Таг: Никола Тодоров

1 2 3 4 8 20 / 77 НАПИСИ
ЌЕ ГЛАСАМ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ СМЕЕ ДА БОЈКОТИРА, РЕЧЕ НИКОЛА ТОДОРОВ

ЌЕ ГЛАСАМ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ СМЕЕ ДА БОЈКОТИРА, РЕЧЕ НИКОЛА ТОДОРОВ

Поранешниот вицепремиер во Владата на Никола Груевски и министер за здравство од ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска рече дека ќе гласа на референдумот ...
ГИ МАСКИРАВ СЕЛА ВО ПОЛИЦАЕЦ, А ШЕКЕРИНСКА ВО ДОКТОРКА И ГИ ТОВАРИВ ВО БРЗАТА ПОМОШ, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСМИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ГИ МАСКИРАВ СЕЛА ВО ПОЛИЦАЕЦ, А ШЕКЕРИНСКА ВО ДОКТОРКА И ГИ ТОВАРИВ ВО БРЗАТА ПОМОШ, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСМИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Ексминистерот за здравство Никола Тодоров, кој денеска сведочи на судењето за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017, рече дека во три об ...
ДЕДОТО НА ТАМАРА ОСУДЕН НА 7,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ ПУКАШЕ ВО ЕКСМИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

ДЕДОТО НА ТАМАРА ОСУДЕН НА 7,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ ПУКАШЕ ВО ЕКСМИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

Љупчо Стојановски, дедото на Тамара Димовска од Велес која почина во 2015 чекајќи операција на 'рбетот во странство, денеска во Кривичниот суд во Скоп ...
ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ТОДОРОВ ЗА НЕСОВЕСНО РАБОТЕЊЕ

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ТОДОРОВ ЗА НЕСОВЕСНО РАБОТЕЊЕ

Финансиската полиција до Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради основано сомнен ...
ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГИ УКИНЕ 14-ТЕ КОМИСИИ НА ТОДОРОВ ЗА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГИ УКИНЕ 14-ТЕ КОМИСИИ НА ТОДОРОВ ЗА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека ќе ги укине 14 комисии за ревидирање на позитивната листа на лекови, воведени од ексминистерот Никол ...
РЕНДГЕН СНИМКИТЕ ОД ЕДНА БОЛНИЦА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОЧИТААТ ВО ДРУГА ПОРАДИ НЕЗАВРШЕНА ДИГИТАЛИЗАЦИЈА

РЕНДГЕН СНИМКИТЕ ОД ЕДНА БОЛНИЦА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОЧИТААТ ВО ДРУГА ПОРАДИ НЕЗАВРШЕНА ДИГИТАЛИЗАЦИЈА

Недовршениот проект за дигитализација на радиодијагностиката, што во 2012 година го воведе поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, им отежна ...
СУДИЈКАТА ЛАЛИЧИЌ СИ ГИ ЗЕЛА КАМЕРИТЕ ЗА СВОЕ СУДЕЊЕ, ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ

СУДИЈКАТА ЛАЛИЧИЌ СИ ГИ ЗЕЛА КАМЕРИТЕ ЗА СВОЕ СУДЕЊЕ, ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ

Одложено беше и денешното рочиште од судењето на експремиерот Никола Груевски во предметот на СЈО „Насилство во Општина Центар“, бидејќи немаше камери ...
ТАРАВАРИ СО ЕКСПЕРТИ ЌЕ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ТОДОРОВ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА

ТАРАВАРИ СО ЕКСПЕРТИ ЌЕ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ТОДОРОВ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА

До крајот на ноември ќе се знае каде и како ќе се гради новиот клинички центар во Скопје, рече министерот за здравство Арбен Таравари на отчетот за 10 ...
СЕ ВРАЌААТ СИНИТЕ КАРТОНИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ, НА КАРТИЧКИТЕ ИМ ИСТЕЧЕ РОКОТ

СЕ ВРАЌААТ СИНИТЕ КАРТОНИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ, НА КАРТИЧКИТЕ ИМ ИСТЕЧЕ РОКОТ

Сините картони за лекување повторно се враќаат во употреба откако на здравствените електронски картички кои што беа издадени во 2011 и дел од 2012 год ...
ЗДРАВСТВЕНАТА КАРТИЧКА И ЛИЧНАТА КАРТА ЌЕ БИДАТ ВО ЕДНО, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

ЗДРАВСТВЕНАТА КАРТИЧКА И ЛИЧНАТА КАРТА ЌЕ БИДАТ ВО ЕДНО, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

Министерот за здравство Арбен Таравари кажа дека за да не останат над 500.000 граѓани без електронски здравствени картички до крајот на годината, ќе м ...
1 2 3 4 8 20 / 77 НАПИСИ