Таг: насилство во Општина Центар

1 2 10 / 15 НАПИСИ
КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ГО ТЕРАЛ СОВЕТНИКОТ ТОМИ ЛАЗАРОВ ДА ГО ЛАЖЕ ЧЛЕНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ ДЕКА ЌЕ СЕ УРИВА ЦРКВАТА „СВЕТИ КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА“

КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ГО ТЕРАЛ СОВЕТНИКОТ ТОМИ ЛАЗАРОВ ДА ГО ЛАЖЕ ЧЛЕНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ ДЕКА ЌЕ СЕ УРИВА ЦРКВАТА „СВЕТИ КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА“

Томислав Лазаров, кој призна вина и доби условна казна за Насилство во Општина Центар во 2013 година по нарачка на избеганиот експремиер Никола Груевс ...
СУДИИТЕ ОД КРИВИЧНИОТ СУД ГИ ПОКЛОПУВААТ ТЕРМИНИТЕ ЗА СУДЕЊА, СЕ ОДЛАГААТ ПРЕДМЕТИТЕ НА СЈО

СУДИИТЕ ОД КРИВИЧНИОТ СУД ГИ ПОКЛОПУВААТ ТЕРМИНИТЕ ЗА СУДЕЊА, СЕ ОДЛАГААТ ПРЕДМЕТИТЕ НА СЈО

Најстариот предмет на Специјалното обвинителство за насилствата и шамарите во Oпштина Центар по нарачка на Никола Груевски и Миле Јанакиески пак се од ...
АДВОКАТОТ ДАНГОВ НЕКА ОДИ ВО УНГАРИЈА ДА МУ ПОМАГА ЗА АЗИЛ НА ГРУЕВСКИ, ТУКА ЗБОРУВАМЕ ДА МУ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО, КАЖА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР

АДВОКАТОТ ДАНГОВ НЕКА ОДИ ВО УНГАРИЈА ДА МУ ПОМАГА ЗА АЗИЛ НА ГРУЕВСКИ, ТУКА ЗБОРУВАМЕ ДА МУ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО, КАЖА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи предложи, а судијата Душан Јосифов одобри, на избеганиот обвинет Никола Груевски да му се суди во отсуство за предме ...
ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ НЀ НАРЕЧЕ АНТИХРИСТИ, А ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПО ГРЕШКА НЀ ВИКАА АНТИФАШИСТИ, СВЕДОЧЕШЕ ШИПОВИЌ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ НЀ НАРЕЧЕ АНТИХРИСТИ, А ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПО ГРЕШКА НЀ ВИКАА АНТИФАШИСТИ, СВЕДОЧЕШЕ ШИПОВИЌ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Оштетениот и сведок, поранешниот претседател на Советот на Општина Центар, Мирослав Шиповиќ, денеска сведочеше во Кривичниот суд за предметот на СЈО „ ...
ГИ СПУШТАА ПАНТАЛОНИТЕ, НИ ГИ ПОКАЖУВАА ГЕНИТАЛИИТЕ, СВЕДОЧИ СОВЕТНИЧКА ЗА НАСИЛСТВАТА И ШАМАРИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ГИ СПУШТАА ПАНТАЛОНИТЕ, НИ ГИ ПОКАЖУВАА ГЕНИТАЛИИТЕ, СВЕДОЧИ СОВЕТНИЧКА ЗА НАСИЛСТВАТА И ШАМАРИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Денешното судење за насилствата во Општина Центар и нарачаните шамари од страна на експремиерот Никола Груевски за поранешниот градоначалник Андреј Же ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА ДА КАЖЕ ЗОШТО ОБВИНЕТ ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ПРАТИЛ НА ПАТ ВО ХРВАТСКА ВО ТЕРМИН ЗА СУДЕЊЕ, ПОБАРА ФЕТАИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА ДА КАЖЕ ЗОШТО ОБВИНЕТ ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ПРАТИЛ НА ПАТ ВО ХРВАТСКА ВО ТЕРМИН ЗА СУДЕЊЕ, ПОБАРА ФЕТАИ

Најстариот предмет на СЈО, Насилство и шамари во Центар, и денеска не почна во Основниот суд Скопје 1, пак поради отсуство на обвинет. Првообвинет во ...
ТРОЈЦА ЛЕКАРИ ДАВАЛЕ ФАЛЦ БОЛЕДУВАЊА НА ОБВИНЕТ ЗА ДА СЕ ОДОЛГОВЛЕКУВА ПРОЦЕСОТ, КАЖА ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАСИЛСТВО И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

ТРОЈЦА ЛЕКАРИ ДАВАЛЕ ФАЛЦ БОЛЕДУВАЊА НА ОБВИНЕТ ЗА ДА СЕ ОДОЛГОВЛЕКУВА ПРОЦЕСОТ, КАЖА ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАСИЛСТВО И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, која го води предметот Насилство и шамари во Општина Центар, по пријава во Лекарската комора на Македонија, фати тр ...
ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не д ...
МЕСТО ДОСЕГА ДВАПАТИ ДА ЗАВРШЕШЕ, СУДЕЊЕТО ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ ПОЧНУВА ОДНОВО

МЕСТО ДОСЕГА ДВАПАТИ ДА ЗАВРШЕШЕ, СУДЕЊЕТО ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ ПОЧНУВА ОДНОВО

По две изгубени години под водство на судијката Татјана Михајлова, зашто во нејзино време воопшто не ни почна главната расправа, сега новиот судија на ...
СУДИЈКАТА ЛАЛИЧИЌ СИ ГИ ЗЕЛА КАМЕРИТЕ ЗА СВОЕ СУДЕЊЕ, ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ

СУДИЈКАТА ЛАЛИЧИЌ СИ ГИ ЗЕЛА КАМЕРИТЕ ЗА СВОЕ СУДЕЊЕ, ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ

Одложено беше и денешното рочиште од судењето на експремиерот Никола Груевски во предметот на СЈО „Насилство во Општина Центар“, бидејќи немаше камери ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ