Таг: МПМ

1 2 10 / 17 НАПИСИ
БИЗНИСМЕНОТ ЦВЕТАН ПАНДЕЛЕСКИ И УШТЕ ДВАЈЦА СОРАБОТНИЦИ ОБВИНЕТИ ЗА ПЕРЕЊЕ 4 МИЛИОНИ ЕВРА, ОТКАКО МИЈАЛКОВ, КАМЧЕВ И ДРУГИТЕ ПРИЗНАА ВИНА И ВРАТИЈА ОКОЛУ 30 МИЛИОНИ ЕВРА

БИЗНИСМЕНОТ ЦВЕТАН ПАНДЕЛЕСКИ И УШТЕ ДВАЈЦА СОРАБОТНИЦИ ОБВИНЕТИ ЗА ПЕРЕЊЕ 4 МИЛИОНИ ЕВРА, ОТКАКО МИЈАЛКОВ, КАМЧЕВ И ДРУГИТЕ ПРИЗНАА ВИНА И ВРАТИЈА ОКОЛУ 30 МИЛИОНИ ЕВРА

По севкупно спроведената истрага за случајот „Империја“ која траеше над три години, а во која беа опфатени 19 лица, обвинителката за организиран крими ...
ОРЦЕ МУ СЕ ЖАЛИ НА БОКИ ДЕКА БРАТОТ НА ЖЕНА МУ Е ОСОМНИЧЕН ВО ИСТРАГА ЗА ПРОПАЃАЊЕТО НА МПМ, СЕ СЛУША ВО СНИМКА НА „РЕКЕТ“

ОРЦЕ МУ СЕ ЖАЛИ НА БОКИ ДЕКА БРАТОТ НА ЖЕНА МУ Е ОСОМНИЧЕН ВО ИСТРАГА ЗА ПРОПАЃАЊЕТО НА МПМ, СЕ СЛУША ВО СНИМКА НА „РЕКЕТ“

На рочиштето за „Рекет“ денеска беа пуштени приватни разговори со обвинетиот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 што ги снимал осомничениот во „Импери ...
„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

„ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ РАЗОТКРИЕНА И СО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА АНА КАМЧЕВА И ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјалн ...
И КЕРИМ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА СТЕЧАЈОТ НА МПМ

И КЕРИМ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА СТЕЧАЈОТ НА МПМ

По Јана Станисављева, во Специјалното обвинителство (СЈО) на прв распит дојде и другиот поранешен директор на пропаднатата компанија „Медиа принт Маке ...
ЗГАСНА И ДНЕВНИК

ЗГАСНА И ДНЕВНИК

Месец и половина откако ги затворија дневните весници „Вест“ и „Утрински весник’, од утре нема да се печати и „Дневник“. Оваа одлуката денеска на враб ...
НОВИНАРИТЕ НА ВЕСТ И УТРИНСКИ ГО ПОВИКАА ЗВРЛЕВСКИ ДА ИСПИТА ДАЛИ ВЕСНИЦИТЕ СЕ НАМЕРНО УНИШТУВАНИ

НОВИНАРИТЕ НА ВЕСТ И УТРИНСКИ ГО ПОВИКАА ЗВРЛЕВСКИ ДА ИСПИТА ДАЛИ ВЕСНИЦИТЕ СЕ НАМЕРНО УНИШТУВАНИ

Новинарите од дневните весници Вест и Утрински весник и од неделникот Теа Модерна, кои од први овој месец веќе не се печатат, јавно побараа Јавното об ...
СРЃАН КЕРИМ И ГОРАН ПЕТРЕСКИ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГАСНУВАЊЕТО НА „ВЕСТ“, ВЕЛАТ НОВИНАРИТЕ ОД ВЕСНИКОТ

СРЃАН КЕРИМ И ГОРАН ПЕТРЕСКИ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГАСНУВАЊЕТО НА „ВЕСТ“, ВЕЛАТ НОВИНАРИТЕ ОД ВЕСНИКОТ

По 17 години од основањето, утре излегува последниот број на „Вест“ и виновни за згаснување на некогаш најтиражниот дневен весник се менаџментот и нов ...
ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЧИЈ ГАЗДА Е ИЗБЕГАН НЕ Е ПОД ИСТРАГА, ВО ДРУГИ МЕДИУМИ СЈО БАРАЛО ДОКУМЕНТИ ЗА ДРУГИ ИСТРАГИ

ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЧИЈ ГАЗДА Е ИЗБЕГАН НЕ Е ПОД ИСТРАГА, ВО ДРУГИ МЕДИУМИ СЈО БАРАЛО ДОКУМЕНТИ ЗА ДРУГИ ИСТРАГИ

Специјалното јавно обвинителство  не води истрага  против ниеден медиум , кажа специјалната обвинителка Ленче Ристоска на вчерашната прес-конференција ...
СЈО ГИ ЧЕШЛА МЕДИУМСКИТЕ ИЗБОРНИ ДОНАЦИИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

СЈО ГИ ЧЕШЛА МЕДИУМСКИТЕ ИЗБОРНИ ДОНАЦИИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

Истражителите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на 17февруари, кога влегоа во медиумската куќа Медиа принт Македонија (МПМ) барале документи, ...
НОВИНАРИТЕ ОД МПМ ОД ДЕНЕСКА ШТРАЈКУВААТ ОСУМ ЧАСА

НОВИНАРИТЕ ОД МПМ ОД ДЕНЕСКА ШТРАЈКУВААТ ОСУМ ЧАСА

Штрајкот на новинарите од весниците на МПМ, „Дневник“, „Утрински весник“ и „Вест“ од денеска е со времетраење од 8 часа, соопшти Самостојниот синдикат ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ