Таг: Офф фест

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ЈУБИЛЕЈНИОТ 20. ОФФ-ФЕСТ НАМЕСТО ВО ЈУНИ, ПОМЕСТЕН ЗА НОЕМВРИ

ЈУБИЛЕЈНИОТ 20. ОФФ-ФЕСТ НАМЕСТО ВО ЈУНИ, ПОМЕСТЕН ЗА НОЕМВРИ

Јубилејното 20. издание на Офф-фест наместо во јуни, ќе се одржи во ноември, соопшти организаторот. Оттаму велат дека причина за поместувањето од план ...
ПОДОБРО ДА НЕ СЕ ОДРЖИ ОТКОЛКУ ДА БИДЕ НА ЛОКАЛНО НИВО, РЕАГИРА СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ЗА МАЛАТА ПОДДРШКА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

ПОДОБРО ДА НЕ СЕ ОДРЖИ ОТКОЛКУ ДА БИДЕ НА ЛОКАЛНО НИВО, РЕАГИРА СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ЗА МАЛАТА ПОДДРШКА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

Прекинати се подготовките за јубилејното 40. издание на Скопскиот џез фестивал (СЏФ) и доведено е во прашање неговото одржување од 20-24 октомври, вел ...
ОФФ-ФЕСТ ОД ЈУНИ СЕ ПРЕМЕСТУВА ЗА НАЕСЕН

ОФФ-ФЕСТ ОД ЈУНИ СЕ ПРЕМЕСТУВА ЗА НАЕСЕН

Деветнаесетотто издание на Офф-фест, кое беше закажано за 2 до 6 јуни се одложува за наесен, објави организаторот. „Пред само еден месец, со веќе о ...
18.0ФФ-ФЕСТ НОСИ МУЗИКА ОД МАЛИ, ЊУЈОРК, СЕНЕГАЛ, ЛИБАН И УНГАРИЈА

18.0ФФ-ФЕСТ НОСИ МУЗИКА ОД МАЛИ, ЊУЈОРК, СЕНЕГАЛ, ЛИБАН И УНГАРИЈА

Девет настапи и еден документарен филм ќе има на 18. Офф-фест, што ќе се одржува од 3 до 8 јуни во Македонската опера и балет (МОБ), Младинскиот култу ...
ОТКАКО БЕШЕ ОДБИЕН ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ, СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ДОБИ 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА

ОТКАКО БЕШЕ ОДБИЕН ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ, СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ДОБИ 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА

Скопскиот џез фестивал доби 3 милиони денари од Министерството за култура, од побарани 7 милиони 775 илјади денари, откако беа поништени првичните рез ...
НЕ ДАЈ БОЖЕ, САКАМЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, АМА ГО ОДБИВМЕ ПОРАДИ НЕЦЕЛОСНА ПРИЈАВА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, БЕЛОПЕТА ВЕЛИ ТОА Е ТЕНДЕНЦИОЗНО

НЕ ДАЈ БОЖЕ, САКАМЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, АМА ГО ОДБИВМЕ ПОРАДИ НЕЦЕЛОСНА ПРИЈАВА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, БЕЛОПЕТА ВЕЛИ ТОА Е ТЕНДЕНЦИОЗНО

Скопскиот џез фестивал, Офф-Фест, Здраво млади, фестивалот 103 генерации на „Стотројка“ не се поддржани од Министерството за култура поради нецелосни ...
СО „БЕЛА ЧАО“ И ФАДО СЕ СЛАВЕШЕ СЛОБОДАТА ВО ЗЛАТНИОТ МНТ НА „ОФФ ФЕСТ“ 

СО „БЕЛА ЧАО“ И ФАДО СЕ СЛАВЕШЕ СЛОБОДАТА ВО ЗЛАТНИОТ МНТ НА „ОФФ ФЕСТ“ 

Скандирања,  стоечки аплаузи и навивачки дух го следеше настапот на ансамблот „Бела чао“ на втората вечер на „Офф фест“, во полниот МНТ. Тие, го крена ...
ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

Првата вечер на 16. „Офф фест“ беше посветена на музичкиот балкански котел во кој Истокот и Западот вријат, а протагонисти беа, т.н крал на севдахот, ...
ОЛИВЕР БЕЛОПЕТА НА ОФФ ФЕСТ: ОВДЕ БИ УБИЛЕ ВОДАЧ НА ЛГБТ, А НЕ ИСУС И МУХАМЕД

ОЛИВЕР БЕЛОПЕТА НА ОФФ ФЕСТ: ОВДЕ БИ УБИЛЕ ВОДАЧ НА ЛГБТ, А НЕ ИСУС И МУХАМЕД

Директорот на Скопскиот џез фестивал Оливер Белопета, кој веќе 15 години го организира и Офф фест, во понеделникот вечер на затворањето на 15-то издан ...
„СМЕШЕН ВИ Е СПОМЕНИКОТ“ И СЛОБОДАРСКИ РАП СО ЊУЈОРЧАНЕЦОТ СОЛ ВИЛИЈАМС ВО СКОПЈЕ

„СМЕШЕН ВИ Е СПОМЕНИКОТ“ И СЛОБОДАРСКИ РАП СО ЊУЈОРЧАНЕЦОТ СОЛ ВИЛИЈАМС ВО СКОПЈЕ

Њујорчанецот Сол Вилијамс, 44 годишен рапер, поет, музичар,  борец за човекови права, со издадени книги, со светски настапи на поетски фестивали, со г ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ