Таг: новинар

1 2 3 439 / 39 НАПИСИ
РУСКИОТ НОВИНАР БАБЧЕНКО УБИЕН ВО КИЕВ

РУСКИОТ НОВИНАР БАБЧЕНКО УБИЕН ВО КИЕВ

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко почина, откако беше застрелан во својот дом во Киев, потврди полицијата. Четириесет и едногодишниот Бабченко беше ...
ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ ЗАСТРЕЛАНА НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ ШТО БЕШЕ ПРЕТЕПАНА ПРЕД ШЕСТ ГОДИНИ

ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ ЗАСТРЕЛАНА НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ ШТО БЕШЕ ПРЕТЕПАНА ПРЕД ШЕСТ ГОДИНИ

Новинарката на црногорскиот весник „Вијести“ Оливера Лакиќ синоќа била застрелана во Подгорица пред зградата во којашто живее. Таа била погодена во н ...
ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПРИЛЕПСКИОТ НОВИНАР ЗОРАН МИЛОШЕСКИ

ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПРИЛЕПСКИОТ НОВИНАР ЗОРАН МИЛОШЕСКИ

Прилепскиот новинар Зоран Милошески објави на Фејсбук дека ноќеска му било запален автомобилот, паркиран во неговата гаража. Според објавата на соција ...
НОВИНАРОТ ДА НЕ ДОЗВОЛИ ДА БИДЕ КЛОЗЕТСКА ШОЛЈА, ВЕЛИ ДОАЈЕНОТ НА БИТОЛСКОТО НОВИНАРСТВО НИКОЛА ТАЛЕВСКИ

НОВИНАРОТ ДА НЕ ДОЗВОЛИ ДА БИДЕ КЛОЗЕТСКА ШОЛЈА, ВЕЛИ ДОАЈЕНОТ НА БИТОЛСКОТО НОВИНАРСТВО НИКОЛА ТАЛЕВСКИ

Оној што ќе се зафати за новинарството да не дозволи да биди клозетска шолја, некој да клекнe, да се испразни сосема, а тој само да ја тргне рачката и ...
ОПОЖАРЕНА ГАРАЖАТА НА НОВИНАРОТ НА „ПУБЛИКУМ“ ЗОРАН МИЛОШЕСКИ

ОПОЖАРЕНА ГАРАЖАТА НА НОВИНАРОТ НА „ПУБЛИКУМ“ ЗОРАН МИЛОШЕСКИ

Непознат сторител половина час пред полноќ истурил запалива течност пред гаражата на прилепскиот новинар Зоран Милошески, сопственик на веб порталот „ ...
НОВИНАР НА ТЕЛМА НАПАДНАТ ПРЕД МВР

НОВИНАР НА ТЕЛМА НАПАДНАТ ПРЕД МВР

Новинарот на Телма Павле Беловски вечерва бил нападнат од непознато лице пред зградата на МВР непосредно пред да се јави во живо во последното издание ...
ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

Јавниот обвинител на РМ Марко Зврлевски има осум дена да одлучи дали ќе ја предаде надлежноста и за обвинетиот новинар Зоран Божиновски во случајот „Ш ...
КОСОВО ОДБИ ДА УАПСИ НОВИНАР ПО БАРАЊЕ НА ТУРЦИЈА

КОСОВО ОДБИ ДА УАПСИ НОВИНАР ПО БАРАЊЕ НА ТУРЦИЈА

Косовскиот министер за надворешни работи го оцени барањето на Турција да се казни новинар поради ироничен коментар на Фејсбук за воениот пуч во земјат ...
ЗНМ ГО ОСУДИ НАПАДОТ ВРЗ НОВИНАР ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ

ЗНМ ГО ОСУДИ НАПАДОТ ВРЗ НОВИНАР ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ

Здружението на новинарите на Македонија денеска најостро го осуди вчерашниот инцидент во ТВ21, кога лица од обезбедувањето на поранешниот премиер Груе ...
1 2 3 439 / 39 НАПИСИ