Таг: Никос Коѕиас

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПЛАШИ ОД КОМПРОМИС СО ЕДНА МАЛА ДРЖАВА, ВЕЛИ КОЅИАС

ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПЛАШИ ОД КОМПРОМИС СО ЕДНА МАЛА ДРЖАВА, ВЕЛИ КОЅИАС

Министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕиас кажа дека неговата земја не треба да се плаши од компромис со една мала држава, зборувајќи за с ...
КОЅИАС СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

КОЅИАС СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас попладнево со владин авион слета на Меѓународниот аеродром Скопје, што беше првпат по 12 години грч ...
И МАКЕДОНИЈА ДОСТАВИЛА ДО ГРЦИЈА НАЦРТ-СПОГОДБА ЗА ИМЕТО

И МАКЕДОНИЈА ДОСТАВИЛА ДО ГРЦИЈА НАЦРТ-СПОГОДБА ЗА ИМЕТО

Македонија до Грција достави своја нацрт-спогодба за решавање на спорот за името, рече министерот за надворешни работи Никола Димитров. Тој потврди де ...
СПИН БЕШЕ ДЕКА СО ГРЦИЈА СЕ РАЗГОВАРА ЗА РЕВИЗИЈА НА УЧЕБНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ВО БИТОЛА

СПИН БЕШЕ ДЕКА СО ГРЦИЈА СЕ РАЗГОВАРА ЗА РЕВИЗИЈА НА УЧЕБНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ВО БИТОЛА

Спин беше дека со Грција се разговара за ревизија на учебниците и тоа само на македонските, рече денес во Битола македонскиот министер за надворешни р ...
ВЛЕГУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО ЌЕ НИ ГИ ОЛЕСНИ ЖИВОТИТЕ, КАЖА КОЅИАС ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

ВЛЕГУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО ЌЕ НИ ГИ ОЛЕСНИ ЖИВОТИТЕ, КАЖА КОЅИАС ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас вели дека Грција со своето искуство ќе ѝ помага на Македонија во евроатлантските интеграции, бидејќ ...
СО ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАДМУДРУВАМЕ, ТУКУ ДА БИДЕМЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПРЕД СРЕДБАТА СО КОЅИАС

СО ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАДМУДРУВАМЕ, ТУКУ ДА БИДЕМЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПРЕД СРЕДБАТА СО КОЅИАС

Со Грција не ни треба игра за надмудрување, туку треба да сме сојузници, рече денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, во пресрет на у ...
ДИМИТРОВ И КОЅИАС НЕМА ДА РАЗГОВАРААТ ЗА ИМЕТО, ТУКУ ЗА ГРАДЕЊЕ ДОВЕРБА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

ДИМИТРОВ И КОЅИАС НЕМА ДА РАЗГОВАРААТ ЗА ИМЕТО, ТУКУ ЗА ГРАДЕЊЕ ДОВЕРБА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

Спорот за името нема да биде тема на разговорите на министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕиас, објави а ...
КОЅИАС ДОАЃА СЛЕДНИОТ ЧЕТВРТОК, КОНЗУЛОТ ВО ТОРОНТО ПОВИКАН НА КОНСУЛТАЦИИ

КОЅИАС ДОАЃА СЛЕДНИОТ ЧЕТВРТОК, КОНЗУЛОТ ВО ТОРОНТО ПОВИКАН НА КОНСУЛТАЦИИ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров потврди дека грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас ќе дојде во Скопје на 31 август на ден ...
ИНТЕРЕС НА ГРЦИЈА Е МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО И ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИАС

ИНТЕРЕС НА ГРЦИЈА Е МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО И ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИАС

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Атина ја имаше првата билатерална средба со грчкиот колега Никос Коѕиас, по која кажа дека ...
ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека ќе побара од Грција да се преиспита каков сосед сака пред утрешната средба со неговиот грчки ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ