Таг: МЗТ Скопје

МЗТ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ЗА КАЗНИТЕ ЗА НАВОДНИ НАВРЕДИ НА ПЕРО АНТИЌ НА ФЕЈСБУК И ТВРДИ ДЕКА НЕМА ПРАВНА ОСНОВА ЗА НИВ

МЗТ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ЗА КАЗНИТЕ ЗА НАВОДНИ НАВРЕДИ НА ПЕРО АНТИЌ НА ФЕЈСБУК И ТВРДИ ДЕКА НЕМА ПРАВНА ОСНОВА ЗА НИВ

МЗТ Скопје поднесе жалба за казните што минатата недела ги добија клубот и директорот Тони Грнчаров по пријава од претседателот на Кошаркарската федер ...
СИЛЈАН МИЦЕВСКИ НА ГРУЕВСКИ ЛИЧНО МУ ОДНЕЛ 10.000 ЕВРА ОТИ ДОБИВАЛ ТЕНДЕРИ И ПЛАТИЛ 70.000 ЕВРА ЗА ДА НЕ ИСПАДНЕ МЗТ ОД ПРВА ЛИГА

СИЛЈАН МИЦЕВСКИ НА ГРУЕВСКИ ЛИЧНО МУ ОДНЕЛ 10.000 ЕВРА ОТИ ДОБИВАЛ ТЕНДЕРИ И ПЛАТИЛ 70.000 ЕВРА ЗА ДА НЕ ИСПАДНЕ МЗТ ОД ПРВА ЛИГА

Предметот „Талир", рекордер по одложени рочишта, поради кој е замрзнат целиот имот на партијата ВМРО-ДПМНЕ поради незаконско финансирање и перење пари ...
КАМЕНУВАН АВТОБУС СО НАВИВАЧИ НА РАБОТНИЧКИ ПО МЕЧОТ СО МЗТ СКОПЈЕ

КАМЕНУВАН АВТОБУС СО НАВИВАЧИ НА РАБОТНИЧКИ ПО МЕЧОТ СО МЗТ СКОПЈЕ

Автобус кој превезувал навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички вечерва е каменуван близу хотелот „Хилтон“ во Аеродром, по дерби мечот со МЗТ Скопје ...
ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ИГРА КОШАРКА ВО „ГРАДСКИ ПАРК“, ВЕЛАТ ОД КОШАРКАРСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ПО ПРЕКИНОТ НА РАБОТНИЧКИ-МЗТ

ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ИГРА КОШАРКА ВО „ГРАДСКИ ПАРК“, ВЕЛАТ ОД КОШАРКАРСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ПО ПРЕКИНОТ НА РАБОТНИЧКИ-МЗТ

Кошаркарскиот натпревар меѓу Работнички и МЗТ Скопје во салата „Градски парк“ беше прекинат во третата четвртина при водство на домашниот тим од 62:50 ...
МАРИН ПРЕДВИДЕЛ 200.000 ЕВРА ЗА МЗТ СКОПЈЕ, А 325.000 ЕВРА ЗА ЕКОЛОГИЈА ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

МАРИН ПРЕДВИДЕЛ 200.000 ЕВРА ЗА МЗТ СКОПЈЕ, А 325.000 ЕВРА ЗА ЕКОЛОГИЈА ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

Општина Аеродром и догодина ќе го поддржува кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје, за што во буџетот се предвидени 200.000 евра. Градоначалникот Златко Марин ...
5 / 5 НАПИСИ