Таг: новинар

1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ РИСТЕ НЕДАНОВСКИ

ПОЧИНА НОВИНАРОТ РИСТЕ НЕДАНОВСКИ

По кратко и тешко боледување вчера на 62-годишна возраст, почина новинарот Ристе Недановски, соопшти Лекарската комора на Македонија каде што работеше ...
ПОЧИНА ДРАГАН ЧУБРИЌ, ДОПИСНИК НА САКАМДАКАЖАМ.МК И ХРОНИЧАР НА ОХРИД

ПОЧИНА ДРАГАН ЧУБРИЌ, ДОПИСНИК НА САКАМДАКАЖАМ.МК И ХРОНИЧАР НА ОХРИД

Драган Чубриќ, дописник на САКАМДАКАЖАМ.МК од Охрид, долгогодишен новинар и хроничар на градот, почина утрово по кусо боледување. Имаше 67 години. Пог ...
ЗАЕВ НЕГАТИВЕН НА КОВИД-19, ЌЕ ОСТАНЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 7 ДЕНА

ЗАЕВ НЕГАТИВЕН НА КОВИД-19, ЌЕ ОСТАНЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 7 ДЕНА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е негативен на КОВИД-19, соопштија од Министерството за здравство. Заев синоќа беше тестиран бидејќи на 2 април имаше ин ...
ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

Новинарот на Канал 5 телевизија Гоце Михајлоски првите симптоми на КОВИД-19 ги добил во неделата на 5 април, односно неколку дена откако во емисијата ...
ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, за сторено ...
И НАС НОВИНАРИТЕ НЀ ТЕПАА И НИ СЕ ЗАКАНУВАА, СВЕДОЧЕШЕ НОВИНАРКА – СОБРАНИСКИ ИЗВЕСТУВАЧ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

И НАС НОВИНАРИТЕ НЀ ТЕПАА И НИ СЕ ЗАКАНУВАА, СВЕДОЧЕШЕ НОВИНАРКА – СОБРАНИСКИ ИЗВЕСТУВАЧ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Бев во шок како може тоа да се случи во Собранието и никој ништо да не преземе. Траеше цела вечност, мислев дека живи нема да излеземе, ни се заканува ...
ПОЧИНА НОВИНАРОТ РИСТО ПОПОВСКИ

ПОЧИНА НОВИНАРОТ РИСТО ПОПОВСКИ

Доајенот на македонското новинарство Ристо Поповски почина синоќа по кратко боледување на 73 годишна возраст. Тој е основач на првата приватна новинск ...
КОРИСТЕВМЕ СВИНСКА КРВ И ШМИНКЕР ЗА МОЕТО УБИСТВО, ВЕЛИ НОВИНАРОТ БАБЧЕНКО

КОРИСТЕВМЕ СВИНСКА КРВ И ШМИНКЕР ЗА МОЕТО УБИСТВО, ВЕЛИ НОВИНАРОТ БАБЧЕНКО

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко откри како украинските власти ја инсценирале неговата смрт, со цел да се разоткрие наводен руски заговор за негово уб ...
„УБИЕНИОТ“ РУСКИ НОВИНАР БАБЧЕНКО СЕ ПОЈАВИ ЖИВ И ЗДРАВ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

„УБИЕНИОТ“ РУСКИ НОВИНАР БАБЧЕНКО СЕ ПОЈАВИ ЖИВ И ЗДРАВ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко, за кого синоќа беше известено дека бил убиен пред својот дом во Киев, денеска се појави жив и здрав на прес-конферен ...
1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ