕВРОХИРУРГИЈА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „8 СЕПТЕМВРИ“

Во Градската општа болница во Скопје „8 Септември“ работи само еден неврохирург и нема оддел за неврохирургија, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК д-р Кристиј ...
ДДВ ЗА ХОНОРАРЦИ ШТО ЗАРАБОТУВААТ НАД 16.200 ЕВРА ГОДИШНО НЕ Е НОВА ОБВРСКА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ

ДДВ ЗА ХОНОРАРЦИ ШТО ЗАРАБОТУВААТ НАД 16.200 ЕВРА ГОДИШНО НЕ Е НОВА ОБВРСКА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ

Физичките лица, кои лани заработиле над милион денари вршејќи стопанска дејност годинава до 15 јануари требаше да се пријават во Управата за јавни при ...
ПАРИТЕ ОД ОБВРЗНИЦАТА НЕМА ДА ГИ ТРОШИМЕ ЗА СПОМЕНИЦИ И ЖАЛНИ ВРБИ, КАЖА ТЕВДОВСКИ

ПАРИТЕ ОД ОБВРЗНИЦАТА НЕМА ДА ГИ ТРОШИМЕ ЗА СПОМЕНИЦИ И ЖАЛНИ ВРБИ, КАЖА ТЕВДОВСКИ

Парите од евробврзницата од пола милијарда евра, која Македонија вчера ја издаде на меѓународниот пазар на капитал со рок на доспевање од 7 години и к ...
МАКЕДОНИЈА ИЗДАДЕ ЕВРООБВРЗНИЦА ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА

МАКЕДОНИЈА ИЗДАДЕ ЕВРООБВРЗНИЦА ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА

Република Македонија на меѓународниот пазар на капитал денес издаде еврообврзница на износ од 500 милиони евра со рок на достасување од 7 години и кам ...
1 3 4 5 6 7 10 50 / 94 НАПИСИ