Таг: Министерство за внатрешни работи

1 2 324 / 24 НАПИСИ
ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА ЗА ТЕПАЊЕТО И КРШЕЊЕТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ЕДЕН Е ВРАБОТЕН ВО УБК

ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА ЗА ТЕПАЊЕТО И КРШЕЊЕТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ЕДЕН Е ВРАБОТЕН ВО УБК

Министерството за внатрешни работи досега привело пет од вкупно 15 лица, учесници во крвавите настани во Собранието во четвртокот, за кои Скопското об ...
134 ТЕТОВЦИ И ПО СМРТТА ПРИМАЛЕ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ

134 ТЕТОВЦИ И ПО СМРТТА ПРИМАЛЕ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ

Министерката за труд и социјална политика, Фросина Ташевска-Ременски, соопшти дека за 134 починати лица од Тетово и од Тетовско и по нивната смрт се и ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема никаква поддршка од институциите и функционерите во обидот да ги спроведе двата судски налога за пре ...
БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ОДЛОЖЕНА ОБУКАТА НА НОВИТЕ 600 КАНДИДАТИ ЗА ПОЛИЦАЈЦИ

БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ОДЛОЖЕНА ОБУКАТА НА НОВИТЕ 600 КАНДИДАТИ ЗА ПОЛИЦАЈЦИ

Неколку стотини кандидати за полицајци утрово место да ја почнат обуката, се вратија дома. Тие минатиот месец потпишаа договори за почеток на обуката ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ