Таг: нови случаи

1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ
22 ПОЧИНАТИ ОД 38 ДО 85 ГОДИНИ И 1.250 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ НАДМИНА 10 ИЛЈАДИ

22 ПОЧИНАТИ ОД 38 ДО 85 ГОДИНИ И 1.250 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ НАДМИНА 10 ИЛЈАДИ

Во последните 24 часа се регистрирани 1.250 нови случаи на ковид-19 од направени 8.192 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи с ...
4 ПОЧИНАТИ И 518 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 2.581

4 ПОЧИНАТИ И 518 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 2.581

Во последните 24 часа се регистрирани 518 нови случаи на ковид-19 од направени 5.809 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се ...
ЕДЕН ПОЧИНАТ И УШТЕ 378 БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 7.647 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО

ЕДЕН ПОЧИНАТ И УШТЕ 378 БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 7.647 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО

Во последните 24 часа регистрирани се 378 случаи на ковид-19 од 7.647 тестирања (или 4,9 отсто од број на тетсирани), а починато е едно 71-годишно лиц ...
НОВИ 72 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, И ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ

НОВИ 72 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, И ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа се регистрирани 72 нови случаи на ковид-19 од направени 5.759 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се о ...
НОВИ 81 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ

НОВИ 81 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа се регистрирани се 81 нови случаи на ковид-19 од направени 5.315 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случа ...
НЕМА ПРИТИСОК ПО БОЛНИЦИТЕ И АМБУЛАНТИТЕ, НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА СЕ ЛЕКУВААТ 15-ТИНА ПАЦИЕНТИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО ПОРАСТОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД

НЕМА ПРИТИСОК ПО БОЛНИЦИТЕ И АМБУЛАНТИТЕ, НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА СЕ ЛЕКУВААТ 15-ТИНА ПАЦИЕНТИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО ПОРАСТОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ситуацијата со нови заразени и хоспитализации од ковид-19 е прилично мирна и нема притисок по болницит ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 74 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 456 СЛУЧАИ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 74 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 456 СЛУЧАИ

Во последните 24 часа се регистрирани 74 нови случаи на КОВИД-19 од направени 4.582 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се о ...
47 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, НЕМА ПОЧИНАТИ ДЕНЕСКА

47 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, НЕМА ПОЧИНАТИ ДЕНЕСКА

Во последните 24 часа се регистрирани 47 нови случаи на ковид-19 од направени 3.593 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се о ...
9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПО 4 ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПО 4 ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

Девет нови случаи се регистрирани последните 24 часа од направени 1.973 тестирања и тоа по четири во Скопје и Тетово и еден во Кичево. Не се регистрир ...
84 ОТСТО ОД НОВОЗАРАЗЕНИТЕ СО КОВИД-19 ВО ХОЛАНДИЈА СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ, 10 ОТСТО СО ЕДНА ДОЗА

84 ОТСТО ОД НОВОЗАРАЗЕНИТЕ СО КОВИД-19 ВО ХОЛАНДИЈА СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ, 10 ОТСТО СО ЕДНА ДОЗА

Околу 84 отсто од Холанѓаните кои биле позитивни на тестот за ковид-19 изминатата недела не биле вакцинирани, а 10 отсто имале примено само една доза, ...
1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ