Таг: Министерство за внатрешни работи

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
ДРЖАВАТА НЕ ИМ ИЗДАВА ЛИЧНА КАРТА НА БЕЗДОМНИЦИ, А ГИ КАЗНУВА АКО НЕМААТ

ДРЖАВАТА НЕ ИМ ИЗДАВА ЛИЧНА КАРТА НА БЕЗДОМНИЦИ, А ГИ КАЗНУВА АКО НЕМААТ

Осумнаесетгодишна девојка од Скопје која живее како бездомник, годинава не успеала да извади лична карта, и покрај тоа што е државјанин на Република М ...
МВР ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА КАКО ДА ПОСТАПИ СО ШЕСТЕ ВРАБОТЕНИ ВО УБК, ОСУДЕНИ ДЕНЕСКА ВО „ТВРДИНА 2“

МВР ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА КАКО ДА ПОСТАПИ СО ШЕСТЕ ВРАБОТЕНИ ВО УБК, ОСУДЕНИ ДЕНЕСКА ВО „ТВРДИНА 2“

Министерството за внатрешни работи ќе ги испита законските можности како да постапи со шесте вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање ( ...
МОТИВ ЗА УБИСТВОТО НА ЈАНУШЕВ Е МЕЃУСЕБНО НЕДОРАЗБИРАЊЕ, СПОРЕД ПРВИЧНИТЕ СОЗНАНИЈА НА МВР

МОТИВ ЗА УБИСТВОТО НА ЈАНУШЕВ Е МЕЃУСЕБНО НЕДОРАЗБИРАЊЕ, СПОРЕД ПРВИЧНИТЕ СОЗНАНИЈА НА МВР

Едно лице е убиецот на Мартин Јанушев, во кого беше пукано минатиот петок пред кафулето „Гет“ во скопската населба Аеродром, беше соопштено на денешни ...
ШИЛЕГОВ ПРЕДЛОЖИ ВОЗИЛАТА ПРИ РЕГИСТРАЦИЈА ДА ДОБИЈАТ ЕКОЛОШКИ НАЛЕПНИЦИ ВО РАЗНИ БОИ ЗА ПОЛЕСНО ДА ГИ ИСКЛУЧУВААТ ОД СООБРАЌАЈ КОГА Е ЗАГАДЕНО

ШИЛЕГОВ ПРЕДЛОЖИ ВОЗИЛАТА ПРИ РЕГИСТРАЦИЈА ДА ДОБИЈАТ ЕКОЛОШКИ НАЛЕПНИЦИ ВО РАЗНИ БОИ ЗА ПОЛЕСНО ДА ГИ ИСКЛУЧУВААТ ОД СООБРАЌАЈ КОГА Е ЗАГАДЕНО

Секое возило ќе добие еко налепница со соодветна боја според тоа колку го загадува воздухот и по потреба ќе се исклучува од сообраќај. Ова денес го на ...
МОТОРИ И НАТАМУ ДИВЕАТ НИЗ БУЛЕВАРИТЕ, МВР ВЕЛИ ДЕКА КАЗНИЛЕ 330 МОТОРЏИИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ

МОТОРИ И НАТАМУ ДИВЕАТ НИЗ БУЛЕВАРИТЕ, МВР ВЕЛИ ДЕКА КАЗНИЛЕ 330 МОТОРЏИИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ

Не престануваат трките и брзото возење на моторџиите низ скопските улици. Булеварите Партизански одреди, Илинденска, Првомајска, Јане Сандански и пона ...
ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Локалните избори ќе бидат врвен тест и клучен приоритет дали владата ќе ги врати демократските капацитети на институциите за да се одржат фер и демокр ...
НА БАРАЊЕ НА МВР, СЈО ПРЕДЛОЖИ ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ИМОТОТ НА ПОМОШНИК МИНИСТЕРОТ ШТО БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА НАБАВКАТА НА 300 ВОЗИЛА

НА БАРАЊЕ НА МВР, СЈО ПРЕДЛОЖИ ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ИМОТОТ НА ПОМОШНИК МИНИСТЕРОТ ШТО БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА НАБАВКАТА НА 300 ВОЗИЛА

Специјалното јавно обвинителство поднесе предлог до Основниот суд Скопје 1 за замрзнување на недвижен и движен имот на осомничен во случајот „Триста“, ...
СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ ЧАВКОВ, САМО ТОЈ НЕ Е СОСЛУШАН ЗА ПРОПУСТИТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ ЧАВКОВ, САМО ТОЈ НЕ Е СОСЛУШАН ЗА ПРОПУСТИТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

Експертската комисија во МВР што ја води истрагата за однесувањето на полицијата за време на насилствата во Собранието на 27 април требало да ја заврш ...
НА ПОЛИЦИЈАТА Ѝ ТРЕБА ПРОФЕСИОНАЛНОСТ, КАЖА МИНИСТЕРОТ НУХИУ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА

НА ПОЛИЦИЈАТА Ѝ ТРЕБА ПРОФЕСИОНАЛНОСТ, КАЖА МИНИСТЕРОТ НУХИУ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА

Полицијата треба да гарантира една безбедна средина за сите граѓани, а на државната и јавната безбедност им е потребен професионализам, рече министеро ...
ВРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА, ОДГОВОРНОСТ МОРА ДА ИМА, ВЕЛИ НУХИУ КОЈ ЌЕ ЈА УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТА НА ЧАВКОВ

ВРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА, ОДГОВОРНОСТ МОРА ДА ИМА, ВЕЛИ НУХИУ КОЈ ЌЕ ЈА УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТА НА ЧАВКОВ

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу вели дека формирал работна група од професионалци во МВР која ќе ја утврдува одговорноста на Чавков и на стр ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ