Таг: непотизам

СОВЕТНИЦИТЕ НА СДСМ ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ОБВИНИЈА ЗА НЕПОТИЗАМ ВО НОВОГОДИШНАТА „ЗИМСКА ПРИКАЗНА“

СОВЕТНИЦИТЕ НА СДСМ ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ОБВИНИЈА ЗА НЕПОТИЗАМ ВО НОВОГОДИШНАТА „ЗИМСКА ПРИКАЗНА“

„Зимската приказна“, како што беше наречена новогодишната празнична манифестација организирана од Општина Битола, од зимска прерасна и во непостистичк ...
25 ПОЕНИ

25 ПОЕНИ

1 Комичарите добија сериозна конкуренција во вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи. Откако со Париз и Берлин ја нареди работата да добиеме дату ...
ТАТКОТО НА ИГОР ЈАНУШЕВ СЕ ВРАБОТИЛ ВО ЦУК СО ПРВ СТЕПЕН АНГЛИСКИ ОД 1983 ГОДИНА

ТАТКОТО НА ИГОР ЈАНУШЕВ СЕ ВРАБОТИЛ ВО ЦУК СО ПРВ СТЕПЕН АНГЛИСКИ ОД 1983 ГОДИНА

Таткото на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во конкуренција на четворица кандидати кои го положиле испитот за едно работно место во Цен ...
БРАТУЧЕДИТЕ НА МИЛОШОСКИ И ЌЕРКИТЕ НА УСТАВНАТА СУДИЈКА ГОШЕВА ВРАБОТЕНИ СО НЕПОТИЗАМ ВО АЕК, ТЕЛЕКОМ И ВОДОВОД

БРАТУЧЕДИТЕ НА МИЛОШОСКИ И ЌЕРКИТЕ НА УСТАВНАТА СУДИЈКА ГОШЕВА ВРАБОТЕНИ СО НЕПОТИЗАМ ВО АЕК, ТЕЛЕКОМ И ВОДОВОД

За Слободанка Гошева-Гиевска, ќерка на уставната судијка и експретседател на Уставниот суд Елена Гошева, непосредно пред да се формира Владата на 31.5 ...
СЕСТРА МИ И МАЈКАТА НА МОЈАТА СОПРУГА СЕ ПОВЛЕКОА ОД РАБОТНИТЕ МЕСТА ИАКО НЕМА НЕПОТИЗАМ, ВЕЛИ КИРАЦОВСКИ

СЕСТРА МИ И МАЈКАТА НА МОЈАТА СОПРУГА СЕ ПОВЛЕКОА ОД РАБОТНИТЕ МЕСТА ИАКО НЕМА НЕПОТИЗАМ, ВЕЛИ КИРАЦОВСКИ

Сестрата на генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски и мајката на неговата сопруга се повлекоа од работните места за кои Антикорупциската ко ...
БАРАМ ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ ЗАТОА ШТО ДО 5 МАЈ НЕ СМЕЕМЕ ДА РАЗРЕШУВАМЕ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ВРАБОТУВАЊАТА СО НЕПОТИЗАМ

БАРАМ ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ ЗАТОА ШТО ДО 5 МАЈ НЕ СМЕЕМЕ ДА РАЗРЕШУВАМЕ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ВРАБОТУВАЊАТА СО НЕПОТИЗАМ

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека побарал професионална и политичка одговорност од тие што направиле непотизам затоа што до 5 мај, кога завршуваа ...
ЗАЕВ ИМ НАРЕДИ НА РОДНИНИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИ ДА СИ ДАДАТ ОТКАЗ

ЗАЕВ ИМ НАРЕДИ НА РОДНИНИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИ ДА СИ ДАДАТ ОТКАЗ

По вчерашната седница на Антикорупциската комисија, на кој беше утврден сомнеж за непотизам при вработувања на роднини на функционери, премиерот Зоран ...
ПАНЧЕВСКИ ВРАБОТИЛ РОДНИНИ НА ДВАЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ШТО ТРЕБА ДА ГО ОЦЕНУВААТ

ПАНЧЕВСКИ ВРАБОТИЛ РОДНИНИ НА ДВАЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ШТО ТРЕБА ДА ГО ОЦЕНУВААТ

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски вработил членови на семејството на двајца членови на Судскиот совет, Александра Зафировска ...
СИН МИ ИМА ПРАВО ДА СЕ ВРАБОТИ БЕЗ ОГЛАС, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ИЛИОСКИ

СИН МИ ИМА ПРАВО ДА СЕ ВРАБОТИ БЕЗ ОГЛАС, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ИЛИОСКИ

„И син ми има право да работи“, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Битола Зоран Илиоски, откако се прошири веста дека неговиот син од вчера без оглас се ...
9 / 9 НАПИСИ