Таг: несреќа

1 5 6 769 / 69 НАПИСИ
СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

Авион со 11-член екипаж се урна во Тихиот Океан утрово додека патувал кон американскиот носач на авиони „Роналд Реган“, соопшти американската морнариц ...
ФРАНЦУСКИОТ СКИЈАЧ ДАВИД ПУАСОН ПОЧИНА ПО ТЕЖОК ПАД НА ТРЕНИНГ

ФРАНЦУСКИОТ СКИЈАЧ ДАВИД ПУАСОН ПОЧИНА ПО ТЕЖОК ПАД НА ТРЕНИНГ

Францускиот скијач и освојувач на бронзен медал на светско првенство, Давид Пуасон, почина откако претрпи тешки повреди на тренинг во Канада. Франц ...
ЗОШТО ПЕТОК 13-ТИ Е ДВОЈНО НЕСРЕЌЕН ДЕН?

ЗОШТО ПЕТОК 13-ТИ Е ДВОЈНО НЕСРЕЌЕН ДЕН?

Денеска е петок 13-ти, „најбаксузниот“ ден во календарот, кога, наводно, сѐ ќе тргне на лошо. Но, од каде потекнува верувањето дека токму овој ден нос ...
СЕРХИО АГУЕРО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА ВО АМСТЕРДАМ

СЕРХИО АГУЕРО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА ВО АМСТЕРДАМ

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, беше повреден во сообраќајна несреќа во Амстердам, неколку часа откако присуствувал на концерт на својот о ...
ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

Остатоците од авионот „пајпер“ на италијанскиот авиоклуб од Тревизо, уште не се кренати од местото на несреќата кај скопското село Кожле. Тие лежат та ...
ПАДНА АВИОН СО ФУДБАЛСКИ ТИМ ОД БРАЗИЛ, НАЈМАЛКУ ШЕСТ ПРЕЖИВЕАНИ

ПАДНА АВИОН СО ФУДБАЛСКИ ТИМ ОД БРАЗИЛ, НАЈМАЛКУ ШЕСТ ПРЕЖИВЕАНИ

Чартер авион со 81 луѓе во него, вклучувајќи и еден бразилски тим од првата фудбалска лига, кој летал за Колумбија се урнал на летот кон меѓународниот ...
ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Еден човек загина, а петмина се повредени во Италија, кога денеска падна мост врз прометен пат. Мостот, во провинцијата Леко близу Милано, падна кога ...
ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

Најмалку пет луѓе загонаа откако мал авион со официјални лица од граничната агенција на ЕУ се урна во Малта, јави „Тајмс оф Малта“ повикувајќи се на о ...
ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ПАДНАЛ КАЈ БИТОЛСКО МАЛОВИШТА

ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ПАДНАЛ КАЈ БИТОЛСКО МАЛОВИШТА

Параглајдерист паднал при летање над пелистерското село Маловишта, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Битолски планинари кои попладнево слегувале од Пелистер ра ...
1 5 6 769 / 69 НАПИСИ