Таг: невакцинирани

АВСТРИЈА В НЕДЕЛА ГО УКИНУВА КАРАНТИНОТ, НО НЕ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ

АВСТРИЈА В НЕДЕЛА ГО УКИНУВА КАРАНТИНОТ, НО НЕ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ

Невакцинираните Австријци ќе останат во карантин и откако земјата ќе ги укине националните рестрикции в недела, изјави новиот канцелар Карл Нехамер. ...
ГЕРМАНИЈА ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ ВО ПРОДАВНИЦИ И БАРОВИ, ОД ФЕВРУАРИ МОЖНА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА

ГЕРМАНИЈА ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ ВО ПРОДАВНИЦИ И БАРОВИ, ОД ФЕВРУАРИ МОЖНА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА

Само оние кои се вакцинирани против ковид-19 или ја прележале болеста ќе можат да влегуваат во продавници, барови и културни установи, одлучија денеск ...
БЕРЛИН ЌЕ ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ И ВО ПРОДАВНИЦИ, ОСВЕН ВО САМОПОСЛУГИ И АПТЕКИТЕ

БЕРЛИН ЌЕ ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ И ВО ПРОДАВНИЦИ, ОСВЕН ВО САМОПОСЛУГИ И АПТЕКИТЕ

Неколку германски сојузни покраини најавија заострување на мерките со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, додека земјата денеска забележа нов ...
И ЧЕШКА И СЛОВАЧКА ИМ ЗАБРАНИЈА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ОДАТ ВО РЕСТОРАНИ, ПАБОВИ И ЈАВНИ УСТАНОВИ

И ЧЕШКА И СЛОВАЧКА ИМ ЗАБРАНИЈА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ОДАТ ВО РЕСТОРАНИ, ПАБОВИ И ЈАВНИ УСТАНОВИ

На невакцинираните во Чешка и Словачка од денеска им е забранет влез во пабовите и јавните установи, додека болниците во двете земји се полнат со кови ...
ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ И ПРЕПОРАКА ЗА ВАКЦИНА ЗА ЈАВНИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ, БАРА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ И ПРЕПОРАКА ЗА ВАКЦИНА ЗА ЈАВНИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ, БАРА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Задолжителна вакцинација против ковид-19 за здравствените работници и препорака за вакцина за вработените во јавниот сектор и локална самоуправа за да ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПРОТИВ КОВИД ГИ ПОЛНАТ БОЛНИЦИТЕ, 54 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПОВЕЌЕ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПРОТИВ КОВИД ГИ ПОЛНАТ БОЛНИЦИТЕ, 54 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПОВЕЌЕ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА

Невакцинираните против ковид-19 ги полнат болниците, вели министерот за здравство Венко Филипче. Бројката на новозаболени од ковид-19 деновиве е пак в ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 54 ПРЕЛЕЖАНИ ПОВТОРНО СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД КОВИД-19, А ЗА ЦЕЛА КОРОНАКРИЗА 351 ЛИЦЕ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 54 ПРЕЛЕЖАНИ ПОВТОРНО СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД КОВИД-19, А ЗА ЦЕЛА КОРОНАКРИЗА 351 ЛИЦЕ

Брзо расте бројката на прележани лица кои пак се заразиле со ковид-19, стои во извештајот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Анализирајќи ја неделн ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ ПРАВАТ ТЕСТОВИ НА СВОЈА СМЕТКА, ВО КАФЕАНА САМО СО ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ ПРАВАТ ТЕСТОВИ НА СВОЈА СМЕТКА, ВО КАФЕАНА САМО СО ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА

Невакцинираните лица кои работат во канцеларии во државен и приватен сектор во Грција, од 13 септември ќе мора да се тестираат за ковид-19 еднаш недел ...
НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА НЕМА ДА СЕ ПРИМААТ НИТУ ВО УЧИЛИШТЕ, НИТУ ВО ГРАДИНКА, ИМА ДОВОЛНО ВАКЦИНИ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА НЕМА ДА СЕ ПРИМААТ НИТУ ВО УЧИЛИШТЕ, НИТУ ВО ГРАДИНКА, ИМА ДОВОЛНО ВАКЦИНИ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Невакцинирани деца освен во градинките нема да се примаат ниту во училиштата, рече денес министерот за здравство Венко Филипче, откако Владата на вчер ...
9 / 9 НАПИСИ