Таг: новинар

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

Новинарот на Канал 5 телевизија Гоце Михајлоски првите симптоми на КОВИД-19 ги добил во неделата на 5 април, односно неколку дена откако во емисијата ...
ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, за сторено ...
И НАС НОВИНАРИТЕ НЀ ТЕПАА И НИ СЕ ЗАКАНУВАА, СВЕДОЧЕШЕ НОВИНАРКА – СОБРАНИСКИ ИЗВЕСТУВАЧ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

И НАС НОВИНАРИТЕ НЀ ТЕПАА И НИ СЕ ЗАКАНУВАА, СВЕДОЧЕШЕ НОВИНАРКА – СОБРАНИСКИ ИЗВЕСТУВАЧ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Бев во шок како може тоа да се случи во Собранието и никој ништо да не преземе. Траеше цела вечност, мислев дека живи нема да излеземе, ни се заканува ...
ПОЧИНА НОВИНАРОТ РИСТО ПОПОВСКИ

ПОЧИНА НОВИНАРОТ РИСТО ПОПОВСКИ

Доајенот на македонското новинарство Ристо Поповски почина синоќа по кратко боледување на 73 годишна возраст. Тој е основач на првата приватна новинск ...
КОРИСТЕВМЕ СВИНСКА КРВ И ШМИНКЕР ЗА МОЕТО УБИСТВО, ВЕЛИ НОВИНАРОТ БАБЧЕНКО

КОРИСТЕВМЕ СВИНСКА КРВ И ШМИНКЕР ЗА МОЕТО УБИСТВО, ВЕЛИ НОВИНАРОТ БАБЧЕНКО

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко откри како украинските власти ја инсценирале неговата смрт, со цел да се разоткрие наводен руски заговор за негово уб ...
„УБИЕНИОТ“ РУСКИ НОВИНАР БАБЧЕНКО СЕ ПОЈАВИ ЖИВ И ЗДРАВ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

„УБИЕНИОТ“ РУСКИ НОВИНАР БАБЧЕНКО СЕ ПОЈАВИ ЖИВ И ЗДРАВ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко, за кого синоќа беше известено дека бил убиен пред својот дом во Киев, денеска се појави жив и здрав на прес-конферен ...
РУСКИОТ НОВИНАР БАБЧЕНКО УБИЕН ВО КИЕВ

РУСКИОТ НОВИНАР БАБЧЕНКО УБИЕН ВО КИЕВ

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко почина, откако беше застрелан во својот дом во Киев, потврди полицијата. Четириесет и едногодишниот Бабченко беше ...
ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ ЗАСТРЕЛАНА НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ ШТО БЕШЕ ПРЕТЕПАНА ПРЕД ШЕСТ ГОДИНИ

ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ ЗАСТРЕЛАНА НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ ШТО БЕШЕ ПРЕТЕПАНА ПРЕД ШЕСТ ГОДИНИ

Новинарката на црногорскиот весник „Вијести“ Оливера Лакиќ синоќа била застрелана во Подгорица пред зградата во којашто живее. Таа била погодена во н ...
ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПРИЛЕПСКИОТ НОВИНАР ЗОРАН МИЛОШЕСКИ

ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПРИЛЕПСКИОТ НОВИНАР ЗОРАН МИЛОШЕСКИ

Прилепскиот новинар Зоран Милошески објави на Фејсбук дека ноќеска му било запален автомобилот, паркиран во неговата гаража. Според објавата на соција ...
НОВИНАРОТ ДА НЕ ДОЗВОЛИ ДА БИДЕ КЛОЗЕТСКА ШОЛЈА, ВЕЛИ ДОАЈЕНОТ НА БИТОЛСКОТО НОВИНАРСТВО НИКОЛА ТАЛЕВСКИ

НОВИНАРОТ ДА НЕ ДОЗВОЛИ ДА БИДЕ КЛОЗЕТСКА ШОЛЈА, ВЕЛИ ДОАЈЕНОТ НА БИТОЛСКОТО НОВИНАРСТВО НИКОЛА ТАЛЕВСКИ

Оној што ќе се зафати за новинарството да не дозволи да биди клозетска шолја, некој да клекнe, да се испразни сосема, а тој само да ја тргне рачката и ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ