Таг: монтажна болница

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
СЕ ПОЛНИ И МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ИНФЕКТИВНА, АКО СЕ ПРЕПОЛНИ ЌЕ ИМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

СЕ ПОЛНИ И МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ИНФЕКТИВНА, АКО СЕ ПРЕПОЛНИ ЌЕ ИМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Почна да се полни модуларната болница до Инфективната клиника, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче. Тој вели дека ак ...
ОТВОРЕНА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА НА ПУЛМОЛОГИЈА, ОПРЕМЕНА СО АМБУЛАНТИ НА 450 КВАДРАТНИ МЕТРИ

ОТВОРЕНА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА НА ПУЛМОЛОГИЈА, ОПРЕМЕНА СО АМБУЛАНТИ НА 450 КВАДРАТНИ МЕТРИ

Пуштена е во употреба монтажната болница на Клиниката за пулмологија и алергологија, во чии нови амбуланти на 450 квадратни метри се сместени сите пот ...
СЕ НАЈДЕ ЛОКАЦИЈА ЗА НОВАТА МОНТАЖНА КОВИД БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС, НО ПАРИ ЗА ИНФРАСТУКТУРА ОПШТИНАТА НЕМА

СЕ НАЈДЕ ЛОКАЦИЈА ЗА НОВАТА МОНТАЖНА КОВИД БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС, НО ПАРИ ЗА ИНФРАСТУКТУРА ОПШТИНАТА НЕМА

Во кругот на Велешката болница ќе се поставува монтажна болница која ќе згрижува пациенти позитивни на ковид-19, но локалната власт нема средства за д ...
ОХРИД ПОСТАВУВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА, КРИЗНИОТ ШТАБ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ОДРЖУВААТ НАСТАНИ БЕЗ ПРОТОКОЛОТ ЗА ЗАШТИТА

ОХРИД ПОСТАВУВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА, КРИЗНИОТ ШТАБ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ОДРЖУВААТ НАСТАНИ БЕЗ ПРОТОКОЛОТ ЗА ЗАШТИТА

Кризниот штаб на Општина Охрид најави дека почнале со активности за зголемување на капацитетите на Општата болница во Охрид, при евентуален поголем пр ...
ИЗГРАДЕНА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ПУЛМОЛОГИЈА, ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМА ОД СРЕДИНА НА АВГУСТ

ИЗГРАДЕНА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ПУЛМОЛОГИЈА, ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМА ОД СРЕДИНА НА АВГУСТ

Поставен е новиот монтажен објект - амбулантско-поликлинички оддел на Клиниката за пулмологија и алергологија, лоциран на просторот меѓу Институтот за ...
ПОСТАВЕНА МОНТАЖНА БОЛНИЦА ДО ДЕТСКА КЛИНИКА, ЗА ДА СЕ ИЗОЛИРААТ ИТНИТЕ СЛУЧАИ ОД ЗАКАЖАНИТЕ СО „МОЈ ТЕРМИН“

ПОСТАВЕНА МОНТАЖНА БОЛНИЦА ДО ДЕТСКА КЛИНИКА, ЗА ДА СЕ ИЗОЛИРААТ ИТНИТЕ СЛУЧАИ ОД ЗАКАЖАНИТЕ СО „МОЈ ТЕРМИН“

Поставена е монтажна општа амбуланта во состав на Клиниката за детски болести, како дел од активностите за враќање на редовно работење на дел од клини ...
СЕ МОНТИРА НОВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА НА КЛИНИКАТА ЗА ПУЛМОЛОГИЈА

СЕ МОНТИРА НОВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА НА КЛИНИКАТА ЗА ПУЛМОЛОГИЈА

Ќе се гради нов нов монтажен објект на Клиниката за пулмологија и алергологија, кој ќе биде поставен на просторот меѓу Институтот за патофизиологија и ...
СКОПЈЕ Е ГОЛЕМО ЖАРИШТЕ, ОСЛОБОДУВАМЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ КРЕВЕТИ И МОБИЛИЗИРАМЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

СКОПЈЕ Е ГОЛЕМО ЖАРИШТЕ, ОСЛОБОДУВАМЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ КРЕВЕТИ И МОБИЛИЗИРАМЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Тројца пациенти со КОВИД-19 од вчера се сместени на монтажната болница до Инфективната клиника, како дополнение на постојните капацитети, рече на дене ...
МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ЌЕ СЕ ПОЛНИ ШТОМ ИМА ПОТРЕБА, ЗАСЕГА ИМА ДОВОЛНО КРЕВЕТИ ВО ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ЌЕ СЕ ПОЛНИ ШТОМ ИМА ПОТРЕБА, ЗАСЕГА ИМА ДОВОЛНО КРЕВЕТИ ВО ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Монтажната болница до Инфективната клиника стои на располагање и ќе биде употребена веднаш штом се појави потреба за користење на овој простор, велат ...
МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВИКЕНДОВ ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНО ОПРЕМЕНА И ФУНКЦИОНАЛНА

МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВИКЕНДОВ ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНО ОПРЕМЕНА И ФУНКЦИОНАЛНА

Монтажната ковид болница до Инфективната клиника во Скопје треба да почне да функционира наскоро, велат од Министерството за здравство. Таа е веќе опр ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ