Таг: Никола Тодоров

1 2 3 4 5 8 30 / 77 НАПИСИ
ОД 114 ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ, СО 101 РАКОВОДАТ В.Д. ДИРЕКТОРИ

ОД 114 ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ, СО 101 РАКОВОДАТ В.Д. ДИРЕКТОРИ

Од 114 здравствени установи во земјава само 11 имаат именувани директори, а со останатите раководат вршители на должност, велат извори од владејачката ...
БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

Советникот на ексминистерот за здравство Никола Тодоров, Јован Грпоски, е во тимот што го ревидира проектот и договорот од 72 милиони евра за изградба ...
НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ДА БИДЕ НАДВОР ОД ГРАДСКОТО ПОДРАЧЈЕ, СТАВ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ДА БИДЕ НАДВОР ОД ГРАДСКОТО ПОДРАЧЈЕ, СТАВ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство смета дека новиот клинички центар во Скопје треба да биде надвор од градското подрачје, но да биде лесно достапен како за ...
ЌЕ СЕ ПРЕИСПИТУВА ДОГОВОРОТ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА ПОТПИШАН ОД ТОДОРОВ КАКО ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР

ЌЕ СЕ ПРЕИСПИТУВА ДОГОВОРОТ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА ПОТПИШАН ОД ТОДОРОВ КАКО ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР

Ќе се преиспитува проектот за новиот Клинички центар, соопштија вечерва од Владата, откако на денешната седница биле констатирани повеќе проблематични ...
АЛИ ЕКСПРЕС

АЛИ ЕКСПРЕС

1Заев го фати клетвата на Бранко. Се сеќавате кога кон средината на 1990-те нè плашеше со зборовите „Сакате да бидеме како Бугарија?“. Е па еве. Бугар ...
ВЛАДАТА ЈА ЗАПРЕ РАСПРЕДЕЛБАТА НА 850-ТЕ ИЛЈАДИ ЕВРА ШТО ГИ ПОТПИША ТОДОРОВ ЗА ДЕСОРОСОИЗАЦИЈА

ВЛАДАТА ЈА ЗАПРЕ РАСПРЕДЕЛБАТА НА 850-ТЕ ИЛЈАДИ ЕВРА ШТО ГИ ПОТПИША ТОДОРОВ ЗА ДЕСОРОСОИЗАЦИЈА

Владата го задолжи Генералниот секретаријат да ги преземе сите потребни чекори за запирање на постапката за распределба на средства од Буџетот за фина ...
ТОДОРОВ ПЛАЌАЛ ХОНОРАРЦИ ПО 2.000 ЕВРА МЕСЕЧНО, ВЕЛИ ТАРАВАРИ

ТОДОРОВ ПЛАЌАЛ ХОНОРАРЦИ ПО 2.000 ЕВРА МЕСЕЧНО, ВЕЛИ ТАРАВАРИ

Министерството за здравство ги ревидира хонорарите од над 100.000 денари месечно, што ги земале луѓе ангажирани од поранешниот министер за здравство Н ...
ТАРАВАРИ ПОНИШТИ РЕШЕНИЕ НА ТОДОРОВ ЗА ПОСКАПИ ЛЕКОВИ

ТАРАВАРИ ПОНИШТИ РЕШЕНИЕ НА ТОДОРОВ ЗА ПОСКАПИ ЛЕКОВИ

Министерот за здравство Арбен Таравари го поништи решението за нови референтни цени на лековите, според кое од утре требаше да се зголеми доплатата шт ...
ТОДОРОВ МУ ДАДЕ ДВЕ ДРЖАВНИ КОЛИ НА ГРУЕВСКИ НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН КАКО ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР

ТОДОРОВ МУ ДАДЕ ДВЕ ДРЖАВНИ КОЛИ НА ГРУЕВСКИ НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН КАКО ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР

Никола Тодоров, како заменик премиер во владата на Емил Димитриев, му одобрил две службени возила за користење на поранешниот премиер Никола Груевски ...
ЌОСЕТО ПРЕД ИДРИЗОВО

ЌОСЕТО ПРЕД ИДРИЗОВО

1 Толку ли имаат последици од ударите по глава новиве министри од СДСМ, па на чело со Заев со цел ум отидоа да се сликаат со Ѓорге Иванов? Само новиот ...
1 2 3 4 5 8 30 / 77 НАПИСИ